Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 01-10-08, 19:07   #1
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Exclamation TAXA DE PRIMA INMATRICULARE !!!

Idiotii din guvern,asa pot fi numiti...cred este ora 18:57 azi 01:10.2008,urmeaza stirile PRO TV unde vor fi date mai multe detalii!!!
In loc sa pice taxa asa cum s-au vehiculat o gramada de zvonuri,o sa creasca,din cauza crizei ...
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 01-10-08, 19:20   #2
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: TAXA DE PRIMA INMATRICULARE !!!

foarte bine !
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 02-10-08, 02:26   #3
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: TAXA DE PRIMA INMATRICULARE !!!

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
foarte bine !
Cred ca ai un Golf 5 GTI daia gandesti asa,intr`un fel ai dreptate si tu ...
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 02-10-08, 02:28   #4
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: TAXA DE PRIMA INMATRICULARE !!!

nu am gti dar am dreptate
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 02-10-08, 19:41   #5
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: TAXA DE PRIMA INMATRICULARE !!!

Poate ai dreptate,dar totodata imi permit sa te contrazic putin,deoarece crede-ma ca sunt UNELE masini VECHI,care nu polueaza in asa fel incat sa merite sa plateasca o taxa IMENSA de prima inmatriculare!
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 02-10-08, 19:44   #6
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: TAXA DE PRIMA INMATRICULARE !!!

eu daca as fii acolo sus as face asa : cu cat masinile sunt mai vechi cu atat taxa sa fie mai mare cu cat sunt mai noi si mai non poluante cu atat mai mica sau chiar eliminata.
__________________
Alex_55 is offline   Reply With Quote
Old 03-10-08, 15:25   #7
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: TAXA DE PRIMA INMATRICULARE !!!

Probabil asa as face si eu,dar in momentul de fatza cand eu am de plata o suma cam maricica ca sa am nr "negre",iti dai seama ca ma apuca dracii!
Iar acum ia`o si pe partea ailalta,masina mea afara este EURO 1,dar la noi este NON EURO..dupa tine ce crezi ca polueaza mai mult,a mea sau un ARO sau vreo 1310?!
In fine ... au si ei dreptate,dar de multe ori exagereaza EXAGERAT de mult !
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 04-12-08, 23:17   #8
THUNDER77
CITROEN Driver

Stage 5
 
THUNDER77's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3,173
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Colectionar Machete]
[4Rally]
[CITROEN]
Default Re: TAXA DE PRIMA INMATRICULARE !!!

Ce s-a intamplat cu posturile vechi ? Referitor la taxa, repet : HAI LA BUCURESTI !
THUNDER77 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-08, 00:37   #9
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: TAXA DE PRIMA INMATRICULARE !!!

Taxa asta este oricum o hotie curata, daca mai si creste e dezastru.
Taxa trebuie sa dispara, suntem unici in Europa cu aceasta taxa.
Eu cred ca e doar o chestiune de timp.
SAX1987 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 04:39   #10
RAZvan15
4Rally

Stage 5
 
RAZvan15's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 660
Member of:
[4Rally]
Default Re: TAXA DE PRIMA INMATRICULARE !!!

Sambata 13 Decembrie , ORA 10 ,Piata Victoriei, se anunta MARE MANIFESTATIE impotriva taxei auto , impotriva HOTILOR care ne obliga la credite(care nu sunt altceva decat ingenunchierea poporului! v-ati intrebat vreodata de ce camataria e ilegala si sistemul asta al creditelor nu ? ) pt a ne cumpara MASINI NOI vandute de ei. Stam si ne uitam cum ne FURA LEGAL !!! Prezenta TA demonstreaza ca i ti pasa de BANII tai. DA MAI DEPARTE! MACAR ATAT POTI SA FACI !!!
__________________
RAZvan15 is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 10:40   #11
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: TAXA DE PRIMA INMATRICULARE !!!

Quote:
Originally Posted by RAZvan15 View Post
Sambata 13 Decembrie , ORA 10 ,Piata Victoriei, se anunta MARE MANIFESTATIE impotriva taxei auto , impotriva HOTILOR care ne obliga la credite(care nu sunt altceva decat ingenunchierea poporului! v-ati intrebat vreodata de ce camataria e ilegala si sistemul asta al creditelor nu ? ) pt a ne cumpara MASINI NOI vandute de ei. Stam si ne uitam cum ne FURA LEGAL !!! Prezenta TA demonstreaza ca i ti pasa de BANII tai. DA MAI DEPARTE! MACAR ATAT POTI SA FACI !!!
Ma nene sincer ce credeti ca rezolvati prin protestul asta?ne baga cineva in seama?s-a facut asa si la Brasov parca si nimic,i-a dat putin la Antena 1 si gata...terminati cu astea,mai luam si amenzi pe degeaba,are cineva dintre voi sa faca un protest?din cate stiu iti trebuie o mica aprobare pt protestul ala care se va face!
Mi se pare aiurea pt ca nu ajuta la absolut nimic
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 17:40   #12
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: TAXA DE PRIMA INMATRICULARE !!!

Noua taxă auto a intrat în vigoare mai devreme DINTR-O GREŞEALĂ

După câteva ore de confuzie, privind intrarea în vigoare a noii taxe auto cu o săptămână mai devreme, au apărut şi explicaţiile. Din textul publicat, luni, în Monitorul Oficial lipseşte data la care intră în vigoare noua modalitate de calcul a taxei, dar şi tipul de autovehicule exceptate de la plată. Adică cele mai importante detalii.

În acest moment, potrivit Ordonanţei deja publicate, pentru toate autovehiculele - şi cele noi şi cele vechi - a căror capacitate cilindrică nu depăşeşte 2000 de centimetri cubi şi care se înmatriculează pentru prima oară în România sau în oricare alt stat membru UE nu se plăteşte nicio taxă.

informatii luate de pe un site
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 19:14   #13
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: TAXA DE PRIMA INMATRICULARE !!!

Astazi am fost sa platesc taxa si eram gata sa pic din picioare cand mi-au cerut aia banii.asta se intampla pe la ora 11 .nu am mai plecat acasa,m-am postat in fata sediului finantelor publice,m-am apucat de dat telefoane prietenilor care stiuam ca au masini aduse de afara,ei au sunat la randul lor toate cunostintele,si am pus-o repede de un protest spontan.am oprit si toate persoanele care ieseau de la finante,unde fusesera sa plateasca taxa,si pana la ora 14 ne-am strans cred aproape 200 de persoane si am blocat centrul orasului.am chemat si PRO TV-ul,au mai venit vreo 2 televiziuni,si am aratat ca nu suntem de acord cu modificarea taxei.asa ar trebui sa se faca in toate orasele din tara,altfel guvernantii or sa creada ca ne convine taxa.
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 19:14   #14
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: TAXA DE PRIMA INMATRICULARE !!!

Quote:
Originally Posted by giubau_v8 View Post
Noua taxă auto a intrat în vigoare mai devreme DINTR-O GREŞEALĂ

După câteva ore de confuzie, privind intrarea în vigoare a noii taxe auto cu o săptămână mai devreme, au apărut şi explicaţiile. Din textul publicat, luni, în Monitorul Oficial lipseşte data la care intră în vigoare noua modalitate de calcul a taxei, dar şi tipul de autovehicule exceptate de la plată. Adică cele mai importante detalii.

În acest moment, potrivit Ordonanţei deja publicate, pentru toate autovehiculele - şi cele noi şi cele vechi - a căror capacitate cilindrică nu depăşeşte 2000 de centimetri cubi şi care se înmatriculează pentru prima oară în România sau în oricare alt stat membru UE nu se plăteşte nicio taxă.

informatii luate de pe un site
Adica nu mai e taxa?mda.cool..nu sa aiba prea mult timp sa fie triplata,dar nici scazuta de tot nu o sa fie vreodata!In fine,ramane sa vedem curand
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 19:16   #15
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: TAXA DE PRIMA INMATRICULARE !!!

kidule fara suparare da tu ce mama naibii pazesti de cand ai masina aia de nu ai inscris-o inca? ... ti-am urmarit topicul despre masina ta sa vad ce imbunatatiri ii aduci...si chiar mi-a placut starea in care ai adus-o ...da cu inscrisu iti era lene sau ?
__________________
param pam pam
apache is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -