Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 28-01-04, 06:13   #16
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Da si pe mine m-au luat de pe kisselef la o razie si m-au dus la sectie:
Unde au avut o mare mirare, eram minor, naveam masina si nici carnet>>>>>> Sa vedetzi fete ca ne luasera doar pe doi care oricum eram per pedes si eram in acceasi situatie dar ei credeau ca sau scos...........
mpa is offline   Reply With Quote
Old 28-01-04, 07:57   #17
Marty

Stage 2
 
Marty's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 70
Default

Quote:
Originally Posted by \"bog88\"
parerea mea - cand ne mai iau pt ***uri nu semnati nimic, facem contestatii, etc. se vine cu 2 martori la sectie, aia sustin ca eram in trecere si gata amenda. abia astept show-ul (bine se poate si cu pile da prefer sa le dau in cap legal). faceti la fel, ne pisam pe ei pana se satura de mistouri. va tin la curent cand vine amenda.
Greseala eronata, ca sa zic asa! Cu martorii te duci in instanta, contestarea procesului verbal suspenda aplicarea acestuia temporara, toata daravela mutindu-se la Judecatoria Sectorului unde este domiciliat Petentul. Ca sa intri la Jud., iti trebuie avocat (asta daca nu esti destul de nesanatos la cap incit sa te reprezinti singur). La infatisare te cheama si cu martorii, ceea ce inseamna ca trebuie sa-i pui sa-si ia liber de la servici. In marea majoritate a cazurilor, avocatul politiei nu se prezinta, dar se mai pot intimpla si surprize. Cam atit despre contestatii
P.S.: Vorbesc din experienta, mi-au confiscat un detector de radar (de fapt au facut japca, au bagat vastu' la gagica-mea-n geanta)
__________________
\\\"De-as fi o pasare in zbor, mi-as pune turboreactor!\\\"
www.vaidevoi.ro
Marty is offline   Reply With Quote
Old 28-01-04, 10:57   #18
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Pai nu cred sa existe roman care sa nu-si fi luat amenda pe nedrept. Dar trebuie sa recunoastem ca au fost cazuri in care umblam fara numar si fara toba si nu m-a oprit nici draqu. Declansam toate alarmele de pe strada de parca trecea fanfara. Si nu cred ca exista cineva care sa se fi facut ca ploua cand e rosu. Pai daca ne-am fi luat amenda de fiecare data cand treceau baietzii pe culori ilegale, se facea la Candiano un corp nou numai pentru stocat amenzile...
Noi sa fim sanatosi.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 28-01-04, 11:05   #19
TNos

Stage 5
 
TNos's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 936
Default

marty n-ai mai rezolvat nimic cu faza aia?n-au primit nici macar o mustrare si sa-si ceara scuze pt ceea ce au facut?
TNos is offline   Reply With Quote
Old 28-01-04, 14:04   #20
aicad

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 719
Member of:
[REDACTOR 4TUNING]
Default

tnos tu ce ai rezolvat ?? probleme ceva ?
aicad is offline   Reply With Quote
Old 28-01-04, 15:29   #21
B12ZMD

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 797
Default

Nu Gogule! Nici o problema!
\"S-a luat putin vopseaua\" dar in rest nimic.

B12ZMD is offline   Reply With Quote
Old 28-01-04, 16:02   #22
TNos

Stage 5
 
TNos's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 936
Default

nu va fie teama ca incetul cu incetul incepe sa-mi \"ajunga strada\"!dar multumesc de ingrijorare!momentan e \"la punctul mort\"!
TNos is offline   Reply With Quote
Old 28-01-04, 20:40   #23
bxxlom

Stage 3
 
bxxlom's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 72
Default

apropo de \"mangaiat \" le-am spus (politistilor) ca daca se intampla ceva cu mine ii dau in judecata ...... si o sa fie vai si amar de pielea lor .........
Si inca ceva ....... cand am sunat pe cineva acel cineva a cerut sa vorbeasca cu comisarul ! Comisarul nu a vrut(logic!) apoi persoana respectiva ma pus sa-l intreb din ce serviciu face parte ! ) comisarul a spus repede fara sa se gandeasca .....nu iti spun nimic (vb cu mine ) ....apoi peste 5 secunde a revenit si a spus .....spune-i sa sune la serviciu 3 ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) dar deja inchisesem
Apoi a bagat-o pe aia \" pai de unde sa stiu eu cu cine vorbesc ?\"
)) Stiu si ei ca orice nash isi are nashul :PP
__________________
f t c
bxxlom is offline   Reply With Quote
Old 29-01-04, 00:34   #24
bog88

Stage 3
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 156
Default

Quote:
Greseala eronata, ca sa zic asa! Cu martorii te duci in instanta, contestarea procesului verbal suspenda aplicarea acestuia temporara, toata daravela mutindu-se la Judecatoria Sectorului unde este domiciliat Petentul. Ca sa intri la Jud., iti trebuie avocat (asta daca nu esti destul de nesanatos la cap incit sa te reprezinti singur). La infatisare te cheama si cu martorii, ceea ce inseamna ca trebuie sa-i pui sa-si ia liber de la servici. In marea majoritate a cazurilor, avocatul politiei nu se prezinta, dar se mai pot intimpla si surprize. Cam atit despre contestatii
P.S.: Vorbesc din experienta, mi-au confiscat un detector de radar (de fapt au facut japca, au bagat vastu' la gagica-mea-n geanta)
pai si unde-i gresala? 1)nu semnezi 2)faci contestatie 3)proba cu martori 4)isi cer frumos scuze si promit sa nu mai faca

(tnos merci da sunt destui care chiar au fost acolo si vin daca e cazul..)
bog88 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-04, 00:57   #25
TNos

Stage 5
 
TNos's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 936
Default

de-ar fi asa usor!dar gasesc ei ceva sa tot amane si sa nu rezolvi nimic!
TNos is offline   Reply With Quote
Old 29-01-04, 00:59   #26
TNos

Stage 5
 
TNos's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 936
Default

de-ar fi asa usor!dar gasesc ei ceva sa tot amane si sa nu rezolvi nimic!
TNos is offline   Reply With Quote
Old 03-02-04, 13:03   #27
bog88

Stage 3
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 156
Default

apropo de stickere ce zice politia? da pe tot lateralu masinii, nu o aripa. ma bate gandu'
bog88 is offline   Reply With Quote
Old 03-02-04, 17:39   #28
polifem

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 543
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
Default

nu au ce sa zica ... te iau doar in vizor ... ka mashina sport \"de curse\" ... shi o sa te tot freke cu vrajeli shi idei ... ca unde te dai de obicei shi din astea ...

Stick'erul nu trebuie sa akopere mai mult de 30% din mashina mi se pare ... culoarea din talon trebuie sa se vada in proportie de 70% ...
Nu shtiu sigur dar pot verifica!!!
__________________
polifem is offline   Reply With Quote
Old 03-02-04, 18:24   #29
b99sha

Stage 5
 
b99sha's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 802
Default

Da, asa stiu si eu asta cu 3o% alta culoare. Dar daca e sa se ia de tine iti ia talonul chiar fara sa mai stea sa se uite. E o dispozitie \"d-aia\" care nu se respecta
__________________
...zise el...si mai lua o gura de fan...
b99sha is offline   Reply With Quote
Old 03-02-04, 19:03   #30
bxxlom

Stage 3
 
bxxlom's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 72
Default

bai io tot nu am nici o informatie ...... vreau un stiker cu NSL ......
bxxlom is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -