Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 13-08-05, 23:23   #16
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default

Chiar n-am inteles ce vrei sa spui. E discul de frana pe care se aplica sabotii. Ce e in neregula cu asta? Poate nu folosesc termenul romanesc corect? Break pad.
Am frane pe disc [ventilate] pe toate 4 rotile.
__________________
Subaru Legacy GT Stage 2
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 13-08-05, 23:25   #17
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

a...ok) in acest caz se numesc etrieri (casuta placutelor de frana) saboti-tamburi...sunt pe spate..la masinile mai modeste..
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 13-08-05, 23:33   #18
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default

Intr-un final m-am prins la ce te refereai. No dude, sunt pe disc toate 4. Din cate am citit, masina se opreste de la 100km la 0 in cam 36 metri pe asfalt fara ploaie si cauciucuri ok, evident
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 13-08-05, 23:44   #19
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

pai nici n-as fi contestat k ai discuri pe spate)dreq..au nish amarate de masini si n-are balena asta
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 16-08-05, 03:35   #20
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default

Liniuta la semafor rosu cu un ... Cadillac Escalade
Nu stiu ce avut mexicanul in cap, pe bune. Am trecut pe langa el de parca era parcat. Probabil mi-a auzit muzica electronica din masina. S-a uitat la mine, m-am uitat la el, mi-a gesticulat cu capul \"wassup\" si spre totala mea surprindere a calcat-o la verde. De la 0 la 100 am fost inaintea lui la vreo ... oh ... 3-4 distante de autobuz
Escalade = dog-ass slow, ca orice SUV
Masina asta in general are credibilitate si respect pe sosea, dar cand se trezesc unii ... e prapad. De obicei tot aia care nu au cu ce se trezesc cu pretext. Complexe d-ale lor? Cred ca traiesc cu senzatia ca daca e un sedan e grocery getter bun de nimic. De fapt sunt sigur.
I love my car
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 16-08-05, 09:15   #21
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

mah tu esti fenomenal))..rupi tot ce pica))...acu nu vreau sa ma bag peste intamplarile tale..dar...nu-i cam mult?m-apuc si eu acu sa pov cum cu-n cielo de 75 cp, am rupt masini de pana la 120cp(renault 21) si bla bla..
si dk-ar fi fost un escalade de vro 750caluti cum se practica....acu zaceai pe margine..belive me
__________________
Is it \'cause they like my gangsta walk..Is it \'cause they like my gangsta talk...Is it cause they like my handsome face...Is it cause they like my gangsta way...PICTURE ME ROLLIN\'
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 17-08-05, 02:16   #22
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default

Bai, cine-mi face figuri, musc la liniuta, mai ales in situatia in care stiu clar ca dau mucul. E parte din motivul pentru care mi-am luat Altima 3.5 si nu 2.5. Ai ceva de demonstrati? Pai hai ca am si eu ceva de demonstrat!
Trebuie sa retii ca 80% din cursele astea nu eu le-am instigat. Eu in general imi vad de treaba, dar se trezesc niste unii sa-mi arunce priviri plini de ei, dupa care baga cate un ricer fly-by. Analizez situatia. Merita gazul? E sigur? Daca da, de ce nu?
Sa nu crezi ca ma apuc sa mi-o caut cu un Eclipse GS sau o Celica la fel ca de exemplu. Astea nu merita efortul. Dar daca se trezesc cu pretext, like I said ...

Nu te opreste nimeni sa postezi absolut ce cursa vrei tu. Ba chiar te incurajez, personal.
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 17-08-05, 11:03   #23
SmK
Road Runners Member

Stage 3
 
SmK's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 120
Member of:
[RR]
[2 Roti]
Default

Esti tare... pe bune. Ne-punandu-mi problema daca e adev ce spui (nu vreau sa mi-o iei in nume de rau) dar ai un fler grozav la povestit shi sincer, m-ash bucura foarte tare daca ash putea cumpara o carte cu chestiile astea. Te-ai gandit sa le aduni intr-o carte, revista, ceva?? Eventual si cu ceva poze... E foarte ...\"inspirational\" felul in care povesteshti, shi daca ash fi mic, mi-ash dori ca in loc de \"Snow White\" sa citesc \"Memoriile unui racer\". In fine, nu vreau sa fiu Off topic, U're doing a nice job
__________________
Burn rubber, not your soul..
SmK is offline   Reply With Quote
Old 17-08-05, 13:22   #24
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SmK\"
Esti tare... pe bune. Ne-punandu-mi problema daca e adev ce spui (nu vreau sa mi-o iei in nume de rau)
100% Fat Free, the real deal.
Multumesc pentru compliment. Imi place sa scriu dar nu consider ca o fac in cine stie ce mod deosebit.
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 17-08-05, 14:38   #25
SmK
Road Runners Member

Stage 3
 
SmK's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 120
Member of:
[RR]
[2 Roti]
Default

Congratulations, than :P
SmK is offline   Reply With Quote
Old 08-10-05, 09:11   #26
tre

Stage 5
 
tre's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
Default

ma da voi n-aveti politai pe-acolo?
tre is offline   Reply With Quote
Old 10-10-05, 01:58   #27
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default

Politisti avem, mult mai ageri si parsivi ca cei europeni. Daca-ti cunosti insa imprejurimile si iei niste riscuri calculate, e ok.
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 22-10-05, 02:06   #28
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default

Povestea-i lunga, dar usor amuzanta

Rezumatul povestii pentru cei lenesi:
Raped a Mitsubishi 3000GT n/a,
lamefishbone picks on defensless innocent children; the kids fight back.


Am avut parte de o joi noapte in downtown destul de interesanta si amuzanta. Am iesit cu sora mea, o colega de lucru si inca o prietena la una mica desi nu prea aveam chef deoarece vineri ma astepta o zi lunga la servici. In SUA se practica iesitul si joia seara prin downtown, e un fel de traditie. Echipele de fotbal care au meci in week-end, nu au voie jucatorii sa bea cu 24 de ore inainte de meci. Asadar, ei iasa la beute joia, vinerea se recupereaza si apoi pe teren! Evident, cand astia iasa, toata ceata de studenti dupa ei.
Toate bune si frumoase, tot un zambet o floare am fost, am baut 2 beri si una mica de tequila dupa care m-am oprit ca trebuia sa conduc acasa. Probabil ca orele urmatoare or sa vi se para foarte aiurea. Deci, in Nebraska barurile se inchid la 1AM deci noi am iesit la beute pe la 9. Sucks, dar asta e.

Pe la ora 12 noaptea colega de lucru se decide ca e plictisita, obosita si vrea sa o taie acasa. Sora-mea si prietena ei erau prin alt bar. Okay ... am zis ca o conduc pe ea pana la masina, mi-o iau si pe a mea si ma plimb prin downtown si apropiere pana ma suna sora-mea sa plecam acasa. Zis si facut. Ma urc in masina si m-apuc sa ma plimb. Dadeam catre iesirea din oras pe strada principala cand, la o spalatorie de masini care e fix langa drum si unde se strang tot timpul \"baietii\" serile in week-end sa-si etaleze masinile bricolate, vad 3 masini si o ceata de pustani la vreo 16 ani [no offense la adresa celor de aceasta varsta de pe aici]. Ca masini prezente era un Mitsubishi Eclipse generatia 2 [early 90s], o penibilitate de Chevrolet Cavalier cica bricolata si o Mitsubishi 3000GT rosie misto. Cavalier-ul avea tipica toba din inox imensa si aripi \"agresive\" spate si fata nevopsite. Deci masina era un rosu deschis cu componente gri pe ea. Penibil. Bun, trec pe langa spalatorie si observ ca 2 se uita asa lung si insistent la mine. Plictisit fiind, am zis hai sa vad daca reusesc sa agit putin spiritele. Mai merg vreo 2 kilometri pe drum dupa care stanga imprejur si da-i catre spalatorie. Cand ajung prin apropiere, baietii in gasca unul dupa altul iesisera din spalatorie si mergeau catre downtown. Eu, evident dupa ei cu gandul la o liniuta cu acel 3000GT.

Drumul e de doua benzi in aceasi directie, astia erau in banda a doua, coloana cu GT-ul fiind ultima masina. Trag in banda din dreapta si dau o \"ricer fly-by\" sa vad daca musca. Cand ajung in dreptul GT-ului, dobitocul din Cavalier trage in fata mea. Trantesc frana si-l injur cu faza lunga. Avea un pasager in spate, asta se intoarce la mine si cica-mi arunca o privire de gangster suparat. Pe mine ma umfla rasul. O tin dupa ei, astia doi o iau la stanga si dreapta pe alte strazi si continui dupa GT. Trecem de downtown si la un moment dat gagiul care era langa sofer iasa afara pe geam pana la brau si se uita la mine ca WTF?!? O dam la periferie unde e pustiu, trag in dreptul GT-ului la un semafor si gagiul de langa sofer se uita incruntat la mine si-mi gesticuleaza un F-U. Deschid geamul si-l intreb care-i treaba? Cica \"nu ne urmari in halul asta, idiotule\". Si-l intreb \"ce-i in neregula cu o liniuta prieteneasca?\" La care replica un alt \"hey, f-ck you man!\". De observat ca soferul nu zicea nimic, se uita la mine calm si senin. \"Let's see what you got!\"
[urmarea mai jos]
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 22-10-05, 02:09   #29
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default

[urmarea]
Bun, inchid geamul ca era cam frig si astept verde. Vine verde si de fapt am facut liniuta la doua semafoare consecutive si ambele dati am cam lasat GT-ul cu vreo 3 lungimi de masina in urma. Total dezamagit, desi ma cam asteptam la acest rezultat. Pana sa dea a treia deja era in urma rau. Non-VR-4 GT-urile n-au tupeu deloc. Sunt grele si au doar ~220cp. Eu stiam ca nu are cum sa fie un VR-4 ca nu-si permit pustanii asa ceva, dar avea emisie modificata, galagioasa si-mi parea ca am vazut un intercooler cand era parcat in benzinarie. Deci exista sansa sa fie un GT turbo care sa ma faca de rusine. In fine, astia o iau la dreapta si eu fac stanga imprejur sa-mi vad de ale mele. Nu dau bine inapoi pe drumul principal si constat ca-s in spatele la astia doi cu GT-ul, din nou. La naiba, imi zic, iara ma injura asta de mama ca ma tin dupa el. Prindem alt semafor rosu, trag langa el cu speranta de a-l calma putin pe ala ce fierbea de nervi langa sofer. Dau si-i zic \"hey, good race. I like your ride\". La care el, pe un ton de superioritate cat se poate de penibil imi zice \"awww, thanks dawg\". Socat, ii zic \"no problem, Eminem\". \"WHAT ?!? ... \" si nu am mai auzit ce mi-a scuipat ca s-a facut verde si am plecat. Bun, ajung din nou in dreptul respectivei spalatorii de masini si vad ca pe asta il astepta gasca. De data asta, toti 6 bitangi erau afara din masini si se uita insistent la mine in timp ce trec pe langa ei. Niciunul nu cred ca avea mai mult de 17 ani. Imi vad in continuare de plimbat. Instinctul de Mama Omida imi zice nici 5 minute mai tarziu ca sunt urmarit. Ma uit in oglinda si-i vad pe astia la un sfert de KM cum veneau de zor dupa mine. Okay ... hai sa ne jucam putin de-a pisica si soricelul. Trag intr-o parcare langa sosea, sting lumini tot si-i las pe fraieri sa treaca fara sa ma vada. Dau inapoi pe drum PREA REPEDE, unul din ei ma vede si pune frana. Eu ma incadrez pe sensul celalalt si purced catre downtown din nou, cu gandul ca daca astia chiar sunt nebuni cu furci si coase, politistii vor fi pe main street. Si aici urmeaza cea mai tare faza din toata seara. Din nou, instinctele de Mama Omida imi spun ca astia or sa incerce tehnica de box-in, desi nu stiam cu ce scop. Cateva minute mai tarziu, apar toti trei langa mine, eu fiind in banda dreapta. Ala cu Eclipse-ul trage in fata mea, ala in GT sta in spatele meu si langa mine vine ala in Cavalier. Deci exact la ce ma asteptam. Eu ma abtin sa nu rad isteric de ei si imi insusesc cea mai serioasa privire de care pot da dovada in acel moment. La un moment dat toti trei incep sa reduca de la 45mph cat mergeam la 30mph. Masinile din spatele nostru deja incepeau sa se intrebe WTF?!? Unul ne claxoneaza. Ala din dreptul meu imi arunca un \"murirai\" din priviri. Rezist tentatia de a deschide geamul sa-i intreb daca o invatat faza asta in telenovela Rapido y Furioso. Nu stiam ce sa fac, sa le arat cat de usor se scapa din \"capcana\" sau sa bag frica in ei si-i trimit dracu acasa. Ce aveam de gand sa fac era riscant avand in vedere ca astia erau niste tampiti asa ca am ales varianta a doua. Puteam de ex sa ma fac ca accelerez dupa care sa pun frana, faza la care ala din spate era nevoit sa franeze si cel din dreptul meu nu reactiona in timp asa ca trageam in spatele lui si gata, eram iesit. Ma uit la astia din dreptul, deschid celularul si ma fac ca formez numarul din 3 cifre. In urmatoarele 2 secunde amandoi din fata mea o calca si se duc. GT-ul ramane putin in spatele meu la distanta de-o palma. Cand ii aud motorul ca incepe sa se tureze si asta iasa o jumatate de masina langa mine, o calc si-l las iarasi in urma vreo 3 masini. Ma injura din nou cu farurile. Il ajung din spate pe ala cu Eclipse-ul care incerca din rasputeri sa mentina distanta si-l depasesc. Dupa care si el si cel cu Cavalier-ul se fac disparuti si asta a fost toata aventura de joi.
fishbone is offline   Reply With Quote
Old 22-10-05, 02:11   #30
fishbone

Stage 5
 
fishbone's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 643
Member of:
[Moderators]
Default

Ce ti-e si cu limitarea text. Numai mie mi se intampla?

Ma suna sora-mea sa o iau, mergem acasa si-i povestesc faza. Moare de ras si-mi zice \"daca tu crezi ca asta a fost penibili, fi atent aici faza. O incercat unul sa ma agatze cu replica cica alege un numar intre 1 si 10\" ...
Mi-am facut bagajele oameni buni si m-am MUTAT din Nebraska, ma jur.

Deci cam de penibilitati d-astea se tine fishboe in momente de plictiseala maxima. Penalitate 1 punct la coolness si o bila neagra. In afara de asta in timpul liber chinui catelusi si pisicute si fur bomboane de la bebelusi ... A da, si-mi bat prietena vand vin beat acasa cu alta c00rva.
Aici e relativ usor sa \"stir some $hit up\" daca ai chef.
fishbone is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -