Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 23-05-04, 23:36   #1216
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

B|shOp-VR6, nu m-am enervat deloc... . Chiar ma bucur sa am cu cine sa ma contrazic si asta pentru ca... stiu mai multe decat voi legat de motorina (dat fiind masina mea).
Si de ce nu are rost sa te dai cu \"doar\" o dieseloaica? Ne-am mai dat? Nu cred...
Si, Marian20, frate, nu eu am inceput cu chestia asta... sa gasesc masina de aceeasi putere, aceeasi greutate... p++a mea... Nu am zis ca iti gasesc motorina care sa concureze cu M3... Si pana la urma ce masina ai? Ca nu ai fost prea explicit... Ba ai M3, ba un 323/325... Care este pana la urma? Si eu eram si sunt inca cu BMW, dar nu am bani de ceea ce as vrea de la BMW (fostul M5... sau actualul).
Si nici a mea nu este varf de gama(dar l-am facut ) si nici nu am zis asta... Chiar nu inteleg unde ai vrut sa bati? Eu doar il invitam pe B|shOp-VR6 la o liniuta...
Hondarule, ma bazez pe o chestie de genul... CUPLU!
RoSonic, aproape toate masinile turbo au o intarziere la acceleratie... (vezi aspiratele: cum le calci s-au duuuuuuuusss)
Si acum: astept provocarile voastre!!! Si mai repet... daca sunteti asa bazati (ca vad ca a luat amploare aceasta chestie) astept sa veniti cu o asemenea masina(benzina, in jur de aceeasi greutate, in jur de aceeasi putere, nu neaparat aceeasi cilindree, poate sa fie si v6-voi decideti) si sa facem un pariu! Ce ziceti?!
__________________
UNDERSTEER is when you hit the wall with the front of the car, OVERSTEER is when you hit the wall with the rear of the car, HORSEPOWER is how fast you hit the wall, TORQUE is how far you take the wall with you.
Zyx is offline  
Old 24-05-04, 00:37   #1217
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Default

Bai da v-ati suparat pe aici nu gluma.

B|shOp-VR6:stai linistit ca iti trebuie mult mai multe pe masina ca sa poti sa il faci pe zyx,poate vre-un turbo ceva ca altfel nu ai cum.

Zyx:Exista masina cu motor de 2l,normal aspirat(nu turbo) si doar cu ~140 de cai care nu are ce discuta cu tine pe 400m,adevarat ca e mai usoara. Si mai sunt cateva dar nu imi vin in minte acum,cred ca Audi S3 sau A3 pe la vre-o 200 de cai te lucreaza.
__________________
Pieton!!!
indianu is offline  
Old 24-05-04, 01:29   #1218
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Eu nu mai spun nimic... Astept sa imi spuna baietii cu ce masini vin... E bine cum spui tu... S3 sau un A3 ma face...
Adevarul de fapt e ca este mult mai usoara! Opel Speedster sau Toyota MR2 Spyder... Dar nu despre asta vorbeam...
Zyx is offline  
Old 24-05-04, 01:37   #1219
Marian20
Ford Driver

Stage 5
 
Marian20's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 448
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Zyx eu am un 325 cu injectie de 323 si calculator de 320 si nu e o gluma ... deocamdata trebuie schimbata si evacuarea ca e tot aia de la 2000cc dar oricum se duce mai bine ca un 325... ma rog... mici chestii... cat despre partea cu pariul... prefer sa fac orice cursa din placere oricat de clara ar fi victoria sau infrangerea... o fac din placere si atat....
PS: masina pe benzina cu putere apropiata de a ta... pot sa-ti recomand un ursulet
Marian20 is offline  
Old 24-05-04, 01:40   #1220
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Foarte bine... Jos palaria! Dar totusi te-am vazut asa de clar convins ca o masina pe benzina (aceeasi... si ...) ma face incat am vrut sa vad daca totusi ai sange in p+tza sa o faci pana la capat. Cine stie? Poate ma face? Corect?
Intrebare? Este alba a ta? Cu desene pe ea?
Zyx is offline  
Old 24-05-04, 02:09   #1221
Marian20
Ford Driver

Stage 5
 
Marian20's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 448
Member of:
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Zyx la ora asta nici daca vine cea mai buna ***** din lume langa mine nu mai circula sangele prin p&tza... dupa 48 de ore extrem de agitate cu nervi injuraturi si alte chestii ... si doar 4 ore dormite.... a intrat sangele in greva... ma rog... glumesc... nu a mea nu e alba ... este verde cu argintiu dar momentan este pe bara ....
Marian20 is offline  
Old 24-05-04, 02:15   #1222
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

p00la mea, nasol... Dar, totusi, asa de repede te dai \"batut\"? Chiar nu ai avea cu cine sa ma provoci?
Zyx is offline  
Old 24-05-04, 02:20   #1223
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"MicDaRAu\"
pe 400m diselu nu are nici o sansa in fata vr6-ului, poate sa fie el si de generatie......2010
Esti chiar asa de sigur? Uite, eu pun pariu ca ii dau handicap minim 2 masini. Ce zici, te bagi? Apropo, ca sa se stie... Masina mea cantareste putin peste 1350kg.
Zyx is offline  
Old 24-05-04, 02:43   #1224
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default

ZYX, adu masina inapoi la stock si VR6-ele te mananca

MicuRau - dieselul lui ZYX e mai rapid ca un golf III/Vento VR6, pune un VR6 pe un Golf II si ar avea un concurent redutabil ZYX

ZYX- deci sa-nteleg ca acel 14.98 e realizat de tine la cursa de la mare, nu-i asa ? Oricum felicitari, e un timp onorabil pt greutatea masinii si faptul ca e diesel
pimp_lex is offline  
Old 24-05-04, 08:29   #1225
Turbo110

Stage 5
 
Turbo110's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,717
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default :D

V-am zis ca mah trag cu LCA !
Pana la 140 pot sa mah laud ca l-am facut !
Cu aproximativ o jumatate de masina !
Din pacate trebuia sa mai continuam dar aveam adrenalina prea sus si a trebui sa incetinesc !
__________________
Nothing to display
Turbo110 is offline  
Old 24-05-04, 09:26   #1226
MicDaRAu

Stage 5
 
MicDaRAu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 413
Default

ok, nu am vrut sa jicnesc pe nimeni
zyx si daca ai reusit sa faci o bomba dintr-un diesel tot respektu, si eu sunt un fan al diselurilor, da totusi era vb de un vr6
p.s. nu ma refeream la masini preparate
__________________
They only get one finger while i\'m shifting gears!!!
MicDaRAu is offline  
Old 24-05-04, 09:59   #1227
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Bah ZYX, tu ori ai ceva sub capota aia de care noi nu avem habar, ori esti dornic sa te tragi cu cine apuci numai de dragul artei...

Tu pana la urma cati caluti ai ??? Zi-mi si mie cati ai avut din fabrica si cam cati ai acuma si ce greutate are masina ta, parca 1350... Si ce cuplu are Leon-ul, la ce turatie. Nu de alta, dar sa facem o comparatie teoretica deocamdata si practica mai incolo...
Hondarul is offline  
Old 24-05-04, 14:41   #1228
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Pai... de fabrica 150cp/4000rpm, 320Nm/2000rpm. Acum are undeva pe la 200cp si un cuplu de peste 450Nm/2500rpm (ceva in genul).
Nu vreau sa ma dau chiar cu cine apuc... Nu este chiar frumos (atat pentru mine cat si pentru ceilalti, parerea mea). Chestia ca B|shOp-VR6 a dat foarte lejer \"doar\" un deisel ceea ce m-a facut sa incep discutia. Asta este tot!
Frate, la curse nu il intrebi pe ala de langa tine, cu care te dai, ce motor are si ce a facut la el, daca e... p_r_e_p_a_r_a_t! Corect? Ai nimerit cu el... te dai si gata!
Ce atata valva? Are VR6? Sa se dea! Eu am 1.9TDI!!!
Zyx is offline  
Old 24-05-04, 14:48   #1229
indianu

Stage 4
 
indianu's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 262
Default

Hai ca vad ca deja l-ati ofticat pe ZYX si nu mai scapati de el pana nu va trageti data viitoare cand va intalniti.Eu pun banii pe el daca se da cu VR6 si dau si dublu.
indianu is offline  
Old 24-05-04, 14:59   #1230
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

usor usor :P vino mai zyx-ule de fapt cwn-ule la spring :P sa vb live , cred ca ar iesi super discutie atata timp cat nu v-ati certa desi nu cred ca se pune problema.. :P , mda.,.. aveti grija cu tipu`asta :P toata ziua e pe la pit stop tuning :P super smechera masina oricum , sper sa ne vedem joi , peace dudes
__________________
EvLSant0S is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -