Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 11-12-03, 06:19   #1
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default NU MAI VRETI SA FACEM CURSE?:(((((((((

sunt dezamagit de intalnirea de seara asta de miercuri 10-12-2003 .cred ca numa-i va pasa de loc ce se intampla vreti totul la nas nu o sa ne dea nimenea daca ne aproba MITINGUL si sunt atat de putine masini nu o sa facem nimic vam rugat sa veniti in parc sa vb dar voi nimic VA PLACE SA NE ALERGAM CU POLITIA DE FIECARE DATA SAMBATA NE VOM INTALNI DIN NOU IN PARC SA VB AR FI BINE SA VENITI PT CA DACA APROBAREA VA PRIMI RASPUNS POZITIV TREBUIE SA ARATAM CA SUNTEM O FORTA .Citi cererea care am depus-o la primarie si vedeti ca am cerut un loc unde noi sa ne intalnim noaptea si facem ce stim noi mai bine ESTE ATAT DE GREU SA VENITI SA STAM SI SA SPUNEM LUMI INTREGI CE VREM SA FACEM NOI ?NOI SUNTEM MAI PROSTI CA ALTI?APRECIEZ CA MULTI CARE AU LUAT AMENZI AU VENIT SI AU STAT LA FEL CA INAINTE NU SE MA-I POATE SA FACEM CURSE DE CAPU NOSTRU IN UMBRA UNDEVA TREBUIE SA AVEM UN LOC PT CA SA ARATAM CA NOI SOFERII DIN ROMANIA SUNT CEI MAI TARI DIN LUME CU RESPECT BANARU G.MIHAI -MICUTZU-NSL
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 11-12-03, 06:44   #2
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default Re: NU MAI VRETI SA FACEM CURSE?:(((((((((

La ce ora sambata si unde?
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 11-12-03, 11:19   #3
Morro

Stage 5
 
Morro's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 1,078
Default

Fratilor nu mai puneti si voi anunturi dinastea ... ne intalnim diseara acolo ... ca mai rateaza omul o zi internetul si nu apuca sa il citeasca ... Eu as fi venit aseara, dar abia azi am vazut anuntul ... oricum sambata voi veni pentru ca sunt total de acord cu voi si cred ca initiativa asta trebuie sustinuta.
(sambata la ce ora?)
__________________


... masina de familie in 5 usi ...
Morro is offline   Reply With Quote
Old 11-12-03, 12:05   #4
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default

Nu e de mirare ca nu a venit lumea dupa un post rautacios de genul:

Quote:
NSL_Flroica \"Da va fii un miting in Bucuresti si vor fi informati toti baietii nostri, este pentru binele tuturor celor care au de spus un cuvant in aceste curse nu pentru soarecii de calculator care nu le_am vazut fetele niciodata>Acest site a fost creat pentru cei cu adevarat pasionati de curse de masini si pentru informarea lor nu a celor care nu au ce face si stau toata ziua la PC ul lor uzat>Am vazut multe opinii aici a multora care nu au de a face cu subiectele de aici asa ca le recomand D\"AICI \"
Din care se intelege ca intalirea e pentru \"baietii nostri\" si nu pentru cei carora \"nu le-a vazut fetele niciodata\".
Poate ca nu toata lumea si-a aratat fata pentru ca nu are masina de alergat la curse, dar cu siguranta macar o data au scos tot ce se poate din masina lor, asa cum e ea neperformanta.

Mai pe scurt, daca vreti sa iasa mitingul marfa, adica sa vina multe masini, ar trebui sa vina oricine are masina si e pasionat de viteza, chiar daca respectivul pana acum nu a participat la curse organizate (fie legal fie ilegal).

Bafta multa!!!
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 11-12-03, 14:50   #5
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Se pare ca asa zisii Raceri din Rom, si mai ales din capitala au treburi mai importante de facut. Unii se dau mari cu volanul lor force-feedback cu care joaca NFS, altii se iau de cine nu trebuie ca e turnator, si asa mai departe. NSL are dreptate. Dar tot asteptam ora, sambata. Presa va fi si ea prezenta.
Salutare !
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 11-12-03, 15:07   #6
B12ZMD

Stage 5
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 797
Default

guest, nu stiu cine esti dar ai perfecta dreptate.
nu vreau sa ma iau la cearta cu nimeni, nu am supermasina, dar vreau sa accentuez ideea ta, si anume ca pot fi vitezomani si pasionati de masini si cei care nu au superbani, ursuleti sau alte masini cu sute de cai !!!
nu inteleg care ar fi afacerea daca la vreun miting sau orice simpla intalnire ar veni doar cei cu bolizi adevarati

ca sa nu mai spun ca o dacie ca 77 cox sau cealalta de pe site, sincer, mie mi se pare mai \"interesanta\" decat (spre ex. fara suparare) un ursulet de uzina cu peste 150de cai ! asta nu inseamna ca mi-ar placea sa am dacia in locul bmw-ului dar eu asta inteleg prin tuning.




gusturile si culorile nu se discuta !
__________________
tractor u650 cu tempomat
B12ZMD is offline   Reply With Quote
Old 11-12-03, 15:10   #7
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Asta cam asa e. Dar subiectul era altul : hai dracului la miting, ca se impute treaba !!!
Despre masini preparate, in alte topicuri.
Ura !!!
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 11-12-03, 15:16   #8
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default

Au fost nenumarate discutii pe tema aceasta cine sa vina si cine nu. Poate a gresit Florica, nu asta e ideea am spus sa vina cat mai multi pasionati de masini, si a spus-o si Sebastian nu trebuie atata zarva pe tema aceasta. Ideea era ca nu suntem uniti, si toti vrem pista si toti vrem ilegale dar daca se poate sa nu miscam un deget pentru asta, sa venim doar acolo cu gagica si masina sa ne dam un pic cu parerea in legatura cu masinile si sa plecam. Nu asa se face!, daca e sa fim uniti suntem si la bine si la rau, si tragem cu toti atunci cand e cazul si cand e in interesul nostru. A fost urat din partea celor care nu au venit, si multi veterani ai curselor care au fost absenti... si nu cred ca poate spune cineva ca nu s-a facut mediatizare pt aceasta intalnire.
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 11-12-03, 16:59   #9
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default

s-au tinut curse si in zi de miercuri si a venit mult mai multa lume decat la adunarea de aseara, e spre binele nostru si daca avem aceasta sansa sa ne cerem in mod legal un loc de adunare si o pista hai sa profitam de ea.
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 11-12-03, 18:32   #10
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default

salut micutule...cu parere de rau iti spun ca eu nu am fost informat despre acest miting si nici wyx-ul , de ce , nu stiu ?Poate trebuia sa dai decat un bip si stii ca te-asi fii sunat numai decat...stii bine ca decate ori a fost vreo treaba dinasta meru am venit si cu wyx-ul , desi noi ne cunoastem relativ de putina vreme , vreo 2 anii , am avut o relatie de prietenie fff buna si nu ne-am refuzt nimic , niciodata....cat despre curse , e adevarat ca nu prea mai vine lumea...hmm poate ar trebui sa se schimbe ceva in orice caz nu organizatorii...eu cred ca acum 2 ani a fost apogeul curselor...pacat ca a durat doar un singur an , dupa care pur si simplu nu au mai venit cei care veneau mereu , eu unul inpreuna cu wyx intr-un an am lipsit de 2 orii si mi-a parut rau .....hmm in urma cu 8 ani eram cu varu meu carea cuma are 32 ani si ne plimbam prin oras cu masina lu tata un bmw 320 di 90' si treceam pe Kogalniceanu...acolo am vazut pt prima data niste curse de masinii....era un opel vectra si un bmw model pisicuta care se trageu , ne-am luat si noi cu baiatu cu pisicuta dar ne-a facut , avea motor de 2500 , marfa pt vremea aceea....mai erau cateva masinii dar nu imi mai aduc bine aminte...mai stiu totusii de un 850 rosu...pe urma mai era unu cu un renault alpina , marfa masina...desi eram un copil constientizam ce se intampla si imi doream cand cresc sa fac si eu la fel....mai tarziu , peste vreo 3-4 anii cand niste baieti cu bani multii si masinii puternice se strangeu in fata blocului meu....se dadeau intre ei mai in fiecare seara dupa care au inceput sa se stranga pe Magheru la Fly langa Panipat acuma nu mai e .... si acolo veneu niste masini tarii si se mai dadeau si din cand in cand niste cerculete chiar in mijlocul bulevardului ...marfa .... dupa care am mai fost intr-o seara la gara de Est sau West nu stiu exact , aia de langa Obor , acolo unde era piatra cubica inainte....erau un baiat cu un ursulet rosu si un golf 3 4x4 negru care faceu numa nebunii...aia a fost una din primele dati cand sa mediatizat acest fenomen aparand la tv...in acest timp incepea sa mearga treaba si in Drumul Taberi , dupa ceva timp au iceput sa vina si altii din alte cartiere care faceau si ei acelasi lucru si sa inceapa sa ia amploare fenomenu...e normal ca unii aveau deja o varsta pe vremea aceea si au mai inbatranit intre timp si ca cei ca mine care aveam 12 anii atunci , ajuns acum la 21 , varsta numai buna pt asa ceva....dar intre timp s-a intamplat ceva si lucrurile sau sticat , cred ca trebuie facut ceva cat mai repede ca lucrurile sa inceapa sa mearga iar............................................... .........................................
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 11-12-03, 21:13   #11
AndreiNo1

Stage 3
 
AndreiNo1's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 114
Default

eu unu as vrea sa vin shi la intalnire shi daca se aproba mitingul shi acolo miar place sa vin dar cu regret va spun shi nu mint ca mashina mea e in service shi nu am cu ce sa vin shi daca as venii fara mashina stiu ca as venii degeaba imi pare nespus de rau va rog sa ma credtei
__________________
Avetzi grija cand apasati pedala de acceleratie
AndreiNo1 is offline   Reply With Quote
Old 11-12-03, 21:28   #12
Anonymous

Stage 5
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 1,375
Default

pana la urma la ce ora e?
tot la 21 sau cand?
Anonymous is offline   Reply With Quote
Old 12-12-03, 00:05   #13
ESPinoza

Stage 5
 
ESPinoza's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 3,232
Member of:
[Moderators]
[Crazy Drivers]
Default

am vazut reportaju de pe antena1 , misto
ESPinoza is offline   Reply With Quote
Old 12-12-03, 01:03   #14
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

Daca am fost putin rautacios asta numai voi puteti spune dar nu de mult am avut un conflict pe internet cu un \"agarici \" ,nu sunt singurul care am discutat cu el chiar am fost ultimu l si sunt dezgustat de modul in care se trateaza subiectul acesta \"curse\\\\\\\\\\\\' pe internet.Eu unul am scris un articol mai mare referitor la mine ,cititi-l va rog.Cand unul trage sa faca ceva iar ceilalti i i doare la preputz .......ce ai face tu cititorule in locul meu?Adica eu trebuie sa suport mizerile altora dar eu cand vorbesc putin mai dur sunt interpretat.Niciodata nu am facut diferente intre masinile care au venit la curse si chiar daca posed un ursuletz nu am fitze.Este o masina care o construiesc mai mult cu sufletul.IN TOT CEEA CE AM FACUT PT CURSE AM FACUT SI FAC CU SUFLETUL.Asa ca va rog eu frumos nu mai interpretati vorbele.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 12-12-03, 01:03   #15
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

Daca am fost putin rautacios asta numai voi puteti spune dar nu de mult am avut un conflict pe internet cu un \"agarici \" ,nu sunt singurul care am discutat cu el chiar am fost ultimu l si sunt dezgustat de modul in care se trateaza subiectul acesta \"curse\\\\\\\\\\\\' pe internet.Eu unul am scris un articol mai mare referitor la mine ,cititi-l va rog.Cand unul trage sa faca ceva iar ceilalti i i doare la preputz .......ce ai face tu cititorule in locul meu?Adica eu trebuie sa suport mizerile altora dar eu cand vorbesc putin mai dur sunt interpretat.Niciodata nu am facut diferente intre masinile care au venit la curse si chiar daca posed un ursuletz nu am fitze.Este o masina care o construiesc mai mult cu sufletul.IN TOT CEEA CE AM FACUT PT CURSE AM FACUT SI FAC CU SUFLETUL.Asa ca va rog eu frumos nu mai interpretati vorbele.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -