Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 29-12-04, 23:37   #61
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default

Deci Zein, daca se accidentau din cauza ta doi politisti, erai dat in urmarire generala si tu si parintii tai, si prietenii parintilor tai, si rudele colegilor tai... zi-mi te rog la cat incepea linia rosie la motorul tau si la cat se termina...
Dimitris is offline   Reply With Quote
Old 08-01-05, 16:22   #62
SPORT

Stage 3
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 107
Default AUTO MOTO

SALUT SI LA MULTI ANI!!! EU AM UN VFR1000 SI O DACIE SPORT SINCER DACA NU ESTI OBISNUIT CU MOTOARELE TI SE PAR FOARTE PERICULOASE DAR CAND DEJA AI CAT DE CAT EXPERIENTA STA TREABA ALTFEL. ACUM AM UN FZR1000 ACASA ESTE AL UNUI PRIETEN AM LUCRAT CU EL LA FZR .L-AM FACUT UN PIC MAI NERVOS DE LA 150CP LA 180CP SI TOCMAI CE L-AM ALERGAT AZI DUPAMIAZA, INAINTE MAI MULT DE 270Km/h NU PUTEA ACUM DACA RASUCESTI CU INCREDERE ACCELERATIA AJUNGI SI LA 300Km/h . IA SUTA IN 2,5sec.ORICUM AI O SENZATIE FOARTE MAJORA LA 300 .PAREREA MEA CANU AI CUM SA COMPARI AUTO CU MOTO ELE SUNT FOARTE DIFERITE NU SE COMPARA UNA CU CEALALTA.ALTFEL SIMTI VITEZA CU MOTORUL ALFEL CU MASINA SUNT INCOMPARABILE EU VARA PREFER MOTORUL DAR BINENTELES SI CU MASINA IMI PLACE FOARTE MULT DECI EU SPUN CA SUNT ,,INCOMPARABILE''
SPORT is offline   Reply With Quote
Old 07-09-07, 23:52   #63
Ashkael

Stage 3
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 81
Default Re: Curse ilegale de motociclete

Sunt nou aici ,si am citit toate commenturile ....am facut de curand 18 ani si sunt in dilema "motor sau auto" ..Cel mai curios e ca nu mie frica sa fac un accident sau chestii de genu asta ..io ma gandesc la alte dezavantaje ..cum ar fi :dak vrei sa pleci si tu la mare la munte cu iubita ...unde bagi bagajele frate ..cat poa sa iti incapa intr-un ghiozdan si laditele alea care le-am mai vazut la uni..si cat de comod stai pe ea ......sau cum cari tu mai mult de 1 pers in afara de tn ....chestile astea ma macina pe mn cel mai rau ....voi ce ziceti ...?sau cum ganditi situatia asta
Ashkael is offline   Reply With Quote
Old 08-09-07, 23:32   #64
spgbuc
Renault Driver

Stage 5
 
spgbuc's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 571
Member of:
[RENAULT]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Curse ilegale de motociclete

Quote:
Originally Posted by Ashkael View Post
Sunt nou aici ,si am citit toate commenturile ....am facut de curand 18 ani si sunt in dilema "motor sau auto" ..Cel mai curios e ca nu mie frica sa fac un accident sau chestii de genu asta ..io ma gandesc la alte dezavantaje ..cum ar fi :dak vrei sa pleci si tu la mare la munte cu iubita ...unde bagi bagajele frate ..cat poa sa iti incapa intr-un ghiozdan si laditele alea care le-am mai vazut la uni..si cat de comod stai pe ea ......sau cum cari tu mai mult de 1 pers in afara de tn ....chestile astea ma macina pe mn cel mai rau ....voi ce ziceti ...?sau cum ganditi situatia asta
PAi te rezumi si tu la ati lua mai putine haine cu tine(ca doar nu te muti ) e adevarat ca nu e asa comd sa mergi la drum lung dar senzatia e superr tare mai ales la viteza eu sincer mai intai mi-as lua masina si apoi motor tot din cauza asta cari mai mult cu masina decat cu motorul
spgbuc is offline   Reply With Quote
Old 08-09-07, 23:38   #65
Ashkael

Stage 3
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 81
Default Re: Curse ilegale de motociclete

Da ....asa ma gandit si yo ..mai intai necesitatile si dupa distractia :P ...singuri factori care ma fac sa iau motor sunt : ..E mai ieftin ,consuma mai putin, taxe mai mici, mai cool sexy etc ,viteza mai mare ,si mai usor de intretinut.....pe cand la masina ....examenu mai greu mai multi bani consum mai mare ....Dar uite cu masina e frumos cand te duci la mare si mai ai loc pe bancheta din spate pt inca 3 ...bagaje ,frumos lejer comod ......siguranta mai mare ..
Ashkael is offline   Reply With Quote
Old 07-10-07, 11:56   #66
randysgby

Stage 5
 
randysgby's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 443
Member of:
[2 Roti]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Curse ilegale de motociclete

pentru mine motocicleta e o pasiune proprie.....si nu vroiam masina pana sa patesc un micutz accident care sa soldat cu avarierea motocicletei si 15 zile de spitalizare......poate de asta fac abea acum si B-ul:P si in plus mai vine si iarna si bag motocicleta la garaj...peace all
__________________
>>>>>oNLy_GOD_caN_judGe_mE_noW<<<<<

>>>>>Toate femeile-s la fel<<<<<

Suzuki GSX-F 600 - Blue
Peugeot 205 1.7 - White
Renault Megane 2.1 Coupe - Gri
randysgby is offline   Reply With Quote
Old 13-10-07, 02:43   #67
fuzzy
Dacia Driver

Stage 5
 
fuzzy's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 786
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Curse ilegale de motociclete

Quote:
Originally Posted by Ashkael View Post
pe cand la masina ....examenu mai greu
ai gandit macar inainte sa spui chestia asta?

scuze de offtopic
fuzzy is offline   Reply With Quote
Old 13-10-07, 03:56   #68
randysgby

Stage 5
 
randysgby's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 443
Member of:
[2 Roti]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Curse ilegale de motociclete

oricum tin sa precizez, ca fac scoala de B dar la moto nu renunt de aceeasi am mai intrat in posesia la o Ymaha Yzf R6 din '00:P...sal si peace...cum spunea si prietenu nostru mai sus, masinile si motocicletele sunt incomparabile......sal si peace
randysgby is offline   Reply With Quote
Old 16-10-07, 09:22   #69
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Curse ilegale de motociclete

Quote:
Originally Posted by Ashkael View Post
mai cool sexy etc ,viteza mai mare
Aici ai scris EXACT 2 cauze pentru care unii inconstienti aleg motocicletele:
1. Sa fie ei trendi si cul pentru a impresiona gajicile ...
2. Normal ... sa ii dea blana si sa te trezesti ca iti mor prietenii din cauza unui inconstient din asta.

Asa ca ... vezi ce arie te bagi.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 15-12-07, 12:31   #70
raduku_moto

Stage 4
 
raduku_moto's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 203
Member of:
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: AUTO MOTO

Quote:
Originally Posted by SPORT View Post
SALUT SI LA MULTI ANI!!! EU AM UN VFR1000 SI O DACIE SPORT SINCER DACA NU ESTI OBISNUIT CU MOTOARELE TI SE PAR FOARTE PERICULOASE DAR CAND DEJA AI CAT DE CAT EXPERIENTA STA TREABA ALTFEL. ACUM AM UN FZR1000 ACASA ESTE AL UNUI PRIETEN AM LUCRAT CU EL LA FZR .L-AM FACUT UN PIC MAI NERVOS DE LA 150CP LA 180CP SI TOCMAI CE L-AM ALERGAT AZI DUPAMIAZA, INAINTE MAI MULT DE 270Km/h NU PUTEA ACUM DACA RASUCESTI CU INCREDERE ACCELERATIA AJUNGI SI LA 300Km/h . IA SUTA IN 2,5sec.ORICUM AI O SENZATIE FOARTE MAJORA LA 300 .PAREREA MEA CANU AI CUM SA COMPARI AUTO CU MOTO ELE SUNT FOARTE DIFERITE NU SE COMPARA UNA CU CEALALTA.ALTFEL SIMTI VITEZA CU MOTORUL ALFEL CU MASINA SUNT INCOMPARABILE EU VARA PREFER MOTORUL DAR BINENTELES SI CU MASINA IMI PLACE FOARTE MULT DECI EU SPUN CA SUNT ,,INCOMPARABILE''


vezi ca mai sunt si cunoscatori pe acest forum si in domeniul moto.nu ai cum sa prinzi 100km/h in 2,5 sec in timp ce SUZUKI HAYABUSA GSX 1300-R prinde in 3,2 parca...deci nu te mai crede rossi
raduku_moto is offline   Reply With Quote
Old 20-12-07, 20:44   #71
Alexutzzz

Stage 5
 
Alexutzzz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,349
Default Re: Curse ilegale de motociclete

altu care vorbeste de hayabusa....tati busa e sport touring,la sprint sunt alte motoare care acceleraza ceva mai rapid,oricum ca sa scoti untul din un motor de 600 sau +600 tre sa ai ceva experienta
oricum omu de mai sus vinde gogosi cu vfru 2.5 suta..270-300
moshule ala e motor v4 no sa scoata niciodata din 1000 cm cat un 4l de 1000 adica 180 de cai+ alte chesti cu care mai aberezi dar nu stau sa dau explicatii
Alexutzzz is offline   Reply With Quote
Old 20-12-07, 22:21   #72
raduku_moto

Stage 4
 
raduku_moto's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 203
Member of:
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: Curse ilegale de motociclete

Quote:
Originally Posted by Alexutzzz View Post
altu care vorbeste de hayabusa....tati busa e sport touring,la sprint sunt alte motoare care acceleraza ceva mai rapid,oricum ca sa scoti untul din un motor de 600 sau +600 tre sa ai ceva experienta
oricum omu de mai sus vinde gogosi cu vfru 2.5 suta..270-300
moshule ala e motor v4 no sa scoata niciodata din 1000 cm cat un 4l de 1000 adica 180 de cai+ alte chesti cu care mai aberezi dar nu stau sa dau explicatii
de acord cu tine.eu am dat doar un exemplu la indemana pt toata lumea.ai dreptate in legatura cu hayabusa, este sport/touring, insa deasemenea este cea mai aerodinamica moto de serie din lume, lucru ce ajuta f mult la viteze mari..cel de mai sus nu are cum sa atinga asemenea performante in limite optime de siguranta etc...(nu ca la 300 cu hayabusa ar fi siguranta 100%, dar totusi este conceputa pt. asa ceva).bafta
raduku_moto is offline   Reply With Quote
Old 22-12-07, 03:16   #73
Alexutzzz

Stage 5
 
Alexutzzz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,349
Default Re: Curse ilegale de motociclete

Quote:
Originally Posted by raduku_moto View Post
de acord cu tine.eu am dat doar un exemplu la indemana pt toata lumea.ai dreptate in legatura cu hayabusa, este sport/touring, insa deasemenea este cea mai aerodinamica moto de serie din lume, lucru ce ajuta f mult la viteze mari..cel de mai sus nu are cum sa atinga asemenea performante in limite optime de siguranta etc...(nu ca la 300 cu hayabusa ar fi siguranta 100%, dar totusi este conceputa pt. asa ceva).bafta
bun,scuze ca am fost acid la inceput dar sunt satul de oameni care vorbesc de motoare sustin ce vorbesc da nici nu stiu unde sunt comenzile
e adevarat r1 la 300 la fiecare mica denivelare pe A2 roata fata se ridica cam o palma de la asfalt,extrem de periculos,busa la 300 se comporta destul de ok(omu de la care am informatie e un prieten bun si nu vinde gogosi) dar nu are rost sa mergi cu viteste +250 pe moto,consum exagerat,stai incordat,pericol extrem(pana si o vrabie te poate duce in ceruri) + multe alte riscuri
Alexutzzz is offline   Reply With Quote
Old 22-12-07, 08:28   #74
raduku_moto

Stage 4
 
raduku_moto's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 203
Member of:
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: Curse ilegale de motociclete

Quote:
Originally Posted by Alexutzzz View Post
bun,scuze ca am fost acid la inceput dar sunt satul de oameni care vorbesc de motoare sustin ce vorbesc da nici nu stiu unde sunt comenzile
e adevarat r1 la 300 la fiecare mica denivelare pe A2 roata fata se ridica cam o palma de la asfalt,extrem de periculos,busa la 300 se comporta destul de ok(omu de la care am informatie e un prieten bun si nu vinde gogosi) dar nu are rost sa mergi cu viteste +250 pe moto,consum exagerat,stai incordat,pericol extrem(pana si o vrabie te poate duce in ceruri) + multe alte riscuri
De-acum noi suntem offtopic)=))....in fine...nici eu nu vb din auzite, am un prieten si totodata vecin care are haya, si intradevar a zis ca pe drum drept sta ok, insa la curbe mai stranse ating scaritele din cauza ca e prea joasa, spre deosebire de r1...oricum ideea topicului era aceea a liniutelor, iar haya cred ca e mult in fata multor motoare, chiar daca e grea.bafta


Quote:
Originally Posted by Alexutzzz View Post
bun,scuze ca am fost acid la inceput dar sunt satul de oameni care vorbesc de motoare sustin ce vorbesc da nici nu stiu unde sunt comenzile
ps. eu am si moto, insa e de 125 pt ca nu o folosesc decat la plimbari vara prin oras...nu am nevoie de mai mult, pt ca nici timpul nu-mi permite...

Last edited by raduku_moto; 22-12-07 at 08:30.
raduku_moto is offline   Reply With Quote
Old 22-12-07, 10:34   #75
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Curse ilegale de motociclete

=)) alexutz...e misto pe 125 ??? ) cum e cand accelerezi si nu se duce?? eu cred ca ar trebui sa fii mai intelegator...si cunoscatorii sa se mai abtina un pic...intradevar V4...e posesor de cuplu nemernic...dar...nu face 2.5 niciodata...poate 3.7-4.0 daca e pilotul bunicel...si...ce mi-e 270 ce mi-e 300...oricum...pentru copiii care nu stiu ce sa aleaga...luati-va ma baieti masini...limitati-va la ce puteti stapani ca sa nu planga parintii si prietenii dupa voi :cheers:
__________________
SUPAPA_Jr is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -