Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 23-04-09, 00:34   #1
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Arrow Curse ilegale de masini in Cluj

Curse ilegale de masini in Cluj





Odata cu venirea primaverii, gustul pentru viteza si pentru curse ilegale cu masini al tinerilor de bani gata din Cluj Napoca a crescut.

Cea mai recenta cursa a avut loc in cartierul Marasti, din Cluj-Napoca, intre un sofer de masina sport si un sofer de limuzina, informeaza Pro Tv.

Desi de obicei cursele de masini au loc noaptea, cand soselele sunt mai libere, cei doi s-au luat la intrecere in plina zi, prin traficul aglomerat, ajungand chiar la 190 de km/h.

Politistii din Cluj l-au chemat pe primul dintre vitezomani sa dea explicatii. Nu ii pot face nimic insa: "Nu a fost amendat pentru ca nu exista o baza legala conform careia acesti soferi pot fi sanctionati. Imaginile nu constituie probe in instanta," a declarat unul dintre politisti.

Celalalt nu a fost identificat, insa pe Internet circula mai multe filmari in care se ia la intrecere cu alte automobile puternice.

Politistii spun ca astfel de soferi, pe care ii numesc un pericol public pe sosele, pot fi trasi la raspundere doar daca sunt inregistrati de aparatele radar.
__________________
Nu sunati , ies eu din cand in cand

Psycho is offline   Reply With Quote
Old 23-04-09, 10:48   #2
mafiozzo

Stage 5
 
mafiozzo's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,023
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
Default Re: Curse ilegale de masini in Cluj

da am vazut sh eu filmarea, aia din slk is kamikaze nu ma mir sa i vad la tv implicati in vre*un accident
mafiozzo is offline   Reply With Quote
Old 30-01-10, 17:54   #3
cristi street

Stage 4
 
cristi street's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 235
Member of:
[VW]
Default Re: Curse ilegale de masini in Cluj

imi zice cineva unde gasesc si eu filmarea?
sunt curios sa vad cam cea fost
oricum forza cjul,deja avem cu ce si pe aici numai pacat ca nu avem si o pista prin apropriere,poate nar mai fi evenimente de genu,sau dupa cum gandesc uni dak nu e sosea nare rost
cristi street is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -