Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Cluj > Zona comerciala Cluj- Bazar - Servicii - Talcioc

Reply
 
Thread Tools
Old 05-02-09, 09:22   #1
Masterfol

Stage 2
 
Masterfol's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 26
Default Folii auto omologate

Avem si folii ce ceva mai ieftine, dacat pana acum. Costa cu 100 lei mai putin pe toata masina, decat cele care le-am avut pana acum. Din acestea sunt 5 tipuri, de la cele mai inchise, pana la cel omologat si pentru geamurile de la usile fata. Sunt omologate de RAR, au 3 ani garantie. Au o nuanta usor albastruie.
Masterfol is offline   Reply With Quote
Old 05-02-09, 20:21   #2
bmwcluj

Stage 2
 
bmwcluj's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 53
Default Re: Folii auto omologate

un pret informativ la un pisic 2 spate si luneta
bmwcluj is offline   Reply With Quote
Old 06-02-09, 08:22   #3
Masterfol

Stage 2
 
Masterfol's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 26
Default Re: Folii auto omologate

Quote:
Originally Posted by bmwcluj View Post
un pret informativ la un pisic 2 spate si luneta
- 410 lei folie cu 3 ani garantie
- 460 lei folie cu 5 ani garantie - aceste folii in februarie se ofera cu reducere, la pretul celui cu 3 ani garantie.
- 490 lei folie metalizata cu 5 ani garantie.

La o infoliere completa (inclusiv usile fata) primesti parasolar gratis, in cazul acesta:
-590 lei folie cu 3 ani garantie
-660 lei folie cu 5 ani garantie - aceste folii in februarie se ofera cu reducere, la pretul celui cu 3 ani garantie.
- 690 lei folie metalizata cu 5 ani garantie.

Din toate trei avem si deschise, si inchise, in total 32 de tipuri omologate. Pentru geamurile de la usile fata sunt doar doua tipuri mai deschise omologate.
Mai multe informatii la 0264 450007 sau 0745 607993.
Masterfol is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 18:01   #4
soaarecu

Stage 4
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 289
Default Re: Folii auto omologate

Quote:
Originally Posted by Masterfol View Post
Avem si folii ce ceva mai ieftine, dacat pana acum. Costa cu 100 lei mai putin pe toata masina, decat cele care le-am avut pana acum. Din acestea sunt 5 tipuri, de la cele mai inchise, pana la cel omologat si pentru geamurile de la usile fata. Sunt omologate de RAR, au 3 ani garantie. Au o nuanta usor albastruie.
pt un logan,toata masina....toate cele trei tipuri de folie...un pret va rog
soaarecu is offline   Reply With Quote
Old 07-02-09, 18:05   #5
bmwcluj

Stage 2
 
bmwcluj's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 53
Default Re: Folii auto omologate

si daca vin cu folile mele cat e manopera ? daca lucri asa
bmwcluj is offline   Reply With Quote
Old 09-02-09, 07:57   #6
Masterfol

Stage 2
 
Masterfol's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 26
Default Re: Folii auto omologate

Quote:
Originally Posted by soaarecu View Post
pt un logan,toata masina....toate cele trei tipuri de folie...un pret va rog
Foliile pentru Logan fata + spate (banuiesc e limuzuna, nu combi):
- 510 lei folie cu 3 ani garantie
- 580 lei folie cu 5 ani garantie - aceste folii sunt cu promotie in luna februarie: sunt la aceeasi pret ca cele cu 3 ani garantie. Deci costa 510 lei.
- 610 lei folie metalizata cu 5 ani garantie.
Lucrarea dureaza 6-7 ore. Cert RAR, timbre RAR, garantie 3-5 ani.
Masterfol is offline   Reply With Quote
Old 09-02-09, 08:24   #7
Masterfol

Stage 2
 
Masterfol's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 26
Default Re: Folii auto omologate

Quote:
Originally Posted by bmwcluj View Post
si daca vin cu folile mele cat e manopera ? daca lucri asa
Putem sa-ti montam foliile tale, daca ele sunt de calitate. Cele din piata, benzinarii, piese auto sunt folii turcest, fara cert. RAR sau garantie. Aceste sunt atat de proste incat nu se poate executa o lucrare de caliatate.
Foliile profesionale insa nu se vand in magazine (ele sunt la sul de 30 m), se vand doar la aplicatorii autorizati de catre reprezentantul producatorului din tara). Producatorul garanteaza produsul doar daca este montat intr-un atelier autorizat de el. Doar asa poate controla aplicarea profesionala a foliei. Certificate si timbrele RAR la fel se elibereaza de catre aplicatorii autorizati, astfel controland RAR-ul ca foliile aplicate sa fie chiar cele omologate de ei (si nu cele turcesti), si sa se execute o lucrare de calitate.

Dealtfel, treceti pe la noi, Cal. Dorobantilor 17-19, si vazand folia pe care aveti, va putem spune mai mult.

Iar pretul, depinde de tipul de masina, pentru ca la un A8 se lucreaza de 4 ori cat la un Logan. Sau poate fi BMW 3 din 95 sau BMW 7 din 08, cu aceeasi situatie. Diferenta de manopera consta in demontarea geamurilor din usi (doar asa se poate aplica folia pana in margini), respectiv demontarea tapiteriei din jurul luntetei.
Masterfol is offline   Reply With Quote
Old 13-02-09, 14:10   #8
Cri$$

Stage 1
 
Cri$$'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 11
Default Re: Folii auto omologate

Buna ziua , cat m-ar costa folii LLumar 7 ani garantie[asa am vazut pe site-ul dumneavoastra] pe luneta+geamuri spate+geamuri fata la un VW Polo Classic[evident 4 usi] an 2001 , 300lei+180lei ?
Cri$$ is offline   Reply With Quote
Old 13-02-09, 14:34   #9
M I V E C

Stage 5
 
M I V E C's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 715
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Folii auto omologate

nu vreau sa fiu inteles gresit sau sa fie interpretat ciudat.......
la fiecare masina pe care o am sau am avut_o am pus folie la Masterfol in CJ cam vreo 4la numar
BMW coupe,,, Nissan Primera,,,Mercedes Vaneo,,,, Mitsubishi Evo 9,,
si sunt foarte multumit de rezultate si de calitatea materialelor si in special al manoperei, din punctul meu de vedere sunt TATICII foliilor pe plan local si poate national ( O devedesc si diplomele de pe peretii atelierului)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	08062006(008).jpg
Views:	342
Size:	425.8 KB
ID:	792656   Click image for larger version

Name:	04112007.jpg
Views:	333
Size:	318.0 KB
ID:	792657  
__________________
puterea este nimic fara control

Last edited by M I V E C; 13-02-09 at 14:41.
M I V E C is offline   Reply With Quote
Old 13-02-09, 15:20   #10
Cri$$

Stage 1
 
Cri$$'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 11
Default Re: Folii auto omologate

imi pare bine ca sunteti taticul foliilor insa vreau sa stiu cat costa sa-mi puneti folie LLumar 7 ani garantie[omologate] luneta+geamuri spate +geamuri fata ??? , la un VW Polo Classic an 2001 , http://www.folie.ro/preturi-folii-auto/ , multumesc .
Cri$$ is offline   Reply With Quote
Old 13-02-09, 15:55   #11
DaNuTzU'

Stage 5
 
DaNuTzU''s Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,014
Member of:
[Fiat]
Default Re: Folii auto omologate

Quote:
Originally Posted by M I V E C View Post
nu vreau sa fiu inteles gresit sau sa fie interpretat ciudat.......
la fiecare masina pe care o am sau am avut_o am pus folie la Masterfol in CJ cam vreo 4la numar
BMW coupe,,, Nissan Primera,,,Mercedes Vaneo,,,, Mitsubishi Evo 9,,
si sunt foarte multumit de rezultate si de calitatea materialelor si in special al manoperei, din punctul meu de vedere sunt TATICII foliilor pe plan local si poate national ( O devedesc si diplomele de pe peretii atelierului)
adevarat si eu si multi dintre cunoscuti acolo mergem la pus folii is cei mai vechi si cei mai buni la ora actuala in cj:P
DaNuTzU' is offline   Reply With Quote
Old 13-02-09, 16:08   #12
Cri$$

Stage 1
 
Cri$$'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 11
Default Re: Folii auto omologate

Quote:
Originally Posted by M I V E C View Post
nu vreau sa fiu inteles gresit sau sa fie interpretat ciudat.......
la fiecare masina pe care o am sau am avut_o am pus folie la Masterfol in CJ cam vreo 4la numar
BMW coupe,,, Nissan Primera,,,Mercedes Vaneo,,,, Mitsubishi Evo 9,,
si sunt foarte multumit de rezultate si de calitatea materialelor si in special al manoperei, din punctul meu de vedere sunt TATICII foliilor pe plan local si poate national ( O devedesc si diplomele de pe peretii atelierului)
imi zici un pret pt un VW POLO CLASSIC an 2001 [luneta +spate +fata ] ? de ex. o folie PI 35 LS SR HPR pe luneta si geamurile spate si pe fata o folie omologata care sa potriveasca cu PI 35 LS SR HPR ca si nuanta .
Cri$$ is offline   Reply With Quote
Old 13-02-09, 16:26   #13
Cri$$

Stage 1
 
Cri$$'s Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 11
Default Re: Folii auto omologate

Quote:
Originally Posted by Masterfol View Post
- 410 lei folie cu 3 ani garantie
- 460 lei folie cu 5 ani garantie - aceste folii in februarie se ofera cu reducere, la pretul celui cu 3 ani garantie.
- 490 lei folie metalizata cu 5 ani garantie.

La o infoliere completa (inclusiv usile fata) primesti parasolar gratis, in cazul acesta:
-590 lei folie cu 3 ani garantie
-660 lei folie cu 5 ani garantie - aceste folii in februarie se ofera cu reducere, la pretul celui cu 3 ani garantie.
- 690 lei folie metalizata cu 5 ani garantie.

Din toate trei avem si deschise, si inchise, in total 32 de tipuri omologate. Pentru geamurile de la usile fata sunt doar doua tipuri mai deschise omologate.
Mai multe informatii la 0264 450007 sau 0745 607993.
imi spuneti pretul pt un VW POLO CLASSIC an 2001 [luneta +spate +fata ] ? de ex. o folie PI 35 LS SR HPR[sau PI 15 LS SR HPR] pe luneta si geamurile spate si pe fata o folie omologata care sa potriveasca cu PI 35 LS SR HPR[sau PI 15 LS SR HPR] ca si nuanta . Multumesc.
Cri$$ is offline   Reply With Quote
Old 14-02-09, 09:05   #14
Masterfol

Stage 2
 
Masterfol's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 26
Default Re: Folii auto omologate

Quote:
Originally Posted by Cri$$ View Post
Buna ziua , cat m-ar costa folii LLumar 7 ani garantie[asa am vazut pe site-ul dumneavoastra] pe luneta+geamuri spate+geamuri fata la un VW Polo Classic[evident 4 usi] an 2001 , 300lei+180lei ?
Buna, 7 ani garantie au doar foliile pentru geamuri de cladiri (ele nu expuse aceeasi factori ca si geamurile de masini: spalari multiple, solventi, inghetari, supraincalziri, fracarea de chedere, etc). Foliile auto au 5 ani garantie - sau o varianta mai ieftina, 3 ani garantie.
Un Polo classic (4 usi, lim - fata,spate) costa:
- 330 lei fara usile fata sau 510 lei cu usile fata - folie cu 3 ani garantie
- 380 lei fara usile fata sau 580 lei cu usile fata - folie cu 5 ani garantie. Momentan avem o promotie la aceste folii: ele costa exact cat cele cu 3 ani garantie. Deci: 330 lei sau 510 lei.
- 410 lei fara usile fata sau 610 lei cu usile fata - folie metalizata cu 5 ani garantie.

Preturile care sunt pe site, sunt preturile minime a fiecarei categorii de masinii. 300 lei costa aplicarea foliei pe un Polo cu trei usi cu folie cu 3 ani garantie, respectiv 180 lei costa aplicarea foliei cu 3 ani garantie la 2 geamuri de usa fata.
Masterfol is offline   Reply With Quote
Old 14-02-09, 09:38   #15
Masterfol

Stage 2
 
Masterfol's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 26
Default Re: Folii auto omologate

Quote:
Originally Posted by Cri$$ View Post
imi zici un pret pt un VW POLO CLASSIC an 2001 [luneta +spate +fata ] ? de ex. o folie PI 35 LS SR HPR pe luneta si geamurile spate si pe fata o folie omologata care sa potriveasca cu PI 35 LS SR HPR ca si nuanta .
Daca acest cod de folie o ai de pe site-ul oficial al LLumar-lui (si nu ai gresit un cod de-al nostru) atunci momentan nu te putem servi cu ea.
Aceasta folie este pe baza de ceramica (si nu pulberi de metal, sputerizat). Intradevar ele se bazeaza pe o tehnologie ultramoderna, supersofisticata, dar cel putin dupa parerea mea, nu e cu nimic mai bun decat celelalte. Are un pret astronomic, reflecta mai putina energie solara dacat cele metalizate, se fabrica intr-o gama mai redusa. Scopul acestor folii a fost realizarea unei folie prin care trec undele radio: navigatie, tel. mobil, etc.
Eu folosesc navigatie, tel mobil si antiradar in masina, si nu pot spune ca vreuna nu functioneaza din cauza ca am folii metalizate pe geamuri.
Daca poti, treci pe la noi, si i-ti explicam mai multe. Poti sa vezi fiecare folie in parte si masini infoliate cu ele.
Masterfol is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -