Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-11-05, 12:25   #16
korkodusha_acra

Stage 3
 
korkodusha_acra's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 151
Default

Uitasem sa mentionez, Gratzian, ca atunci cand am creat acest topic, din greseala l-am facut de 2 ori. Asa ca mai exista pe forum unul identic, cu acelasi nume si subiect, numai ca acolo am primit mai multe raspunsuri si am dat mai multe detalii pe care nu are sens sa le repet si aici. Le poti citi daca vrei...
__________________
ACCESORII TUNING... www.dreamtuning.ro


korkodusha_acra is offline  
Old 06-11-05, 15:00   #17
flipper

Stage 5
 
flipper's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 987
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fanatik MotorSport]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Gratzian\"
Quote:
i s-a suspendat carnetul si este sub cercetare penala.
Acum... asteptam tel de la ei, asta e tot ce ni s-a spus. Nu au dovezi probabil, insa situatia este destul de neplacuta, nu credeti?
acum am recitit
i s-a suspendat carnetul? asa zici
nu au dovezi? asa zici
pentru ce s-a suspendat???

asteptati de la ei tel???
sunteti copii??
ori minti, ori glumesti, ori sunteti copii...
vrei un avocat?
ai auzit ce e ala?

nu cred ca ai nevoie...
cere e interesul tau creezi tensiune?
crezi ca politia ia masina ta, ii ia piese, iti ridica carnetul si te pune sub urmarire penala pur si simplu?
fara explicatie?
fara dovezi, cum spui tu?
\"\"mergi acasa si te sun\"\" ?
Gratziane, aveam pretentii mai mari la tine si nu spun asta doar ca sa ma aflu in treaba, ci pentru ca tu esti vechi in chestia asta iar fata asta este noua. Nu cred ca tie ti-ar conveni sa faca cineva misto de tine cand esti suparat. Poate ea nu a stiut ce ar trebui sa faca si s-a pierdut. Eu m-am interesat, chiar nu face misto si pe deasupra povestea ei mai este adevarata......intreaba orice gabor de la udristei.
Nu tin cu nimeni, dar am observat ca aici se cam face misto si acest lucru nu este frumos.....gandesc eu. Dar cine sunt eu sa vorbesc?

Respekt!
__________________
Pasiunea nu are limite, iar noi stim cel mai bine acest lucru ... www.ambreiaje-custom.mht.ro

AMBREIAJE CUSTOM, ambreiaje reconditionate, service auto, diagnoza auto la cele mai mici preturi...Execut evacuari, trasee intercoolere la cele mai mici preturi. 0732.952.851 / 0761.596.290


flipper is offline  
Old 06-11-05, 16:46   #18
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default

Gratzian, inainte de toate eu nu am sustinut ca mi s-a intamplat mie asa ceva. In al doilea rand, vad ca o dai in extreme cu explicatiile deci da-mi voie sa intru in detaliu.
Luam scena din Fast and the Furious, unde se-aduna aia seara la cursa, e chiar prima din film unde vedem Eclipse-ul verde care crapa. Se trag liniile pe jos cu spray, samd. Avem spectatori multi, nu toti cu masini. In momentul in care apare politia si mai vin si cu dube, pun mana si aresteaza pe toti care-i prind prin zona. Pe langa amenda de 500 de dolari si posibilitatea de a-ti fi suspendat masina, am uitat sa mentionez puscarie pe week-end si in cel mai rau caz, masina de curse confiscata.
Prin Chicago constant au loc astfel de \"intalniri\" ilegale la o liniuta. Eu nu discutam de banala liniuta ilegala de la semaforul asta pana la urmatorul, chestii care le fac si eu din cand in cand. Vorbim aici de liniute ilegale la scara oarecum mai mare si semi-organizate.

Iar dupa reply-ul tau se incepe o intreaga cearta de doi lei tipica forumurilor romanesti. Aici e 4tuning sau telenovele.ro?
__________________
Subaru Legacy GT Stage 2
fishbone is offline  
Old 06-11-05, 17:10   #19
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default

Pai da ma dar nu inteleg de ce eu sa iau amenda sau sa-mi ridice permisul daca eu am casa pe strada unde fac astia curse, sau daca vine un prieten la mine cu masina si o lasa in fatza casei mele , pt unii care fac liniutze!
Asta nu stiu ...! ?
__________________
NU MAI ESTE VALABIL
Vialy is offline  
Old 06-11-05, 17:11   #20
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default

Mare greseala sa fugi cand vine politia . . . . nu au ce sa-ti faca . . . . problema este ca toate masinile participante la astfel de intreceri nocturne sunt cu probleme vis a vis de acte / omologari / modificari . . .deci daca vor te ard pe partea asta de nu te vezi . . .

asa ca daca esti beton pe partea de acte poti sa le spui sa se aseze in genunchi si sa se relaxeze putin
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline  
Old 06-11-05, 17:16   #21
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Acum au aparate care asculta si inregistreaza, plus camere video. Ori ai masina sa fugi, ori te ascunzi, ori stai si te rogi sa nu te fi inregistrat.

DAR OAMENI BUNI, VIALY SI ALEXIUS, DACA MAI CONTINUATI V-AM STERS DE AICI, CLAR ????
Hondarul is offline  
Old 07-11-05, 02:51   #22
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Hondarul\"
DAR OAMENI BUNI, VIALY SI ALEXIUS, DACA MAI CONTINUATI V-AM STERS DE AICI, CLAR ????
o sa o fac eu
avertisment amanorura
Gratzian is offline  
Old 07-11-05, 04:06   #23
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

ok... daca voi vreti asa....

sa vedem:
intai:
fishbone: sincer, imi pare rau, abia dupa am vazut locatia ta, si am inteles ca faceai o referire pt acolo, nu pt ce se discuta.
iar telenovele fac naivii....
n-am scris nimic eu care sa sune a telenovela.

doi:
se poate observa ca korkodusha_acra este un user creat SPECIAL pentru a prezenta aceasta poveste.

povestea nu se sustine de nici o culoare, sunt numai contradictii.
lista:

-nu a plecat cu masina de teama sa nu se sparga spolerul, pe drumul de tara.... pe care drum, intrase fara sa ii fie teama ca se sparge?
a lasat-o in camp? sa o ia cu macaraua? sau ce?
daca nu s-a spart la intrare, de ce sa se sparga la iesire?

-distractiile cu masini seara, se tin pe drumuri de tara desfundate?

- cand a vazut ca lumea nu crede povestea cu ridicatul, a bagat faza cu scosul numerelor...

-in general nu se scot numerele la o ... mica distractie... e aiurea, cineva emotiv, si cu prob cu inima, sa circule fara numere...

-spui ca: \"\"i s-a suspendat carnetul si este sub cercetare penala\"\"
pentru ce? in alt post spui ca masina era pe numele tau... de ce sa ii ridice lui carnetul? si urmarire penala? pt ca au gasit masina TA in camp? bine ca nu mi-au ridicat MIE carnetul si nu ma creceteaza pt ca TU ti-ai lasat masina acolo...

-spui ca nu au probe... atunci pt ce au ridicat carnetul?
de ce nu ai raspuns la aceasta intrebare?
trimite-mi un scan cu dovada care se elibereaza ORICUI la ridicarea permisului, daca vrei, cu numele acoperit, promit sa nu fac public, dar daca vrei sa ai credibilitate, dovedeste.

-in urmarire penala se intra numai in urma existentelor unor probe, altfel se elibereaza NUP

-\"\"Acum... asteptam tel de la ei\"\" pt ce asteptati tel de la ei? ziceai ca este suspendat carnetul sotului si e sub urmarire penala...
pt ce sa va mai sune?
sa va reconfirme?

-repet: pentru ce e ridicat carnetul? ma obsedeaza intrebarea asta.

-talonul pt ce l-au oprit? ce scrie pe dovada?

-\"\"Le-a scos, crezand ca nu o vor gasi, dar au patrulat zona aia pana dimineata\"\" = ii si vad pe baieti, dupa ce aud ca undeva a fost o liniuta care s-a spart, ca nu mai au treaba, stau in camp sa patruleze pana dimineatza... nu au alte treburi, interventii, cafea, stau in camp pe drumuri desfundate....

-\"\"Chiar avem cunostinte si s-ar rezolva asta, insa mi-e teama ca ne punem cu cine nu trebuie...\"\"\" e ilogic... nu tre s va puneti, dar ce zic cunostintele, in legatura cu care spui : \"\"s-ar rezolva asta\"\" de ce nu rezolvi daca e rezolvabil?

-\"\"Merci oricum, sper sa se rezolve... curand... ca m-am saturat sa merg pe jos!\"\" ce sa faci cu masina? ca ziceai ca nu ai carnet, si sotul are carnetul suspendat

-am citit complet si celalalt topic... se pare ca nu sunt singurul care se indoieste

-\"\" jignita CA PERSOANA \"\" .... jignita ca persoana nu poti fi de catre mine. intai ca nu am spus nimic jignitor.. apoi, ar trebui sa te prezinti sa te cunoastem, ca sa te poti defini... sunt multe mii de useri care intra zilnic pe 4tuning si unii sunt persoane, altii clone cu diverse interese.

-sa nu uit: de ce a fost ridicat carnetul? ce scrie pe dovada? de ce a fost ridicat talonul? ce scrie pe dovada?

sa inchei:
ori te \"alinti\", si nu au stat asa grav lucrurile, ori s-a intamplat ceva care a
dus intr-adevar la consecinte grave, dar altceva decat ai spus

ar fi corect sa spui adevarul in ambele cazuri
sau, imi trimiti pe pm copiile de la dovezi, si confirm, aici, oficial ca m-am inselat din lipsa de date, si m-am grabit, si o sa imi cer scuze. sincere.
Gratzian is offline  
Old 07-11-05, 04:25   #24
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

flipper:
voi doi va cunoasteti bine de tot, caci scrieti de pe acelasi IP
ce sa inteleg din asta?
Quote:
Eu m-am interesat, chiar nu face misto si pe deasupra povestea ei mai este adevarata......intreaba orice gabor de la udristei.
asta zici tu...

pai daca va cunoasteti asa bine unde te-ai mai interesat?
ai mers asa cum mi-ai spus sa fac la udriste la poarta si ai luat primu gabor sa il intrebi daca korkodusha_acra are masina confiscata???

eu nu am facut misto, vad ca tu faci
eu nu facut decat ca am expus cu argumente faptul ca aceste topicuri au o incarcatura mare de lipsa de credibilitate
si sunt facute de un user facut de pe ip al tau, care scrie EXCLUSIV pt a provoca discutii pe aceste topiciri
ne-ar ajuta mult daca ne-ai da niste lamuriri, in loc sa ne trimiti la poarta la udriste sa intrebam de korkodusha_acra, nu?

de ce a fost ridicat carnetul unei persoane care nu are nici o legatura cu o masina gasita? de ce a fost ridicat talonul? urmarire penala pentru ce? sub ce acuzatie si cu ce dovezi?

pentru ca povestea ei nu numai ca nu se sustine, dar se demoleaza din start, si mi se par ciudate interesele care se desprind citind atent printre randuri.

qui prodest? spune latinul...
cine are interes sa sperie lumea? inutil, fara argumente? de ce?
hai sa stam stramb sa judecam drept.

astept dovezi.
daca gresesc, imi voi cere scuze, sincer
altfel, astept scuze, caci eu nu am jignit pe nimeni
doar ca nu cred pe un necunoscut care imi toarna ceva necredibil...
Gratzian is offline  
Old 07-11-05, 10:22   #25
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

-Stiu povestea cred. Undeva la Cet West .......o masina galbena.Daca este asa stiu chiar f multe detalii.
F_L_R is offline  
Old 07-11-05, 13:30   #26
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default

deci... corcodusha... pentru ce ti-a luat totusi permisul?
aleks is offline  
Old 07-11-05, 14:30   #27
korkodusha_acra

Stage 3
 
korkodusha_acra's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 151
Default

Sunt f multe intrebari si o sa le iau pe rand:
- nu este un user creat special pt topicul asta, dar, vezi tu, eu nu am carnet si nu cred ca as putea sa provoc pe cineva la o cursa, sunt si fata si, desi sunt pasionata de masini, nu ma pricep atat de bine la motoare si modificari... etc. De-asta nu sunt post-uri de-ale mele in mai multe locuri. Nu stiu ce ti se pare atat de curios...
- acolo unde au fost cursele era un drum infundat. Noi am venit cu masinile pe o sosea normala, numai ca atunci cand a venit pol a blocat-o. Si nu ne puteam intoarce sa trecem pur si simplu pe langa cele 5 echipaje care se adunasera, nu crezi? Singura varianta era un drum pe camp (pe unde am si plecam pana la urma, dar nu cu masina noastra) care iesea in centura la un moment dat.
- faptul ca nu am spus de la inceput faza cu scosul numerelor nu inseamna ca am ascuns-o sau ca am inventat-o ulterior.
- masina este pe numele meu si de aceea a venit pol la usa (sotul meu nu are mutatia facuta unde stam acum). Am fost impreuna la Udriste pt ca eu neavand carnet, era clar cine condusese. Mai ales ca ei sustineau ca ar fi cunoscut, vezi doamne, in lumea curselor. Posibil sa fi zis asa doar de intimidare. Cert e ca atunci cand am ajuns acolo, am intrat eu si i-am spus pt ce am venit. Apoi i-am spus ca sotul meu conduce masina. S-a uitat la mine si a ras:\"Mda, desigur, imi inchipuiam! Ia vino aici, ma, Schumacher!\"
- existau deja vreo 7 declaratii date de cei care s-au intors pe sosea si pe care i-a oprit garda. nu stiam ce au declarat ei, daca au mentionat tipul masinii si nr sau ceva de genul asta. Sotul meu nu a recunoscut nici un moment ca a participat. Insa ei au spus ca se deschide un dosar. Si din moment ce exista un dosar penal deschis care are legatura cu masina, cred ca e normal sa ii suspende si carnetul pe durata cercetarilor. Apoi i-au luat si talonul masinii pt ca are modificari care nu sunt trecute acolo si elemente neautorizate. O sa incerc sa scanez dovada si sa o trimit aici pe forum, desi pe ea scrie, daca imi aduc bine aminte, ceva de genul:\"pt ca se afla pe data cutare... in locul cutare....\" O chestie cusuta cu ata alba, intr-adevar, dar... am zis deja, cand te stii cu musca pe caciula...
- poti sa ma crezi sau nu, chiar asa mi-au zis! Eu am mai fost chemata inauntru la sfarsit, dupa ce a stat el acolo o gramada. Si mi-au spus ca ar fi bine sa discut cu el, sa recunoasca, ca asa e mai bine, ca s-ar rezolva mai usor.... stiti cu totii cum fac... Si eu tot intrebam:\"Si acum cum ramane?\". \"Pai, noi continuam cercetarile. Deocamdata, nu va mai conduce. Si o sa va anuntam telefonic ce s-a stabilit in urma acestor cercetari, daca are dreptate sau nu. Pot sa va spun de pe acum ca nu va fi bine deloc daca se dovedeste a fi o declaratie mincinoasa.\" Si cu asta am iesit.
- nu stiu daca ai inteles. Masina ne-au dat-o. Cand spuneam ca m-am saturat sa merg pe jos ma refeream la carnetul lui...
- chiar m-am simtit jignita! Nu e putin lucru sa ti se spuna ca minti. Si cum ar trebui sa ma prezint? Daca vrei sa stii ceva anume despre mine, ma poti intreba, nu e suparare. Cat despre clone cu diverse interese, nici nu poate fi vorba. Cam care crezi ca ar fi interesul in cazul asta??
korkodusha_acra is offline  
Old 07-11-05, 14:32   #28
korkodusha_acra

Stage 3
 
korkodusha_acra's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 151
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"aleks\"
deci... corcodusha... pentru ce ti-a luat totusi permisul?
Cred ca am spus de la inceput ca nu am permis!
Dar, in fine...
korkodusha_acra is offline  
Old 07-11-05, 14:48   #29
korkodusha_acra

Stage 3
 
korkodusha_acra's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 151
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"NSL_Florica\"
-Stiu povestea cred. Undeva la Cet West .......o masina galbena.Daca este asa stiu chiar f multe detalii.
Da, Florica, este o masina galbena. Cred ca toata lumea asteapta detaliile pe care le stii. Si chiar daca ele nu ma fac sa ma simt mandra si vor fi subiect de luat peste picior pt ca am ales cele mai proaste variante in momentul respectiv si de-asta s-a ajuns la situatia asta, macar voi obtine public scuzele lui Graztian...
korkodusha_acra is offline  
Old 07-11-05, 15:27   #30
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

cu mare placere daca lucrurile stau asa...
intr-adevar suna incredibil
astept dovezile scanate....
si in prezumptia ca este asa cum spui, tot nu inteleg de ce nu intervii cat timp spui ca ai la cine...
sau la orice avocat care ii lamureste imediat.

faptul ca ati avut reactii ciudat de improbabile atunci, de ce sa va stimuleze sa le continuati?

si nu ai raspuns la toate intrebarile mele:
de ex:
in ce stadiu e \"urmarirea penala\"?
cumva sa iau de bun noul cuvant aparut in mesajul tau? \"cercetari\" ?

stii ca e o mare difrenta?
deci este sub urmarire penala pana la urma? sau in cercetari?

daca este sub urmarire penala, atunci TREBUIE chiar sa ai un avocat care poate sa vada probele de la dosar.
Gratzian is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -