Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 26-01-04, 22:32   #1
bog88

Stage 3
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 156
Default mic ghid de conversatie cu politia

ok, langa parcul national, pe vatra luminoasa e un rond. un tip cu un bmw facea show pe-acolo, mai erau cateva masini. ma opresc sa ma uit. apare politia, imi ia actele, ma ia cu vraja tipica ca ma trag, ca fac pariuri, ca nu stiu ce. pana la urma imi iau amenda pt constituirea in grup fara un scop...pla mea. explica-i lu cap-de-girofar ca nu cunosc pe nimeni din grup(chiar asa era)... fara efect. cum procedati voi in conditiile astea?

intrebarea 2: dar daca faci o frana de mana in fata politiei, sa zicem ca nu-i vezi, pt ce te \"ridica\"? ce poti sa le zici?



ps: intreb legal ce se poate argumenta, de spaga am auzit da prefer dau banu pt cauciucuri nu la milogi
bog88 is offline   Reply With Quote
Old 27-01-04, 01:01   #2
B-84-ZAR

Stage 3
 
B-84-ZAR's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 100
Default

Din cate stiu yo (s-ar putea sa ma inshel) daca te invartzi cu frana in fatza lor te pot duce la reexaminare psihiatrica! Ca cica avem probleme cu capu daca folosim autoturismul shi pt distractzie (nu doar pt deplasare)
__________________
Merg la risc asa ca FERITI-VA
B-84-ZAR is offline   Reply With Quote
Old 27-01-04, 02:38   #3
b99sha

Stage 5
 
b99sha's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 802
Default

lol!
Pai din cate-mi amintesc eu este in vigoare faza aia cu \"condus periculos\", asa k are tot dreptu' sau stangu' sa-ti aplice corectia, in cazul asta nota de plata. Deci...in afara de spaga mai merge milogeala-tipica pt. tineri e aia cu \"sunt student, n-am bani\"

p.s. Cat e amenda pentru \"constituire in grup\"->in vederea sexului in grup??? Sau cat ti-a dat tie - minimul, nu?
__________________
...zise el...si mai lua o gura de fan...
b99sha is offline   Reply With Quote
Old 27-01-04, 10:33   #4
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Pai in cazul asta ai doua variante :
ori sa-l iei tare si sa nu-i dai in mana documentele, ca la lege zice sa le prezinti (poti sa le pui in geam sa se uite la ele pana maine), nu sa le inmanezi si sa te tii tare pe pozitie, varianta care nu prea e recomandata ca iti umfla amenda de cele mai multe ori pentru un stop sau antena indoita...
ori sa-i dai cu milogeala si cu pupatu'n cur, chiar daca e cea mai nasoala varianta, e cea mai buna, ca, de, suntem la indieni, pardon, romani...

Si faza cu frana, poti sa zici ca ti-a aparut un caine...
Dar trebuie s-o tii cu varianta asta pana la moarte !!!!
Si poti sa-i spui ca se cheama frana de urgenta in regulament, nu de mana, deci...
Dar cel mai bine si mai bine, daca te tine motoriska, o intinzi si te faci ca plouz, ca tot nu te intelegi cu ei. Parerea mea.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 27-01-04, 13:58   #5
xbogdanel

Stage 3
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 155
Default Re: mic ghid de conversatie cu politia

bahhh...ce tot va luati de politie...

mie sincer imi plac,cand ma duc la facultate dimineata, si ii vad la apaca cum fac gimnastik de inviorare cu fluieru in gura...

mi se pare penibil k dupa ce zi de zi dai din maini prin intersectii si stai cu fluieru in gura, sa apari la televizor si sa folosesti tot felul de termeni departe de vocabularul tau...)...
xbogdanel is offline   Reply With Quote
Old 27-01-04, 14:23   #6
B12ZMD

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 797
Default

\"lasa domne' ca numai asa putem prinde infractorii deosebit de periculosi\"

1. Acuma dupa parerea mea, asta cu politia e cu dus si intors...daca esti jmeker te faci ca ploua, dar s-ar putea sa ti-o furi destul de usturator dc nu opresti cand trebuie.
2. Eu sunt destul de intelegator de fel si o data am gresit si am recunoscut (a dreacu' baba greu se misca! ) ca n-am dat prioritate si n-aveam centura si m-a oprit si mi-a dat drumu fara amenda fara nimic \"BIne domne da-i drumu da fi mai atent alta data!\") Da domne ala merita o spaga mica pt ca a fost om si nu mi-a ars dit-ai amenda de 1 bulion da nu sa le dam la toti labarii sticle de vin si bani ca vezi doamne gasesc ei un stop crapat !
3. daca ma oprea pe mine la faza cu fitzele, eu le dadeam cu flit prin geam.
__________________
tractor u650 cu tempomat
B12ZMD is offline   Reply With Quote
Old 27-01-04, 14:46   #7
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Asa asta vara era un radar la patria in permanenta si trec si eu pe acolo pe jos un pic baut (nu aveam carnet) si stau pe langa masina politiei:
Trece unu cu un BMW 330Xi pe la 180-200 si sta ala se uita. Tipu merge cred eu pana la universitate si in 2 minute era inapoi dupa aia iar romana iar unversiate si tot asa!! Pana la urma ii zice un politai celuilalt sal opreasca la care asta:\" Ceai mah nu te simti bine ca asta trece peste mine si ma pune si tasu sai mai repar la masina dupa aia, si in plus pe asta il stiu ca nu are nici carnet!!!!\"
Merg eu inspre scala si la un stop opreste BMW cu un pusti pe la 16 ani in el cu 2 tipe si langa el trage o dacie 1310 !!! Asta ii tot dadea pe la 4-5000 de ture ala cu dacia dadea si el incet incet inainte cand s-a pus verde au plecat amandoi logic ca la luat Bmw dar mam uitat si am vazut ca lau oprit pe ala cu dacia!!! Ma duc frumos si ii luasera carnetu si ii dadusera si 1,5 mil amenda!!!!
mpa is offline   Reply With Quote
Old 27-01-04, 18:24   #8
xbogdanel

Stage 3
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 155
Default

nu tre sa te mire!!!d'astea se intampla la tot pasu...smecherii si pilele fac tot in tara asta.....
am vazut si eu o faza de durere-n c**, de data asta...
eram la razoare-n intersectie....
gaboru era in mishlocu intersectiei dadea din maini (ce stie cel mai bine sa faca) iar unu langa el se pisha pe gard...ce sa mai zici....
logic ca dl in uniforma nici nu l-a bagat in seama-desi l-a vazut....



Quote:
Originally Posted by \"mpa\"
Asa asta vara era un radar la patria in permanenta si trec si eu pe acolo pe jos un pic baut (nu aveam carnet) si stau pe langa masina politiei:
Trece unu cu un BMW 330Xi pe la 180-200 si sta ala se uita. Tipu merge cred eu pana la universitate si in 2 minute era inapoi dupa aia iar romana iar unversiate si tot asa!! Pana la urma ii zice un politai celuilalt sal opreasca la care asta:\" Ceai mah nu te simti bine ca asta trece peste mine si ma pune si tasu sai mai repar la masina dupa aia, si in plus pe asta il stiu ca nu are nici carnet!!!!\"
Merg eu inspre scala si la un stop opreste BMW cu un pusti pe la 16 ani in el cu 2 tipe si langa el trage o dacie 1310 !!! Asta ii tot dadea pe la 4-5000 de ture ala cu dacia dadea si el incet incet inainte cand s-a pus verde au plecat amandoi logic ca la luat Bmw dar mam uitat si am vazut ca lau oprit pe ala cu dacia!!! Ma duc frumos si ii luasera carnetu si ii dadusera si 1,5 mil amenda!!!!
xbogdanel is offline   Reply With Quote
Old 27-01-04, 18:37   #9
mask2k

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 391
Default

smecher ala cu bmw lui mah ce mai la 16 ani merge cu 180 pe magheru si nu il opreste politia si io am mers cu 85 pe kiselef si a sarit ala din masina politie ca sa ma opreasca ca din tun parca avea o racheta in c.. asa a sarit la mine sa trag pe dreapta noroc ca era taicamiu cu mine si am scapat!!
mask2k is offline   Reply With Quote
Old 27-01-04, 18:42   #10
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

Quote:
Originally Posted by \"mpa\"
Asa asta vara era un radar la patria in permanenta si trec si eu pe acolo pe jos un pic baut (nu aveam carnet) si stau pe langa masina politiei:
Trece unu cu un BMW 330Xi pe la 180-200 si sta ala se uita. Tipu merge cred eu pana la universitate si in 2 minute era inapoi dupa aia iar romana iar unversiate si tot asa!! Pana la urma ii zice un politai celuilalt sal opreasca la care asta:\" Ceai mah nu te simti bine ca asta trece peste mine si ma pune si tasu sai mai repar la masina dupa aia, si in plus pe asta il stiu ca nu are nici carnet!!!!\"
Merg eu inspre scala si la un stop opreste BMW cu un pusti pe la 16 ani in el cu 2 tipe si langa el trage o dacie 1310 !!! Asta ii tot dadea pe la 4-5000 de ture ala cu dacia dadea si el incet incet inainte cand s-a pus verde au plecat amandoi logic ca la luat Bmw dar mam uitat si am vazut ca lau oprit pe ala cu dacia!!! Ma duc frumos si ii luasera carnetu si ii dadusera si 1,5 mil amenda!!!!
asa e, am mai auzit povesti din astea si e foarte nasol pt ceilalti, fara pile si putere........tot timpu pe drumurile spre mare, munte veedeam opriti de politie numai dacii sau masini mai ieftine.......chiar daca peste tot zburau baietii cu BMW-uri noi (sau alte d'astea) dar nu se iau de iei, ca multi pot a doua zi sa-l lase pe gabor fara slujba.......
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 27-01-04, 22:49   #11
bxxlom

Stage 3
 
bxxlom's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 72
Default salut

bog88 apropo de constituire in grup......eram la herastrau in fatza cu mai multi si mai mule masini si au trecut plotonierii pe acolo de ne-au notat numere de inmatriculare ....... apoi peste o saptamana eram chemat la udriste pt .....CONSTITUIRE IN GRUP !!! ce facusem ? dc m-au chemat ....astea erau intrebarile cu ,care m-am dus acolo .....
Ei, pai sa vezi domne ca dc eram noi mai multe masini acolo? ....ca noi vream sa facem curse,si ca ne tinem de prostii (asta imi spunea politzaiu') ......... bla bla bla
I-am spus lu nenea comisaru' shef (deh nici astia nu \"are\" minte) ca m-am inalnit cu niste prieteni ........ el : da-mi numele tuturor prietenilor ( hahahha ce dobitoc) ! pana la urma mi-a dat cea mai \"mica\"amenda ....1 mil jumate pe care nu am platit-o si tre sa recunosc ca am apelat la pile ..... si am scapat de ea .......atat!
__________________
f t c
bxxlom is offline   Reply With Quote
Old 27-01-04, 23:02   #12
bog88

Stage 3
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 156
Default

SHA amenda pt constituire in grup in locuri pubice e intre 1,5 mil si 20 mil....mie inca nu mi-a venit amenda.

parerea mea - cand ne mai iau pt ***uri nu semnati nimic, facem contestatii, etc. se vine cu 2 martori la sectie, aia sustin ca eram in trecere si gata amenda. abia astept show-ul (bine se poate si cu pile da prefer sa le dau in cap legal). faceti la fel, ne pisam pe ei pana se satura de mistouri. va tin la curent cand vine amenda.
bog88 is offline   Reply With Quote
Old 27-01-04, 23:14   #13
TNos

Stage 5
 
TNos's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 936
Default

bog88:cand vine amenda suna:0744531069!sper sa ma tina gaborii aia minte ca eram in spatele tau si ca am vazut ca erai doar in trecere!doar mergeam la bunica mea de pe caporal ruica!nu-i asa?
__________________
PAREREA MEA \\\"PROPRIE SI PERSONALA\\\"
TNos is offline   Reply With Quote
Old 27-01-04, 23:16   #14
bxxlom

Stage 3
 
bxxlom's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 72
Default

: pai cand m-au dus la udriste au vrut sa imi i-a amprentele si sa imi faca poze ....... (cica asa e procedura ) ) i-am zis ca nu fac nimic ....sa faca el ...... ) pai nici eu nu am semnat nimic .... doar nu eram prost..... asa fatza au facut niste gabori care erau acolo (erau de la circulatie ) ....deh cum de vorbedc eu asa cu ditamai comisaru' )) am iesit de acolo si le-am trantit si usa in nas ) da-i in pXla noastra ..
CONSTITUIRE IN GRUP auzi ........ehhehehhee
LU' Florica i-au dar amenda pt tulburarea linistii publice pe autostrada bucuresti pitesti ......D
bxxlom is offline   Reply With Quote
Old 27-01-04, 23:47   #15
TNos

Stage 5
 
TNos's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 936
Default

tu ai avut noroc,pe mine cand m-au luat acum doi ani,si am facut asa mi-am luat si cateva \"mangaieri\" de buna purtare cu ei!noroc ca era unul dintre noi mai \"bazat\" si am scapat!dar ce ai facut tu nu-ti merge cu toti!
TNos is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -