Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > Legal Racing 17-18 iunie 2006 Viteza + Raliu tehnico aplicativ

Reply
 
Thread Tools
Old 17-06-06, 15:46   #1
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Post impresii

am fost ca privitor urmandu-le sfatul celor de la 4tuning, in speranta ca invat ceva intr-ale organizarii. si am invatat.
primul minus-lipsa unei terase, un loc de unde sa se poata cumpara bauturi si mancare (prea cald ca sa nu vrei sa bei o bere si sa nu observi ca nu ai de unde)
a doua- sonorizarea . doar la start
a treia-tot legat de sunet, nu s-au anuntat castigatorii in real time si ii aflam doar cand se intoarceau pentru urmatoarea runda.
a treia- organizare mai mult pentru organizatori, cu schele ptr fotografi, cort si masuta ptr secretari. am facut pishu-n boscheti.

legat de curse in sine
-foarte putine masini. am pozat putin peste 30 de curse si m-a lasat bateria la ultimele doua grupe, adica inca vreo cinci liniute. tinand cont ca la A1 au fost doar 9 inscrisi, nu cred ca ma aberez daca spun ca nu au fost mai multi de 30 concurenti. fiind putini, ritmicitatea a fost foarte buna.
-gafa, voita sau nu a organizatorilor, cand la grupa A un bmw de buc a furat startul iar SEI a facut semn ca sa continuie cursa. din bun simt baiatul s-a oprit si a revenit la start, pentru a relua cursa. oponentul era buzoian, fara nici o sansa in fata lui. pentru faptul ca toti au platit aceeasi taxa de inscriere ar fi trebuit mai mult respect daca nu acelasi tratament pentru toti.
- a doua gafa, voita sau nu, a fost descalificarea renaultului 5 turbo albastru de braila , la grupa B, pentru ca a furat startul. constatarea s-a facut dupa finish. in urma anuntului spectatorii au huiduit copis, cerand reluarea cursei, chiar si unii din organizatori recomandand acelasi lucru. nu s-a intamplat, iar la grupa B daca nu ma insel a castigat un renault megane de buc. nu a fost problema ptr omul cu r5t el avand si o dacia nova la clasa C unde a facut impresie super buna.
-interzicerea prezentei la libere a celor care nu s-au inscris in concurs, desi cantitatea de masini a fost superredusa. banu a contat? s-ar fi putut lua taxa separat si ptr la libere.
-probabil ca din cauza numarului redus de masini s-a hotarat ca fiecare grupa sa se tina complet, cap coada, si nu s-au tinut manse la fiecare in parte.

-legat de securitate, numai bine, cu toate ca la cate garduri au fost ar fi trebuit puse toate, nu din loc in loc completate cu banda de plastic, goluri unde s-a si intamplat imbulzeala de oameni. apropos de public, foarte putin prezent.
-la ora 12.30 au inceput, la ora 13.55 s-au terminat cursele din cadrul concursului, asta ca idee. probabil ca au urmat motociclistii, parcati la start si restul de libere.

ca o concluzie, a fost o zi de sambata petrecuta in mod placut, ca spectator.
r5t au facut pe ici pe colo legea, adica r5t albastru de braila, r5t alb de bucuresti. a fost si opelul speedster. si-a batut joc de toti, asta e termenul cel mai potrivit. in rest, doua subaru, un audi S, o skoda rs, o honda civic CRX vtec care din lipsa de sofer (era, dar nu stia cu vitezele) nu a impresionat pe nimeni.
urez succes concurentilor de maine!
nu am fost decat la galati ca alta cursa LR, dar pot spune ca aceasta de azi a fost cea mai nereusita, ca numar de spectatori, participanti, conditii oferite.
il salut pe fostul proprietar de KWX cu ocazia asta. frumoasa masina de acum, la modul familist
Attached Files
File Type: rar braila17 iunie.rar (6.52 MB, 440 views)
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 17-06-06, 16:00   #2
BlonduGL

Stage 2
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 37
Default Re: impresii

O sa postez mai pe seara mai mult. Acuma sa raspund in legatura cu CRX Vtec, fara numere .
Omul tine masina in garaj, si ori erau infundate injectoarele ori faptul ca omul a pus benzina de 100 si a mai pus aditiv a dus la scaderea drastica a randamentului. Nu era vorba de sofer ca nu schimba el bine, era masina cu mici probleme.
In legatura cu apa si cu mancarea.. trebuia sa te duci taman in oras sa mananci ceva, iar apa de la magazine de acolo nu era rece.
Masinile cam putine, mi-a placut speedsteru, nova lui Yknot, audi S4, Subaru WRX.
Oricum, merita felicitiati toti participantii!
O sa vedem si maine ce o sa fie la indemanare.
BlonduGL is offline   Reply With Quote
Old 17-06-06, 16:18   #3
la chestiune

Stage 2
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 53
Default Re: impresii

Ce au facut R5 gtt-urile ,cum s-au comportat,au cistigat ceva?
Pitbul a mers tot asa bine ,nu?
Felicitari tuturor si bafta !
la chestiune is offline   Reply With Quote
Old 17-06-06, 16:29   #4
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: impresii

cel mai undeground dintre concurenti a fost acel daewoo spre maro din drepta. din pacate nu l-am prins din fata, dar avea numerele acoperite cu banda adeziva. si sigla masinii de pe masca (este in poza 12, cu golful galben)

r5t-urile au dus-o bine. cel alb a castigat C-ul. cel albastru de braila a fost oprit de la a realiza ce era evident: castigarea grupei B (in poza se vede cum nici unul dintre concurenti nu a plecat pana ca SEI sa aiba mainile coborate)-poza 28, cursa cu fordul rosu
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 17-06-06, 17:10   #5
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: impresii

organizatorii-niste vacari,care au impartit premiile intre ei.
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 17-06-06, 17:13   #6
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: impresii

am fost la start si am vazut ceea ce ei au numit start furat.yknot nu a furat startul,dar celor de la legal racing nu le convenea sa castige cineva "din afara"..au descalificat r 5-ul albastru,dar ursuletul care a furat startul cu focusul a avut sansa sa repete cursa.VREM EGALITATE,DAR NU PENTRU CATEI!
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 17-06-06, 17:15   #7
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: impresii

ursuletul de la grupa B avea alt motor decat cel cu care venea echipata masina,dar,fiind de la bucuresti,avea voie
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 17-06-06, 17:18   #8
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: impresii

honda vtec primea viteza superioara abia cand ii taia benzina. timpi pierduti aiurea. ori ii taia prea rpd si nu se astepta soferul din cauza spuselor tale (?) ori raman la varianta mea, ca nu simtea masina. as fi vrut sa vad mai degraba honda crx fara vtec de la galati care a fost la buzau.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 17-06-06, 17:19   #9
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: impresii

la libere,au aparut masini care nu platisera taxa.la 0ra 15;00 s-a inchis cursa,pt ca d-nul sebastian s-a plictisit.nu am primit chitanta pt taxa de participare,drept pt care propun tuturor participantilor sa facem reclamatie la opc.legal racing a facut o afacere din organizarea curselor.
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 17-06-06, 17:20   #10
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: impresii

sigur mergea mai bine crx-ul negru
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 17-06-06, 17:22   #11
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: impresii

Sc.legal Racing Srl
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 17-06-06, 17:24   #12
BlonduGL

Stage 2
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 37
Default Re: impresii

SaintDick .. am vorbit cu proprietarul si mi-a spus ca avea probleme masina. O sa intre Shadow sau Underground Tuning mai incolo si o sa dea mai multe detalii.
BlonduGL is offline   Reply With Quote
Old 17-06-06, 17:57   #13
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: impresii

Felicitari Pepy ! Inca o data speedsterul a fost invincibil !
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 17-06-06, 19:15   #14
BR-02-PJN

Stage 2
 
BR-02-PJN's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 58
Default Re: impresii

Quote:
Originally Posted by siadimet
ursuletul de la grupa B avea alt motor decat cel cu care venea echipata masina,dar,fiind de la bucuresti,avea voie
Ursuletul de care zici tu are doar numere de bucuresti,proprietarul e brailean . Cursa a fost frumusica pana cand s-au hotarat sa iasa taranii in strada . Nu pot sa-i inteleg pe prostii astia care ies in mijlocul strazii sa vada mai bine cu riscul de a invata ca pt zbor iti trebuie aripi.Din cauza lor organizatorii au oprit etapa exact inaintea unei curse senzationale motocicleta vs. opel speedster . Astept cu nerabdare etapa de indemanare de maine si sunt curios cati participanti o sa fie din afara brailei.Felicitari tuturor participantilor in special lui yknot,ursuletul JOY si tuturor celor din braila , ati demonstrat ca are si braila raceri ei.
BR-02-PJN is offline   Reply With Quote
Old 17-06-06, 19:33   #15
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: impresii

Quote:
Originally Posted by siadimet
Sc.legal Racing Srl
Esti prost informat.
Nu noi am luat aceasta taxa ci clubul care a eliberat diplomele.
Noi am adus sitemul de organizare si eu spun destul de bun.
Se putea mai bine chiar noi ne asteptam la mai mult.
Concursul pe grupe s-a tinut.
Eu nu m-am plictisit insa odate intrate mototcicletele pericolul a crescut si nu-mi puteam asuma riscuri f mari, chiar daca responsabilitatea mea se rezuma la auto.
Cand au fost libere nu a fost mare inghesuiala, atunci de ce nu ai profitat.
Daca vreti sa reclamati Legal Racing la OPC sunteti liberi, insa de formele legale nu noi ne-am ocupat, deasemenea nu am gestionat decat bani nostri de buzunar.Oricum nu ar fi prima data.
Pacat ca poti fi acuzat de calomnie pentru ca arunci vorbe care nu au acoperire reala ci doar ca ti s-a parut tie asta, chiar te rog sa reclami insa denuntul calomnios este un delict f grav.
Multumim de participare!
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -