Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

View Poll Results: NFSU pe strada?
uau! curse prin trafic pe contrasens cu politia pe urme? F%^KING COOL 18 27.69%
Inconstienti! In trafic ma mai gandesc si la ceilalti... 47 72.31%
Voters: 65. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 30-06-05, 08:53   #1
Morro

Stage 5
 
Morro's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,078
Default NFSU in Bucharest

Aseara am fost martorul unei intamplari destul de impresionante. Pe la 11 noaptea asa in plin magheru foarte aglomerat 2 BMW foarte $$ tuned, faceau niste curse mai ceva decat mi-a dat sa joc in NFSU, cu contrasens and shit, si, check this out, pe o scurta bucata de drum cu un vento care incerca, dar se lovea de un mare zid de impotenta al motorului, pe urmele lor. Din nefericire pentru tinerii entuziasti, tocmai trecea o coloana oficiala si era plin de politie, si au fost opriti(cu greu binenteles, pentru ca refuzau sa coopereze).
Dupa aceasta mica intamplare am avut o mica disputa referitoare la faptul ca aceasta atitudine ar fi caracteristica tuturor \"cursantilor\". Asa ca as fi curios referitor la un rezultat pentru poll. Sa retinem ca ma refer strict la curse IN TRAFIC AGLOMERAT LA VITEZE MARI(adica nu 60 la ora).
As aprecia daca nu ar vota cei care nu au masina (no offence), dar as vrea sa stiu parerea celor care chiar au posibilitatea de a face asta si o fac sau nu.
__________________


... masina de familie in 5 usi ...
Morro is offline  
Old 30-06-05, 09:16   #2
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

Nu fac asa ceva, daca simt nevoia da viteza ma duc pe la 2-3 noaptea cand e gol si canci politie, am cautat aseara vreo 2 ore o masina de politie din Dr. Taberei pana in Vitan si nu am gasit.
Si da, mi se pare inconstienta sa-i dai blana prin trafic (viteze mari). Toti spun pai ce domne sunt maestru, sunt stapan pe situatie, dar eu nu am vazut nicioadata un maestru adevarat, instructor auto, pilot de raliu sa rupa masina prin trafic, numai tineri cu masini puternice si ego pe masura.
Si eu mai dau in ea dar stiu cat e de puternica si stiu ca pot evita majoritatea pericolelor deoarece sistemul de franare face fata cu brio la cam orice viteza as baga eu prin trafic (maxim 150), dar un BMW la 220 la ora prin oras nu poate face prea multe sa evite un pericol si avem destule exemple (accidente).
Cu o masina mai puternica vin si responsabilitati mai mari, de asta exista autostrazi, linii drepte (fara intersectii), dar de ce sa mergem acolo hai sa atragem atentia, si merge de cateva ori iar apoi o dai in pom, ca pana la urma tot o sa apara elementul surpriza si asta a fost.
Oricum ma doare-n p**a de altii eu imi traiesc viata mea, ei pot sa faca ce vor, asa cum fac si eu unele lucruri pe care lumea le dezaproba.
__________________
luca is offline  
Old 30-06-05, 09:48   #3
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

strica imaginea tuturor, la ce masini era vorba daca aveau chef de cursa cred ca aveau si 500.000 lei sa bage benzina sa se duca undeva unde sa nu deranjeze pe nimeni,

concluzia: teribilism
chiar daca multi din noi se mai joaca in trafic treaba asta nu e buna
200SX is offline  
Old 30-06-05, 10:19   #4
TheSinner2

Stage 5
 
TheSinner2's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 649
Default

luca... cu ce ai spus in partea a 2-a e mesajului.. intri in categoria pe care o infierai la inceput... adica te crezi maestru.. 150 in trafic? si mai zici de altii?
__________________

NU tolerez prostia si ipocrizia. Deci n-am treaba cu tine !

Vand 17" 5x120: https://forum.4tuning.ro/641-piese-bm...atch-17-a.html
TheSinner2 is offline  
Old 30-06-05, 17:04   #5
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

Nu m-am referit in trafic, ma refeream la faptul ca in oras da, mai dau si eu din cand in cand dar nu in trafic, de ex. in drumul meu spre casa este un pasaj (Lujerului) acolo am prins 150 cand era gol, deci la asta ma refeream, dar nu pe ditai bulevardu in vazul tuturor.
luca is offline  
Old 30-06-05, 17:17   #6
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

uau 2 voturi
inconstienti 14 voturi
200SX is offline  
Old 30-06-05, 18:12   #7
TufY

Stage 5
 
TufY's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,002
Default

luca vrei sa spui ca masina ta in oras la 150 (in general peste 100km/h) daca iti apare un obstacol brusc( \"fac fata franele la masina mea cu brio\") il mai poti evita???(cum ar fi un copil si in cazul fericit un catel??
parca vectra se vede ca ai (sper sa nu ma insel)
TufY is offline  
Old 30-06-05, 18:15   #8
TufY

Stage 5
 
TufY's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,002
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"TufY\"
luca vrei sa spui ca masina ta in oras la 150 (in general peste 100km/h) daca iti apare un obstacol brusc( \"fac fata franele la masina mea cu brio\") il mai poti evita???(cum ar fi un copil si in cazul fericit un catel??
parca vectra se vede ca ai (sper sa nu ma insel)
in chestionar mai trebuia pus si raspunsul : Nu sunt de acord.....ma gandesc..... DAR CATEODATA MAI FAC SI EU EXCEPTII!!
TufY is offline  
Old 30-06-05, 18:18   #9
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default

problema sta in felul urmator :

1) sunt satul de toti care o ardeti la modul \"vai EU NU ALERG PENTRU CA EU CONSIDER CA E INCONSTIENTA!!!!\"...stiti bine ca pe toti cand va ia microbul o ardeti fara sa va ganditi la consecinte caci asa facem toti

2)problema nu ar fi ca nu stiu eu sau oricare altul care o arde cu viteza prin oras sa conduca....ci ca sunt destui inapti la volanul altor masini care va pot pune in dificultate urat de tot

3)sunt si nu sunt pentru goana in oras....sunt pentru goana deoarece am o masina care imi permite acceleratii rapide si pentru ca imi place sa ma joc....nu sunt pentru deoarece dupa cum am mai spus orasul e plin de cretini care si-au luat permisul la loz in plic


deci e cu dus si intors
__________________
sec
blazeyblaze is offline  
Old 30-06-05, 22:16   #10
Soichiro
Guest
 
Posts: n/a
Default

Daca pui in pericol viata altora, e condamnabil. Daca vrei cu dinadins sa o pui numai pe a ta, nu te opreste nimeni. Poate doar vreun pom sau vreun stalp. Totul e sa-ti vezi limitele. Sa actionezi in limita in care iti poti spune linistit ca . Daca treci de pragul asta doar pentru ca ai considerat ca esti pe cale de a fi umilit de concurent, si nu esti sigur pe tine, deja devine usor crima. Depinde cat de impulsiv esti ca om, cat de mare ti-e orgoliul. Si mai conteaza si ce \"material\" consideri ca ai la indemana. Daca emblema de pe capota ta are iz de aer bavarez si tu te consideri umilit ca te-a invins un 1.8T modificat, sa zicem, deja nu mai percepi realitatea in starea ei de fapt si te arunci in inconsitenta fara sa stii cum stau lucrurile. Doar in exemplu.
Bineinteles, astfel de bravuri in plin trafic sunt de neiertat, dupa mine.
 
Old 30-06-05, 23:06   #11
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

Quote:
luca vrei sa spui ca masina ta in oras la 150 (in general peste 100km/h) daca iti apare un obstacol brusc( \"fac fata franele la masina mea cu brio\") il mai poti evita???(cum ar fi un copil si in cazul fericit un catel??
parca vectra se vede ca ai (sper sa nu ma insel)
Quote:
in drumul meu spre casa este un pasaj (Lujerului) acolo am prins 150 cand era gol
Citeste mai bine data viitoare, si nu te mai baga in discutie doar de dragul conversatiei.
Sorry de offtopic...
luca is offline  
Old 30-06-05, 23:14   #12
TufY

Stage 5
 
TufY's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,002
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"luca\"
Quote:
luca vrei sa spui ca masina ta in oras la 150 (in general peste 100km/h) daca iti apare un obstacol brusc( \"fac fata franele la masina mea cu brio\") il mai poti evita???(cum ar fi un copil si in cazul fericit un catel??
parca vectra se vede ca ai (sper sa nu ma insel)
Quote:
in drumul meu spre casa este un pasaj (Lujerului) acolo am prins 150 cand era gol
Citeste mai bine data viitoare, si nu te mai baga in discutie doar de dragul conversatiei.
Sorry de offtopic...
cand am citit 1 oara nu ai specificat de pasaj nimik!!! vb in general!! dar iti admiram sistemul de franare! cu care tu spuneai ca pe la 100 poti sa eviti obstacolele care apar in oras!
si nu ma bagam in discutie, ci imi spuneam parerea
TufY is offline  
Old 30-06-05, 23:24   #13
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

My bad atunci...NU MERG PRIN TRAFIC CU VITEZA MARE (>100)
NU FAC LINIUTE NICIODATA, PE BUNE, DACA M-ATI VAZUT NU ERAM EU
CIRCULATI CU ATENTIE SI LUATI AMINTE DIN SEMNATURA MEA...
luca is offline  
Old 01-07-05, 01:40   #14
aR99bMw

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,856
Default

topic de ***......daca ar avea politia romana forum ati posta acolo ?
aR99bMw is offline  
Old 01-07-05, 04:23   #15
X-Ray-Eyes
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
X-Ray-Eyes's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[BMW]
Default

\" uau! curse prin trafic pe contrasens cu politia pe urme? F%^KING COOL \"

Ce dracu poate fi asa de cool cand te faci tu sau faci pe altul terci si te aduna sau il/ii aduna cu forashul de pe sosea ?
Aaaaa sau poate le place la zabrele , sa cante la pian si sa isi largeasca \" orizonturile \" dosnice !
__________________
2.0 @ Opel Astra F
3.0 @@ BMW E92 335i
https://www.youtube.com/user/Andrei77WRC
X-Ray-Eyes is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -