Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 16-05-04, 17:57   #1
grandpa

Stage 3
 
grandpa's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 77
Default Gumball

Am vazut ceva filmulete cu gumball in america ...
Great movie .
Ma gandeam sa facem un \"gumball\" neoficial si in romania sau cine stie , prin europa .
Definitie exacta a Gumballului nu va pot da , dar stiu sigur ca se practica de foarte mult timp , stiu ca se organizeaza calumea , stiu ca sunt masini foarte puternice , majoritatea sunt exotice , si ca se platesc amenzi cu caruta .
__________________
<< Your Site Here >>

www. .com
grandpa is offline   Reply With Quote
Old 16-05-04, 18:01   #2
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

hmm gumball suna cunoscut... dar tot nush ce e ... lamureste-ne plz
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 16-05-04, 18:11   #3
grandpa

Stage 3
 
grandpa's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 77
Default

Pai filmuletzu asa era , ca se strangeau toti in New York , ma refer astia cu masini exotice etc , se cazau , mergeau la un restaurant , le zicea unu regulile , era si o taxa de intrare in cursa asta (nu stiu cat e ) , si dupaia mergeau astia prin toata america si se plimbau cu pedal to the metal....
Nu stiu daca ai vazut masinile de epoca ce au trecut prin romania acu vreo 2 ani ... Este un exemplu perfect. Aia era o cursa gumball .
Politia nu stie nimic de ea ... e organizata calumea ..
grandpa is offline   Reply With Quote
Old 16-05-04, 18:17   #4
n0namee

Stage 5
 
n0namee's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,313
Default

aaaaaaaaa ... te referi la o cursa de genul Constanta - Timisoara? adica un sprint mai prelungit asa? mda ... ar fi o ideie ... numa ca acolo benzina e cat e, drumurile sunt cum sunt ... dar e o ideie totusi ... chiar faina!
__________________
- Life is Either a Daring Adventure or Nothing At All -
n0namee is offline   Reply With Quote
Old 16-05-04, 18:18   #5
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

loool
io cred ca tu faci mijto de noi , cine are frate bani de benzina ptr toata tzara and shit... ca idee ar fi frumos... dar.... e greu .... rau p bune
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 16-05-04, 18:22   #6
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Din cate-am citit, aceasta cursa (de care mai vorbea cineva - nu mai stiu exact cine) e cam ilegala si in conditiile pe care tu le descrii, pe langa banii (o gramada) de benzina, nu stiu cine ar risca atat de mult.
__________________
DelSol D13Z6
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 16-05-04, 18:26   #7
n0namee

Stage 5
 
n0namee's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,313
Default

loooooooooooooollll ... de parca limiutele de noaptea tarziu sunt legale rau de tot! ... e faina ideia si sincer eu mas inscrie la asa ceva ... numa ca inainte astept sa castig la loto sa pot sa imi platesc benzina ... o tura de tara de genul asta ... usca frate!
n0namee is offline   Reply With Quote
Old 16-05-04, 18:30   #8
grandpa

Stage 3
 
grandpa's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 77
Default

da, aveti dreptate, la benzina nu m-am gandit si la alte cheltuieli.
grandpa is offline   Reply With Quote
Old 16-05-04, 18:33   #9
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

n0namee: una-i \"liniutza\" si alta ce-a descris omu'.

PS: cre'ca daca s-ar face o astfel de cursa, ar chema astia armata cu tancurile si oameni infiltrati si etc.
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 16-05-04, 18:34   #10
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default

Am si yo filmul.Acei oameni sunt in primul rand foarte bogati.In al doilea rand cea mai ieftina masina dintre alea, si sunt o gramada de masini este cam 150.000$ si au si ce masini sa arate.Pe bune acum,aia fac cursa asta k au prea multi bani si nu au ce face,adk la aceasta cursa sunt si Rolsuri si Bentleyuri, de Ferrari si Lamborghini nu mai vb.Deci ar fi frumos dak am avea si masini kare sa aratae care mai de care.Respekt
MC Mate is offline   Reply With Quote
Old 16-05-04, 18:37   #11
grandpa

Stage 3
 
grandpa's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 77
Default

Masini foarte tari sunt in romania , drumurile nu prea sunt. ..
Masini foarte tari gasesti o gramada , exotice mai putin .
Pai sunt super bogati oamenii , mai demult unu cu un F50 a fost oprit ca avea vreo 300 la bord sau nu mai stiu , si cica i-a dat amenda $20000 si a platit-o pe loc.
(asa am auzit )
Si inca ceva , la ei nu e asa de fain ca drumurile in america sunt drepte ....si drepte ...si tot asa .. dar calitatea drumurilor este excelenta
grandpa is offline   Reply With Quote
Old 16-05-04, 18:43   #12
n0namee

Stage 5
 
n0namee's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,313
Default

bah Gabi ... da asta e tot farmecul la asta ... si acum hai sa fim seriosi ... sa zicem ca se face o cursa din asta ... Timisoara ... Bucuresti ... aprox. 800 km. 4 masini ... care isi dau in gura ... cine zice ca trebuie toate sa mearga pe acelasi drum ... chestia asta poate fi cuprinsa in regulile de care zicea grandpa. acum ce sa iti faca astia daca te prind ca gonesti. amenda si mita si alte alea. te scoti sa zicem ... numa ca ideia este ca E SCUMPA ... ca dracu! la asa ceva chiar trebuie sa ai bani. mie imi place super mult cum suna gumball-ul asta! singura problema e ca nu am bani pentru asa ceva . parerea mea ca pentru o cursa Timisoara - Bucuresti ... cu amenzi ... cu benzina ... cu spaga cu tot ... iesi pe la fo 2000 euroi. poate nu chiar atat ... da atat ar fi bine sa ai la tine. ori pentru o singura zi ... nici macar atat ... pentru max 6 ore ... nu stiu pe cine l-ar tine sa dea atat!
n0namee is offline   Reply With Quote
Old 16-05-04, 18:49   #13
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Eu tot nu cred ca in Romania s-ar face asa ceva.

PS: daca se face un Timisoara-Bucuresti (sau invers), opriti in Craiova sa va pup
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 16-05-04, 18:54   #14
grandpa

Stage 3
 
grandpa's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 77
Default

Sunt destui prin tara pe care il tzine ...
Ma rog ...am pus acest topic pentru ca sunt multi useri pe forumul asta , si m-am gandit ca or fi si cu bani ...
Imi place ideea , si faza e aceeasi ca si cu street racing...
La inceput , demult doar pe cativa ii tinea sa faca curse , lumea zicea ca trebuie bani multi , masini tari , sa fii bashtan , etc.
Si uite ca in timp s-a dezvoltat chestia .Probabil se va repeta aceeasi chestie si cu gumballul. Nu s-a facut film artistic despre gumball (ca 2f2f despre tuning si liniute,etc) ca sa innebuneasca toata lumea si sa se apuce de prostii . DEci totusi , daca se incepe de pe acuma , probabil in cativa ani se va dezvolta calumea ..
grandpa is offline   Reply With Quote
Old 16-05-04, 18:58   #15
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

grandpa: nu prea pot spune ca-s multi oameni \"cu bani\" pe forum. Nu incepe si tu ca desteptii de la ziare/tv/radio/etc. ca iar se vehiculeaza sute de cp si sute/mii de euro/dolari la pariuri
Gabi is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -