Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 07-04-04, 21:39   #1
mjs

Stage 3
 
mjs's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 154
Default CAMARO RS vs BMW M3

astazi 07.04.2004 ora 21.00 pe spaliu UNIRII un M3 forjat la max incerca sa il faca pe ala cu CAMARO sa bage si ala piciorul in masina.

Vroiam sa stiu si eu asa dupa voi daca baga picioru in masina cine credeti ca castiga. Mentionez ca nu stiu cati cai au amandoua.

Parerea mea e ca BMW il facea.

Astea sunt pozele identice cu cele 2 masini. Camaro era de galati si BMW era ala rosu cu nr de Buc leasing cred ca il stiti, soferu e putin nebun, isi bate joc de masina in ultimul hal.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	bmw-m3-red.jpg
Views:	206
Size:	54.1 KB
ID:	5188   Click image for larger version

Name:	92camarors.jpg
Views:	449
Size:	40.8 KB
ID:	5189  
mjs is offline   Reply With Quote
Old 07-04-04, 22:04   #2
mad_oviddiu

Stage 4
 
mad_oviddiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 194
Default

ce sa zic si eu............ nici eu nush exact cati cai are camaro ala sub capota dar stiu sigur ca un M3 stock are cam 340 (sau 330) CAI........ si chiar daca ar avea si chevorletu tot 340 cai garantat il bate M3.

daca am gresit, nu-mi sariti in cap!! e doar o afirmatie destul de fondata..

numa` bine
mad_oviddiu is offline   Reply With Quote
Old 07-04-04, 22:06   #3
mjs

Stage 3
 
mjs's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 154
Default

asta ziceam si eu , dar si camaro ala arata destul de bine si cred ca mai avea destula vlaga in el. sunt curios cam cati cai ar avea camaro RS. am cautat pe net si nu am gasit.
mjs is offline   Reply With Quote
Old 07-04-04, 22:07   #4
mjs

Stage 3
 
mjs's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 154
Default

asta ziceam si eu , dar si camaro ala arata destul de bine si cred ca mai avea destula vlaga in el. sunt curios cam cati cai ar avea camaro RS. am cautat pe net si nu am gasit.
mjs is offline   Reply With Quote
Old 07-04-04, 22:22   #5
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

Deci era un Camaro vechi........

Depinde de Camaro........sincer nu cred ca era un Camaro modifcat rau, deci l-ar fii batut M3 usor de tot, Modelul ala de Camaro nu-s chair asa rapide, modelul RS parac era cel de baza, ala face cam 10 sec 0-100, chiar mai mult daca e automat. DAR....sunt foarte usor de modificat

Nu tre prea bani bagati in motor ca sa-i dea rusinica lui nea M3
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 07-04-04, 22:25   #6
mjs

Stage 3
 
mjs's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 154
Default

da pimp_lex ai dreptate dar ma mira faptu ca ala cu camaro nu a facut nimica. si camaro din poza e RS ca am cautat special
mjs is offline   Reply With Quote
Old 07-04-04, 22:45   #7
mad_oviddiu

Stage 4
 
mad_oviddiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 194
Default

nush ce sa zic dar Camaro RS nu are nici o sansa in fata unui M3......
mad_oviddiu is offline   Reply With Quote
Old 07-04-04, 23:16   #8
yo

Stage 3
 
yo's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 165
Default

d-abia de prin 96 camaro RS are vreo 200 cp ... modelul ala cred c-are pe undeva 160 cp in jos ... is cam slabute, deci M3-u castiga fara probleme, poate d-aia nici n-a vrut sa se puna celalt
yo is offline   Reply With Quote
Old 08-04-04, 06:23   #9
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

Chiar si ala de dupa 96 de 200 Cp e slabut la demaraj, pt un Camaro......face cam high-15's......ceea ce e timp de Civic Si

Ala din poza(modelul vechi) are in cel mai bun caz 170 cp, iar la greutatea lui, chiar si cu o cutie manuala, e cam la fel de rapid ca Golful GTI a lui SHA, poate chiar putin mai lent.

Acuma, normal ca dca ii pui sub capota un 350 supercharged.......atunci isi ia frumos la revedere de la nea M3
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 08-04-04, 06:36   #10
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

ok, m-am uitat sa vad exact ce motor echipa Camaro RS

e mai rau decat credeam, RS pe vremea aia avea un motor V6 de 3.1litri de 140 cp, acelasi motor care-l avea toate GM-urile americane din anii aia, deci la greiutatea lui, masina e foarte departe de M3, chiar si de alte masini mult mai slabe decat .......scoate undeva la 17 sec pe 400m.
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 08-04-04, 19:28   #11
yo

Stage 3
 
yo's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 165
Default

deci si-o lua rau ... poate o patzise in trecut
yo is offline   Reply With Quote
Old 08-04-04, 20:15   #12
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

zicea mjs mai sus ca... ala cu m3 , isi batea joc de masina... , am vazut si eu asa ceva... un bmw m3 , in leasing .... zgariat , lovit , PLIN de praf... , asta ca sa nu zic de Ferarri-ul de la orange.... care e... eh eh... intr-o saptamana o sa fie PLIN de praf ... mi-ar fi rusine sa am ferarri si sa il tin asa ...ma gandeam sa stau langa masina si cand vine proprietarul sa ii zic , da-mi domne o carpa sa ti-o sterg de praf ... ca strica toata imaginea.. de kk ... asa-s romanii.. nu au grija de masini (doar unii - ***zi astia cu bani )
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 08-04-04, 20:33   #13
mjs

Stage 3
 
mjs's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 154
Default

BMW asta de care am zis eu , proprietarul isi bate joc de masina , dar e curata in schimb si nu cred ca e lovita , adica eu nu am vazut.

la volan e un tigan mare si gras ras in cap. inainte masina avea nr de brasov rosii , acuma are leasing de bucuresti , proprietarul sta pe vatra luminoasa.
mjs is offline   Reply With Quote
Old 08-04-04, 21:38   #14
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Default

Quote:
Originally Posted by \"EvLSant0S\"
asta ca sa nu zic de Ferarri-ul de la orange.... care e... eh eh... intr-o saptamana o sa fie PLIN de praf ... mi-ar fi rusine sa am ferarri si sa il tin asa ...ma gandeam sa stau langa masina si cand vine proprietarul sa ii zic , da-mi domne o carpa sa ti-o sterg de praf ... ca strica toata imaginea.. de kk ... asa-s romanii.. nu au grija de masini (doar unii - ***zi astia cu bani )
1.proprietarul nu e roman
2.acum e in germania si masina e parcata acolo si are un gardian care o supravegheaza tot timpul
3.in weekend e de obicei in Ro si o spala vineri ..ma suna si mergem amandoi cu masinile sa le spala,numai ca acum a mea e la service
4.i-am zis si eu sa mi-o lase mie ca am eu grija sa stea curata da sa imi lase si cheile de la ea si a inceput sa rada
5.crede-ma ca omul are are multe pe cap si nu sta sa se gandeasca daca masina lui e curata sau nu cat timp e el plecat in germania
indianu is offline   Reply With Quote
Old 08-04-04, 21:39   #15
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Default

Quote:
Originally Posted by \"EvLSant0S\"
zicea mjs mai sus ca... ala cu m3 , isi batea joc de masina... , am vazut si eu asa ceva... un bmw m3 , in leasing .... zgariat , lovit , PLIN de praf... , asta ca sa nu zic de Ferarri-ul de la orange.... care e... eh eh... intr-o saptamana o sa fie PLIN de praf ... mi-ar fi rusine sa am ferarri si sa il tin asa ...ma gandeam sa stau langa masina si cand vine proprietarul sa ii zic , da-mi domne o carpa sa ti-o sterg de praf ... ca strica toata imaginea.. de kk ... asa-s romanii.. nu au grija de masini (doar unii - ***zi astia cu bani )
Ca sa nu facem confuzii e vorba de un f355f1 rosu cu nr de germania.
indianu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -