Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 04-02-07, 23:05   #121
FreaK_Bv

Stage 5
 
FreaK_Bv's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 851
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
Exclamation Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by camatarunutu View Post
oricum sa speram k doar a incerkt sa ma sperie!!!
depinde......mare grija...ca dupa noua lege....nu mai sunt 3 luni maximul de timp in care trebe sa vina amenda...ci 6 luni!!!!!!!!deci mare atentie...nu mai dati acte...nu mai dati nimic!!!e belea mare.....sincer Brasovu e deja plin de turnatori....!!!!!!!!!!si deja fiecare locsor in fiecare seara e plin de politie.....
mult respect pentru cine il merita!!!
si multa m**e la toti gaborii!!!!!!
__________________

Apasa pedala de acceleratie cu grija...viteza ucide

Range Rover Sport HSE---> 3.6HSE ---> 272CP+
FreaK_Bv is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 23:18   #122
Nubyan

Stage 5
 
Nubyan's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 475
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Astia chiar nu mai au ce face? Li s-au urcat legile la cap
Nubyan is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 23:19   #123
moise

Stage 5
 
moise's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 586
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Nu stiu cate operatiuni de genul asta au fost organizate in Cluj, dar eu imi aduc aminte cum in 2003 politia a blocat podul de la Bolintin (sensul spre Bucuresti) si au fost legitimati in jur de 50 de soferi, din cei 150 care se aflau acolo intamplator , si s-au dat amenzi si au fost amenintati cu dosare penale si bla, bla, bla.....sau pe DN1 cand ne-au alergat pana la Ploiesti, ce naiba, ca faceau filtre de-astea in fiecare weekend dar nu a facut nimeni un topic sau mare caz din asta.
moise is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 23:25   #124
moise

Stage 5
 
moise's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 586
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by sprinter View Post
Ma din cate stiu eu ... daca fugi de politie si te prinde dosar penal + permis suspendat .... iar daca conduci fara permis .... prima oara cand te prind dosar penal + permisu il vezi peste exact 12 luni si a 2 a oara .... faci pushkarie si permisu e posibil sa nu il mai vezi toata viatza daca nu ai pile
Ete flosc iti da 2 capace si iti ia permisu pe 3 luni pt. depasirea vitezei (asa s-a intamplat in cazul unuia de la curse,nu vreau sa dau nume) ca nici darcu nu are chef sa stea sa-ti faca tie dosar penal. Dar, daca te apuci sa comentezi si dai si peste un gabor bulangiu atunci pa, pa....!

Last edited by moise; 04-02-07 at 23:28.
moise is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 23:37   #125
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by FreaK_Bv View Post
Mda....hai sa va zic si eu...ceva recent de aseara....
Aseara am urcat in Poiana Brasov cu niste prieteni sa ne dam pe zapada...hop in parcare un dulap de politie statea si fila...eu ca nu aveam stare mam dus si ma plimbam in parcare cu masina...dar nu faceam nimic...si se gaseste prostu sa ma opreasca...vb cu el frumos si etc...!Ma intreaba ce fac...si ii zic "ca vreau sa vad daca ma tin cauciurile pe zapada...", si el imi zice sa ma car din parcare ca nu am voie sa stau acolo...neam oprit toti si stateam de vb...dupa vreo 20 de min de filat au plecat prostii....Ne ducem in alta parcare...ne dam acolo cat ne dam...si ne linistim.Ma sui in masina ca vroiam sa plec si vin idiotii(ca altfel nu pot sa le zic...).Nu au facut nimic au stat si au filat....Pana la urma ne vazand ca nu scapam de ei, ne hotaram sa plecam...dar eu mam dus pana la un prieten la o pensiune, hop si ei dupa mine.opresc masina, opresc motoru si mai stau in masina vreo 15 minute, ei in spatele meu...

Partea interesanta:
Aprinde bou girofaru, si vine langa masina mea...se da jos imi cere actele..ATENTIE: motoru oprit, parcat regulamentar...
Ii dau buletinu si imi zice prostu: PENTRU CA NEATI PLIMBAT ATATA IN POIANA SI CA NU NEATI LASAT SA DORMIM IN LINISTE, AVETI 2 PUNCTE PENTRU DVS. SI 2 PUNCTE PENTRU PASAGER CA NU AVETI CENTURA!!!!!!AUZI LA EL!!!!!si inca o chestie...eu ii zic...aratatimi un martor ca nu aveam centura...el:"nu e pb dvs. gasim noi unu"..auzi ma la el!!!
Am sunat la politie si am chemat rutiera!!Vine rutiera si tot asa...iam comentat lu ala de la rutiera si mai mai sa ma lege.....
DECI ASTA SE NUMESTE ABUZ IN SERVICIU!!!Si asa mam ales eu cu 4 puncte...

Stie cineva unde se depun contestatiile la amenzi si unde se pot face plangeri pentru abuz in serviciu????


cel mai simplu acum ?
avand in vedere ca tot ce se suna la 112 este si inregistrat ...
USE IT

112... "sunt hartuit de politistul garcea vasilica in zona cutare"
se va trimite un alt echipaj de la o alta sectie de politie care va investiga cazul pe loc
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 00:07   #126
joker4dna

Stage 3
 
joker4dna's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 81
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

mari bulangi gaietzi astia!!!!!
la noi in mures nu suntem multzi cu mashini tunate shi faorte putzini cu masini modificate serios dar politzia are in evindentza pe fiecare(stiu de la un priten politzist) deci suntem trecutzi totzi in "carnetzelu negru" de ce? pt ca mie imi place sa imi bag ficare banutz in mashina? sau ce cred rahatzi ca io cu motoru meu de 1.4 o sa ma duc cu 400la ora prin centru ?? sa ca imi pun spoiler pe mashina sa pot arunca mai sus babele care merg incet pe trecerea de pietoni? de ce tre sa se intample toate rahaturile?
shi va zic din proprie experintza momentan sunt fara permis (recunosc am greshit am depashit pe trecere de pietoni shi in panta dar ce sa fac daca ala cu o dacie din 1900 toamna nu putea sa urce dealu?)li se citea fericirea pe fatza ca mo lasat fara permis! asta este peste o luna il iau inapoi
alta data so legat de neoane mo pishcat de vreo cate sute de mii numa ca noi avem noroc cu baitzi de la R.A.R. ca is de treaba! daca ma dau cu muzica mai tare ma atntzioneaza "voi astia nebunii trebuie sa va datzi rotunzi ca nu avetzi ce face cu bani! ia sa nu te mai prind ca o incurci! rar trec pe langa un filtru(sau cum ii zice cand belesc ...... in langa dulap ) fara sa ma opreasca shi chiar daca nu sunt in regula tot tre sa suflu in fiola ca lui i se pare ca am baut!!!
ma dispera !!!!!!!!
dar sunt shi baitzi de treaba printre ei! am patzit odata o faza de care am ramas surpins : mo oprit sa le arat muzica !!!!!!! shi o shi zis ca fain!!!
dar tot sunt impotriva lor cand abuzeaza de unniforma aia urata!!!
deci daca reushiti sa organizatzi orice forma de protest eu aluturide vreo inca cateva zeci de "baietzi" va suntem alturi
__________________
blabla
joker4dna is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 00:07   #127
solo24

Stage 5
 
solo24's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 405
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by FreaK_Bv View Post
Mda....hai sa va zic si eu...ceva recent de aseara....
Aseara am urcat in Poiana Brasov cu niste prieteni sa ne dam pe zapada...hop in parcare un dulap de politie statea si fila...eu ca nu aveam stare mam dus si ma plimbam in parcare cu masina...dar nu faceam nimic...si se gaseste prostu sa ma opreasca...vb cu el frumos si etc...!Ma intreaba ce fac...si ii zic "ca vreau sa vad daca ma tin cauciurile pe zapada...", si el imi zice sa ma car din parcare ca nu am voie sa stau acolo...neam oprit toti si stateam de vb...dupa vreo 20 de min de filat au plecat prostii....Ne ducem in alta parcare...ne dam acolo cat ne dam...si ne linistim.Ma sui in masina ca vroiam sa plec si vin idiotii(ca altfel nu pot sa le zic...).Nu au facut nimic au stat si au filat....Pana la urma ne vazand ca nu scapam de ei, ne hotaram sa plecam...dar eu mam dus pana la un prieten la o pensiune, hop si ei dupa mine.opresc masina, opresc motoru si mai stau in masina vreo 15 minute, ei in spatele meu...

Partea interesanta:
Aprinde bou girofaru, si vine langa masina mea...se da jos imi cere actele..ATENTIE: motoru oprit, parcat regulamentar...
Ii dau buletinu si imi zice prostu: PENTRU CA NEATI PLIMBAT ATATA IN POIANA SI CA NU NEATI LASAT SA DORMIM IN LINISTE, AVETI 2 PUNCTE PENTRU DVS. SI 2 PUNCTE PENTRU PASAGER CA NU AVETI CENTURA!!!!!!AUZI LA EL!!!!!si inca o chestie...eu ii zic...aratatimi un martor ca nu aveam centura...el:"nu e pb dvs. gasim noi unu"..auzi ma la el!!!
Am sunat la politie si am chemat rutiera!!Vine rutiera si tot asa...iam comentat lu ala de la rutiera si mai mai sa ma lege.....
DECI ASTA SE NUMESTE ABUZ IN SERVICIU!!!Si asa mam ales eu cu 4 puncte...

Stie cineva unde se depun contestatiile la amenzi si unde se pot face plangeri pentru abuz in serviciu????
dar si u ai gresit
zici ca mai erai cu cnv
pune frate mobilu pe bord si dai sa faca un video si gata
ce mama naibi
filmai tot,filmati mah sa ii facem,ce mama naibi nu mai ai voie sa mergi cu masina prin oras ca se pun ei in curu tau si nu te lasa in pace
incercati si voi sa faceti vreo faza sa opritzi la o benzinarie sau ducetziva la un restaurant si va uitati la ei si le faceti in ciuda sa ii omoram ca doar asa reusim
le declaram razboi
a da si sa vedem cum am putea sa facem un prostest ca vad ca ia amploare ideea asta
poate vede vreun moderator cnv si incep sa se miste un pic rotitele

Last edited by solo24; 05-02-07 at 00:10.
solo24 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 01:34   #128
david_david

Stage 4
 
david_david's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 198
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

cum hatarati sa faceti orice forma de protest va rog sa ma anuntati si pe mine. suntem ceva ceva in slatina care va sprijinim si va sunntem alaturi.Contati pe sprijinul nostru(sau cel putin pe al meu)!!! RESPECT pentru cei ce iubesc tuning-ul si multa, multa MUJE la caschetarii cu dulapuri de la rutiera.
david_david is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 02:12   #129
silviu_gsi

Stage 5
 
silviu_gsi's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 337
Member of:
[CSR]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

haha deci daca nu o sa fiti voi opriti voi astia ce ati postat aici si aveti masinile expuse,ca atat ii duce capu
Bafta
PS:cat mai repede un meeting
__________________
I love my car!!
silviu_gsi is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 10:27   #130
Toyo_9J RW Drift Master

Stage 5
 
Toyo_9J RW Drift Master's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 435
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Joi seara, catre orele 22.00, chiar inainte de sosirea politistilor, un racer tocmai aprinsese cauciucul unui Opel, invartind masina in jurul axului sau, in limbaj specific facuse un “drifting”. Altii au inviorat atmosfera legand o sanie de o masina care apoi a demarat. Pentru ca nu era urma de zapada, saniuta lasa in urma o dara lunga de scantei.

lol...saniuta drifting si scantei si limbajul specific facuse un ''drifting'' si Opel cu gume aprinse ROFLOL
Toyo_9J RW Drift Master is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 10:36   #131
CT-05-UST

Stage 4
 
CT-05-UST's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 218
Member of:
[X-Team Racing Club]
[DACIA]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by FreaK_Bv View Post
Mda....hai sa va zic si eu...ceva recent de aseara....
Aseara am urcat in Poiana Brasov cu niste prieteni sa ne dam pe zapada...hop in parcare un dulap de politie statea si fila...eu ca nu aveam stare mam dus si ma plimbam in parcare cu masina...dar nu faceam nimic...si se gaseste prostu sa ma opreasca...vb cu el frumos si etc...!Ma intreaba ce fac...si ii zic "ca vreau sa vad daca ma tin cauciurile pe zapada...", si el imi zice sa ma car din parcare ca nu am voie sa stau acolo...neam oprit toti si stateam de vb...dupa vreo 20 de min de filat au plecat prostii....Ne ducem in alta parcare...ne dam acolo cat ne dam...si ne linistim.Ma sui in masina ca vroiam sa plec si vin idiotii(ca altfel nu pot sa le zic...).Nu au facut nimic au stat si au filat....Pana la urma ne vazand ca nu scapam de ei, ne hotaram sa plecam...dar eu mam dus pana la un prieten la o pensiune, hop si ei dupa mine.opresc masina, opresc motoru si mai stau in masina vreo 15 minute, ei in spatele meu...

Partea interesanta:
Aprinde bou girofaru, si vine langa masina mea...se da jos imi cere actele..ATENTIE: motoru oprit, parcat regulamentar...
Ii dau buletinu si imi zice prostu: PENTRU CA NEATI PLIMBAT ATATA IN POIANA SI CA NU NEATI LASAT SA DORMIM IN LINISTE, AVETI 2 PUNCTE PENTRU DVS. SI 2 PUNCTE PENTRU PASAGER CA NU AVETI CENTURA!!!!!!AUZI LA EL!!!!!si inca o chestie...eu ii zic...aratatimi un martor ca nu aveam centura...el:"nu e pb dvs. gasim noi unu"..auzi ma la el!!!
Am sunat la politie si am chemat rutiera!!Vine rutiera si tot asa...iam comentat lu ala de la rutiera si mai mai sa ma lege.....
DECI ASTA SE NUMESTE ABUZ IN SERVICIU!!!Si asa mam ales eu cu 4 puncte...

Stie cineva unde se depun contestatiile la amenzi si unde se pot face plangeri pentru abuz in serviciu????


hai ma sa o dam dracu de treaba ai zis ca erai parcat regulamentar cu motorul oprit nu?? pai si cum sa-ti dea amenda de centura?? mai ramane sa mergem cu autobuzu si sa ne ceara permisu de conducere .... in loc de protest hai sa le propunem o organizata intre noi si ei dak e sa castige sa-si continue treaba (si noi facem protestu) dak e sa castigam sa ne lasa in mm in pace de corupti ce sunt ..... apropo numai dati actele ca nu au pt ce sa iti dea amenda dak nu ai actele la tine pt ca nu este specificata nici o contraventie pt asta (regulament de ***) in schimb suntemm obligati sa le dam datele ei sa le verifice si sa plecam la drum ....sursa sigura un gabor corupt de rutiera)
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
OCHII CARE NU SE VAD SE UITA DA SE SIMT....
K_gula19@yahoo.com
Vodafone 0730247800
Orange 0745085458
CT-05-UST is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 11:21   #132
sineta

Stage 5
 
sineta's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,770
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

eu am trecut pe langa ei cu 10,20 la ora si nu m-au oprit dar m-am dus in zona metro si m-au oprit cica de ce nu mi-s trecute rotile in talon,dar rotile mi-s trecute in carte la mentiuni asa ca nu a avut ce sa-mi faca
eram acolo parcate vreo5 masini si garcea a intors pe linie dubla continua deci el are voie sa incalce regulile nu m-am luat in gura cu el ne-a luat datele si a plecat ca oricum nu aveau ce sa ne faca
sineta is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 11:43   #133
djtood

Stage 1
 
djtood's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 10
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Joi seara, catre orele 22.00, chiar inainte de sosirea politistilor, un racer tocmai aprinsese cauciucul unui Opel, invartind masina in jurul axului sau, in limbaj specific facuse un “drifting”. Altii au inviorat atmosfera legand o sanie de o masina care apoi a demarat. Pentru ca nu era urma de zapada, saniuta lasa in urma o dara lunga de scantei.
Fratilor eu is nou pe aici, dar trebea neapart sa postez, am fost la fata locului si singurele chestii interesante din seara aia o fost niste burn-out uri facute de un serie 5 diesel, un ursulet smecheras si un ascona , lumea se mai aduna pe platou la sala sporturilor dar nu is nu stiu ce masini, is tineri la care le place sa se dea cu masina lor sau pur si simplu sa stea la o poveste cu fratii, cu muzica sunand in porbagaj, "spuma" masinilor din cluj nu o fost niciodata pe platou la Horian Demian, eu unu ce am vazut mai atre pe acolo: A3 3.2, Alpina B3, Integra Type-r si un puiuc de Impreza mai vechi si n-o stat pe acolo o trecut doar,deci...

PS:cat despre faza cu saniile si cu opelul, is vrajeala curata, am fost acolo si stiu ce am vazut, nici nu stiu cum s-or gandit sa scrie ca s-o tras o sanie dupa masina. Ne-or si dat la tv-u la antena 1 cluj,cica, dar eu n-am vazut . Cat despre sticletzi, au mai fost ei pe la sala, dar nu prea comentaum, se dadeau doar cu "golanele"
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_6812.jpg
Views:	154
Size:	33.4 KB
ID:	211603   Click image for larger version

Name:	IMG_6813.jpg
Views:	232
Size:	40.9 KB
ID:	211604  
djtood is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 11:55   #134
Piry
TIME SQUAD Member

Stage 5
 
Piry's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,105
Member of:
[TIME SQUAD]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by djtood View Post
"spuma" masinilor din cluj nu o fost niciodata pe platou la Horian Demian
cu asta ai dreptate, nu zic NICIODATA, au fost....dar nu joi
Piry is offline   Reply With Quote
Old 05-02-07, 12:27   #135
joker4dna

Stage 3
 
joker4dna's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 81
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

ai de capu meu!!!! )))))))io am crezut ca gabori is cei mai prosti oameni da uite ca ziaristi se apropie tare) astia cred ca fac liniutze la prostie!!!!)
tare articolu!!!!!incredibil!!!!))))
joker4dna is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -