Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj > Zona comerciala Cluj- Bazar - Servicii - Talcioc

Reply
 
Thread Tools
Old 24-06-09, 00:58   #91
DaNuTzU'

Stage 5
 
DaNuTzU''s Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,014
Member of:
[Fiat]
Default Re: Magazine si ateliere TUNING

Quote:
Originally Posted by 88RED View Post
as dori sa imi fac evacuarea din inox cu diametrul de 63, masina este un nissan silvia s12 motor fj20e am eu finala
da ca a mai intalnit cineva si poate sa o faca ca la carte sa imi lase un mesaj si un nr de telefon
multumesc anticipat
stelco str. Campina nr.62
DaNuTzU' is offline   Reply With Quote
Old 24-06-09, 11:07   #92
AB-04-ASS
Opel Driver

Stage 5
 
AB-04-ASS's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 664
Member of:
[Fiat]
[Opel]
Default Re: Magazine si ateliere TUNING

Stiti cumva, cei de la Stelco fac si serpisori custom?
AB-04-ASS is offline   Reply With Quote
Old 24-06-09, 20:32   #93
vlad-anka

Stage 5
 
Join Date: May 2009
Posts: 339
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Magazine si ateliere TUNING

din cate am inteles nu fac. aduc doar la comanda.
vlad-anka is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 16:09   #94
Eagle_flyaway

Stage 5
 
Eagle_flyaway's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 834
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default Re: Magazine si ateliere TUNING

dispar magazinele de tuning ..... pe semne e criza inca ..... mama dreq de criza!
Meldin's shop din iulius a disparut de ceva timp, azi am vazut ca e liber spatiul de la Need 4 tuning, nasol.
Eagle_flyaway is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 21:36   #95
CicioNE_HGT
Fiat Driver

Stage 1
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 12
Member of:
[Fiat]
Default Re: Magazine si ateliere TUNING

cam da..spune tu cate piese ai luat de la ei i ultimele 6 luni si iti vei da seama de ce dispar...ca tine sntem toti:P
CicioNE_HGT is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 21:50   #96
team namo

Stage 3
 
team namo's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 166
Default Re: Magazine si ateliere TUNING

foarte bine, si asa aveau preturi mari la cacaturile alea ce le vindeau....
team namo is offline   Reply With Quote
Old 09-12-09, 22:40   #97
ALEX_Agressor

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,554
Default Re: Magazine si ateliere TUNING

din pacate chiria spatiului fiind f mare, costurile care vin platite din profit(utilit,angajati,comisioane)lipsa de clientela cand tragi linie-te duk in pragul falimentului...ceea ce s-a si intamplat cu multe firme..nu i bine sa fim rautaciosi fiecarui i se poate intampla sa esueze!succes si multe proiecte pe tzeava
ALEX_Agressor is offline   Reply With Quote
Old 10-12-09, 09:47   #98
AB-04-ASS
Opel Driver

Stage 5
 
AB-04-ASS's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 664
Member of:
[Fiat]
[Opel]
Default Re: Magazine si ateliere TUNING

O sa treaca multi ani pana cand si la noi o sa mearga afacerile de acest gen. Intr-o perioada in care oamenii nu au bani sa isi plateasca ratele la casa sau la o masina (de serie, fara pretentii de cateva mii de euro) sunt foarte putini aceia care investesc (si care chiar isi permit sa investeasca) in modificarea masinii. De obicei, banii bagati in body-kit, jante, motor si interior custom (asta incluzand si sonorizarea) pot fi recuperati doar intr-o mica masura... asa ca majoritatea celor care la un moment dat vor sa faca investitii de acest gen renunta pe motiv ca "nu mai scot niciodata banii". Ceea ce este normal... tinand cont ca nu sunt bani de aruncat pe geam.
Oricum, sper ca incetul cu incetul, o data cu trecerea anilor o sa se schimbe lucrurile si modificarea masinii personale sa fie o placere, nu un drum plin de sacrificii cum e acum. Si, mai e un aspect: magazinele din acest domeniu ar trebui sa incerce sa ofere componente de calitate, de la firme din domeniu. Atata timp cat la tuning shop gases produse ca si in piata... nu mai zic nimic. Ca sa nu mai vorbim de disponibilitatea anumitor piese... eu personal am cautat o emblema Abarth pana mi-au sarit ochii si ajung sa o comand de pe e-bay .
__________________
Ex: Seicento Sporting Abarth

My Opel Astra MKIV Coupe
AB-04-ASS is offline   Reply With Quote
Old 14-09-10, 15:01   #99
Paul89

Stage 5
 
Paul89's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 360
Default Re: Magazine si ateliere TUNING

Stie cineva unde se reconditioneaza amortizoare in cluj? Era un garaj pe gheorghe dima dar a disparut. Multumesc
Paul89 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-10, 21:14   #100
jmf_

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 146
Default Re: Magazine si ateliere TUNING

Quote:
Originally Posted by AB-04-ASS View Post
O sa treaca multi ani pana cand si la noi o sa mearga afacerile de acest gen. Intr-o perioada in care oamenii nu au bani sa isi plateasca ratele la casa sau la o masina (de serie, fara pretentii de cateva mii de euro) sunt foarte putini aceia care investesc (si care chiar isi permit sa investeasca) in modificarea masinii. De obicei, banii bagati in body-kit, jante, motor si interior custom (asta incluzand si sonorizarea) pot fi recuperati doar intr-o mica masura... asa ca majoritatea celor care la un moment dat vor sa faca investitii de acest gen renunta pe motiv ca "nu mai scot niciodata banii". Ceea ce este normal... tinand cont ca nu sunt bani de aruncat pe geam.
Oricum, sper ca incetul cu incetul, o data cu trecerea anilor o sa se schimbe lucrurile si modificarea masinii personale sa fie o placere, nu un drum plin de sacrificii cum e acum. Si, mai e un aspect: magazinele din acest domeniu ar trebui sa incerce sa ofere componente de calitate, de la firme din domeniu. Atata timp cat la tuning shop gases produse ca si in piata... nu mai zic nimic. Ca sa nu mai vorbim de disponibilitatea anumitor piese... eu personal am cautat o emblema Abarth pana mi-au sarit ochii si ajung sa o comand de pe e-bay .
Confirm si eu ca la 3 din magazinele astea nu au stiut ce-i ala "dump/blow-off valve"...daramite sa mai si aduca. Neeext!
jmf_ is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 22:46   #101
MixMaster

Stage 4
 
MixMaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 234
Default Re: Magazine si ateliere TUNING

Si practic acum ce magazine de genul asta mai sunt prin cluj? Stie cineva care mai functioneaza?
MixMaster is offline   Reply With Quote
Old 18-09-10, 14:02   #102
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Magazine si ateliere TUNING

stii pe cineva care are bani sa investeasca in asa ceva?
werwceul is offline   Reply With Quote
Old 20-09-10, 13:23   #103
MixMaster

Stage 4
 
MixMaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 234
Default Re: Magazine si ateliere TUNING

Pai incet incet as vrea sa imi mai fac eu una alta la masina..de-asta intreb..ca m-ar incanta mai mult sa le iau sau sa vad direct in cluj produsele decat sa comand de pe net..
__________________
Sunt foarte misterios.De multe ori nici eu nu stiu ce fac.
MixMaster is offline   Reply With Quote
Old 24-09-10, 18:25   #104
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Magazine si ateliere TUNING

Quote:
Originally Posted by MixMaster View Post
Pai incet incet as vrea sa imi mai fac eu una alta la masina..de-asta intreb..ca m-ar incanta mai mult sa le iau sau sa vad direct in cluj produsele decat sa comand de pe net..
Nu stiu sa fi fost in cluj magazin sa aiba stoc mare de piese. Majoritatea tot pe comanda lucreaza.
BULLDOG is offline   Reply With Quote
Old 25-09-10, 20:28   #105
werwceul

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,323
Default Re: Magazine si ateliere TUNING

este: se numeste piata marasti.
singurul magazin cu piese pe stoc )
glumeam, evident, dar gluma-i gluma dar le merge bine, au clienti fideli :P chiar de pe acest forum :P=))
werwceul is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -