Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Timisoara > Zona comerciala Timisoara - Bazar - Servicii - Talcioc

Reply
 
Thread Tools
Old 22-05-13, 14:34   #226
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: Sablare

Rekord nu stiu ce model/generatie, dar ca motirizari sunt pilaf generatiile vechi, cat despre Fairlane, banuiesc ca te-ai interesat putin de el, sau doar ai citit anuntul? Aia mai e buna de piese..in afara tarii ca la noi nu prea are pt cine sa fie donatoare. Daca o gaseai cand traia nenea Costica, s-o iei din curtea lui, unde a fost tinuta de peste 15 ani acoperita cum am gasit-o eu prima data acum 8-9 ani mai zic, cand era pe el la primarie..acum ca e mort(Dumnezeu sa-l odihneasca!) si masina de 3 ani sta sub cerul liber, pardon, copacul cu mizerii, si cu actele in aer, sper ca-ti dai seama ca nu mai are aproape nimeni ce-i face..decat ornament de gradina la vila cuiva

Daca ma cauti mai tarziu, s-ar putea sa nu ma mai gasesti in RO, adica prin toamna(de asta imi si lichidez colectia toata...), de aia te-am si anuntat, stiu ca de ceva ani cautai modelul, 2 le-ai scapat, asta e ultima ce o mai "am" la vanzare, chiar daca nu-i a mea totalmente, insa e pe numele meu, si ca sa se poata omologa culoarea, e nevoie de mine, deci cine o vrea sa se miste, ca pe urma va sta degeaba pana ma intorc eu(Daca..)

Asemenea masini nu le prea gasesti oriunde, eu am stiut 3, 1 ai sablat-o tu si nu se mai vinde, a doua s-a vandut si nu se mai vinde curand(omul fiind plecat din RO), iar a 3-a asta, e aproape.. Gandeste-te bine Se poate sa o platesti si partial cash, restul prin sablari(mie si prietenilor mei), dar mai repede

jante pe 17 cam pline(n-ai spite, deci nu mult de munca) si late cu buza, cat costa sablat si vopsit? Eventual, pret pt sablare + vopsire completa sau doar miezul, buzele urmand sa ma gandesc daca le polisez sau nu.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20102012.jpg
Views:	45
Size:	116.7 KB
ID:	2780097  
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 22-05-13, 18:13   #227
trochi_jr

Stage 4
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 292
Default Re: Sablare

Quote:
Originally Posted by florin_cars View Post
Rekord nu stiu ce model/generatie, dar ca motirizari sunt pilaf generatiile vechi, cat despre Fairlane, banuiesc ca te-ai interesat putin de el, sau doar ai citit anuntul? Aia mai e buna de piese..in afara tarii ca la noi nu prea are pt cine sa fie donatoare. Daca o gaseai cand traia nenea Costica, s-o iei din curtea lui, unde a fost tinuta de peste 15 ani acoperita cum am gasit-o eu prima data acum 8-9 ani mai zic, cand era pe el la primarie..acum ca e mort(Dumnezeu sa-l odihneasca!) si masina de 3 ani sta sub cerul liber, pardon, copacul cu mizerii, si cu actele in aer, sper ca-ti dai seama ca nu mai are aproape nimeni ce-i face..decat ornament de gradina la vila cuiva

Daca ma cauti mai tarziu, s-ar putea sa nu ma mai gasesti in RO, adica prin toamna(de asta imi si lichidez colectia toata...), de aia te-am si anuntat, stiu ca de ceva ani cautai modelul, 2 le-ai scapat, asta e ultima ce o mai "am" la vanzare, chiar daca nu-i a mea totalmente, insa e pe numele meu, si ca sa se poata omologa culoarea, e nevoie de mine, deci cine o vrea sa se miste, ca pe urma va sta degeaba pana ma intorc eu(Daca..)

Asemenea masini nu le prea gasesti oriunde, eu am stiut 3, 1 ai sablat-o tu si nu se mai vinde, a doua s-a vandut si nu se mai vinde curand(omul fiind plecat din RO), iar a 3-a asta, e aproape.. Gandeste-te bine Se poate sa o platesti si partial cash, restul prin sablari(mie si prietenilor mei), dar mai repede

jante pe 17 cam pline(n-ai spite, deci nu mult de munca) si late cu buza, cat costa sablat si vopsit? Eventual, pret pt sablare + vopsire completa sau doar miezul, buzele urmand sa ma gandesc daca le polisez sau nu.

Jantele fac 450ron/set sablare si vopsire. Dar daca vrei sa lasi buza sa o faci polishata e putin mai complicat....eu cand sablez nu pre pot sa maschez. Se poate face buza, dar daca o faci cu bormasina si mana, imbatranesti, eu am masina de polishat si imi iese mai usor....dar ca sa scoti din bormasina rugozitatea de la sablat nu recomand. Dami nr tau(piedut tel si numere) sa vb de masina
trochi_jr is offline   Reply With Quote
Old 22-05-13, 20:52   #228
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Sablare

setul de suruburi "prelucrate" la ce pret(36x4 buc)
soosy is offline   Reply With Quote
Old 22-05-13, 21:17   #229
trochi_jr

Stage 4
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 292
Default Re: Sablare

nu am inteles ce suruburi, de la roti sau?
trochi_jr is offline   Reply With Quote
Old 22-05-13, 21:57   #230
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Sablare

da
de la jante modulare
soosy is offline   Reply With Quote
Old 22-05-13, 22:24   #231
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: Sablare

Quote:
Originally Posted by trochi_jr View Post
piese
astea sunt de acum 2 ani, de la Consulul coupe alb ?

telefonul este in anunturile din linkuri, de fapt lasa ca nu mor, sa-l vada si altii 0721.931.432 si 0766.68.88.21
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 22-05-13, 22:38   #232
trochi_jr

Stage 4
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 292
Default Re: Sablare

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
da
de la jante modulare
in ce stare sunt acum, vopsite sau aluminiu gol(as prefera sa fie aluminiu gol, ca alea sunt un chin de sablat), daca e alu gol 30lei toate.
trochi_jr is offline   Reply With Quote
Old 22-05-13, 22:39   #233
trochi_jr

Stage 4
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 292
Default Re: Sablare

Quote:
Originally Posted by florin_cars View Post
astea sunt de acum 2 ani, de la Consulul coupe alb ?

telefonul este in anunturile din linkuri, de fapt lasa ca nu mor, sa-l vada si altii 0721.931.432 si 0766.68.88.21
pai nu am reusit sa intru...imi tot da eroare si nu am reusit sa vad pozele
.
trochi_jr is offline   Reply With Quote
Old 22-05-13, 22:40   #234
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Sablare

Quote:
Originally Posted by trochi_jr View Post
in ce stare sunt acum, vopsite sau aluminiu gol(as prefera sa fie aluminiu gol, ca alea sunt un chin de sablat), daca e alu gol 30lei toate.
sunt sub forma originala...singura chestie au mai fost desfacute de unii altii si poate nu cu cheia cea mai potrivita si sunt mai zgariate,putin colturiile la unele deformate si etc...
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline   Reply With Quote
Old 23-05-13, 01:53   #235
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: Sablare

Quote:
Originally Posted by trochi_jr View Post
pai nu am reusit sa intru...imi tot da eroare si nu am reusit sa vad pozele
.
pai am lasat instructiuni sub linkuri in acel post, ca anume sa modifici din linkuri ca sa functioneze, pt ca forumul acesta cenzureaza adresele site-urilor, si atunci trebuie sa ocolim piedicile
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 23-05-13, 11:08   #236
trochi_jr

Stage 4
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 292
Default Re: Sablare

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
sunt sub forma originala...singura chestie au mai fost desfacute de unii altii si poate nu cu cheia cea mai potrivita si sunt mai zgariate,putin colturiile la unele deformate si etc...
adule la atelier si vedem ce putem face, eventual le putem rectifica putin fiind al. sunt mai maleabile.
trochi_jr is offline   Reply With Quote
Old 30-05-13, 19:34   #237
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Sablare

nu mai ai numarul de cosmote?
soosy is offline   Reply With Quote
Old 05-06-13, 18:31   #238
trochi_jr

Stage 4
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 292
Default Re: Sablare

Custom work.
Sablarea si partea de powdercoating(baza alba + lac) asigurata de catre mine, iar airbrushing by Adi Cosmin.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	CAM_1490.JPG
Views:	42
Size:	421.7 KB
ID:	2791628   Click image for larger version

Name:	CAM_1495.JPG
Views:	42
Size:	522.4 KB
ID:	2791629   Click image for larger version

Name:	CAM_1498.JPG
Views:	50
Size:	439.3 KB
ID:	2791630  

Click image for larger version

Name:	CAM_1505.JPG
Views:	47
Size:	428.7 KB
ID:	2791631  
trochi_jr is offline   Reply With Quote
Old 05-06-13, 21:20   #239
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: Sablare

foarte tare
cat a costat intreaga lucrare? jante pe cati inch?
florin_cars is offline   Reply With Quote
Old 06-06-13, 08:53   #240
trochi_jr

Stage 4
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 292
Default Re: Sablare

Lucrare asigurata de catre JR-SHOP, in curand o sa postez si web-situl unde puteti vedea toate lucrarile mele.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2.JPG
Views:	40
Size:	3.29 MB
ID:	2791959   Click image for larger version

Name:	DSCN2098.JPG
Views:	48
Size:	3.30 MB
ID:	2791960   Click image for larger version

Name:	DSCN2077.JPG
Views:	41
Size:	3.38 MB
ID:	2791961  

Click image for larger version

Name:	DSCN2103.JPG
Views:	34
Size:	3.25 MB
ID:	2791962  
trochi_jr is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -