Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente

Reply
 
Thread Tools
Old 23-02-08, 10:37   #91
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: VTM insane cup 24.02.2008 CRAIOVA !

Quote:
Originally Posted by bbm View Post
dupa ce am vazut la bucuresti saptamina trecuta, sigur da !!

iar cei care merg sa -l vada vor avea ce vedea !!

bafta ono !!
Am castigat la RallySprint deoarece imi place sa ma joc cu masina, acel traseu seamana foarte mult cu super specialele din Raliu in care mereu am avut clasari bune, am fost avantajat pentru ca m-am prezentat la start cu o masina care era superioara celorlalte asa ca nu e numai meritul meu in acea victorie.

Particip in cursa de la Craiova doar pentru antrenament, nu vreau sa iau cupele nimanui iar din acest motiv o sa particip in calitate de forlither, intelegeti ca nu vreau sa ma compar cu nimeni din adversarii mei si imi doresc doar sa fac antrenament, hai sa lasam alte discutii deoparte si hai sa facem curse si sa ne simtim bine.

PS. Eu o sa fiu pe proba de sambata iar daca cineva are nevoie de vreun sfat de la mine ii stau la dispozitie oricand.
__________________
www.ono41.ro (NOU)

Last edited by ono41; 23-02-08 at 10:41.
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 23-02-08, 11:11   #92
claubmw92

Stage 5
 
claubmw92's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 348
Member of:
[Opel]
Default Re: VTM insane cup 24.02.2008 CRAIOVA !

se anunta vreme destul de buna pentru duminica
claubmw92 is offline   Reply With Quote
Old 23-02-08, 12:13   #93
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: VTM insane cup 24.02.2008 CRAIOVA !

Quote:
Originally Posted by ono41 View Post
Am castigat la RallySprint deoarece imi place sa ma doar sa fac antrenament, hai sa lasam alte discutii deoparte si hai sa facem curse si sa ne simtim bine.

PS. Eu o sa fiu pe proba de sambata iar daca cineva are nevoie de vreun sfat de la mine ii stau la dispozitie oricand.
Este f posibil ca sa ai concurenta pe masura posibilitatilor tale.
Iti recomand sa te inscri in concurs.
Iti recomand sa te inscri, oricum e frumos ca participi insa si mai frumos ar fi sa punctezi oficial.
Nu cred ca se va supara cineva, iar cel mai interesant ar fi ca toate masinile sa fie echipate cu anvelope de strada.
In ce privste cursa de la Romexpo eu zic ca meritul iti apartine mult mai mult tie decat masinii, omul sfinteste locul.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 23-02-08, 15:10   #94
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: VTM insane cup 24.02.2008 CRAIOVA !

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Este f posibil ca sa ai concurenta pe masura posibilitatilor tale.
Iti recomand sa te inscri in concurs.
Iti recomand sa te inscri, oricum e frumos ca participi insa si mai frumos ar fi sa punctezi oficial.
Nu cred ca se va supara cineva, iar cel mai interesant ar fi ca toate masinile sa fie echipate cu anvelope de strada.
In ce privste cursa de la Romexpo eu zic ca meritul iti apartine mult mai mult tie decat masinii, omul sfinteste locul.
Prietene e VTM nu drum spre piata ... E DE AMATORI ( asta pt ca majoritatea sunt la inceput si nu sunt licentiati) .... dar sa ceri sa se dea lume cu masinii de strada e chiar absurd.
Ono NU ARE CU CINE SA CONCUREZE LA CRAIOVA ... si nu mai are rost sa discutam pe subiectul asta ... ONO IN 2007 A IESIT VICE-CAPINO LA VTM (NATIONALA) LA GENERAL SI A PARTICIPAT LA 60% DIN CURSELE DESFASURATE .... Sebastian nu mai face provocari aiurea ca nu isi au rostul ... stim toti ce poate ONO chiar daca TU esti de alta PARERE.
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 23-02-08, 16:10   #95
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: VTM insane cup 24.02.2008 CRAIOVA !

Interpretezi gresit.
Tocmaica poate sa-i incite si pe altii.
Nu sti de unde sare iepurele.
Nu am vrut decat sa spun sa foloseasca toti roti de strada.
Mie mi se pare echitabil sa fie asa altfel diferentele din 4 anvelope sunt enorme cam intre locul 1 si abandon.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 23-02-08, 16:27   #96
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: VTM insane cup 24.02.2008 CRAIOVA !

In alta ordine de idei te rog sa citesti bine ce scriu pt ca nu las loc de interpretatari, iar ce faci tu aici e f urat. Incerci sa-mi rastalmacesti vorbele.
te rog sa nu aberezi despre parerile mele sau macar sa nu insinuezi macar, eu dacaam ceva de spus cred ca sunt primul care o fac.
Daca as participa as fi jignit daca unul titrat ar veni inafara competitie sa se dea.
Asa as face ceva si cu diploma si cupa, as face ceva urat cu ele.
Nu cred in superioritati de nici un fel.
Asta e un criteriu de discriminare!
A spus in mesajul lui asa Ono:
"Particip in cursa de la Craiova doar pentru antrenament, nu vreau sa iau cupele nimanui iar din acest motiv o sa particip in calitate de forlither, intelegeti ca nu vreau sa ma compar cu nimeni din adversarii mei si imi doresc doar sa fac antrenament, hai sa lasam alte discutii deoparte si hai sa facem curse si sa ne simtim bine. "
Daca nu spunea asta si spunea vin sa particip demonstrativ si cu ocazia asta ... era altceva.
Cine a scris pentru el cuvintele astea a gresit, i-a adus un deserviciu.
Am sa va rog sa ganditi corect, pentru ca multi de acolo viseaza si-si doresc mult, iar unii daca nu maine poate vor reusii.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 23-02-08, 16:32   #97
DjRainManFast

Stage 5
 
DjRainManFast's Avatar
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 981
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
Default Re: VTM insane cup 24.02.2008 CRAIOVA !

Pana la urma dc atatea discutii pe tema asta? Cate masini foarte tari o sa fie? Sau mai bine zis...cate masini vor fi la start pregatite pentru asa ceva? Eu banuiesc ca nu foarte multe...dar sper sa ma insel! Oricum cred ca majoritatea dintre noi se dau din placere.....pentru ca nici nu pot spera la altceva.....cum pot eu ,de exemplu, sa imi masor fortele cu ONO sa zicem....cand el vine cu masina pregatita,multa experinta acumulata pe parcurs, cateva seturi de gume...plus ca in caz de ceva are banii necesar unei reparatii......iar eu cum o stare materiala aproape innexistenta...masina parintilor,si nici aia cine stie ce, si cu frica ca daca se intampla ceva.....am incurcat-o rau de tot!
Eu sper sa fie mai multi concurenti gen ONO.....ar fi o experinta deosebita pentru mine...si poate as avea si ceva de castigat,din punct de vedere al cunostiintelor!

PS: Sebastian sunt de acord cu tot ce ai zis in ultimul post!
__________________
Frate....si cand i-am dat a 2-a si am pus-o de-a latu'....drift nu alta!!!

Last edited by DjRainManFast; 23-02-08 at 16:37.
DjRainManFast is offline   Reply With Quote
Old 23-02-08, 17:34   #98
Vialy

Vicepresedinte Insane Racers

Stage 5
 
Vialy's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 814
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[INSANE RACERS]
Default Re: VTM insane cup 24.02.2008 CRAIOVA !

Noi ca organizatori avem 3 grupe , cate 3 cupe pt fiecare cupa !

Daca cineva vrea sa se dea demonstrativ forlither sau cum ziceti voi ... nu e nici o problema !

Dar daca omul isi merita cupa ca a iesit pe cel mai bun timp ... .de ce sa o ia altcineva ?

Sunt in jur de 10 masini la Grupa C III , eu le zic BAFTA la toti !

La finalul cursei o sa ne strangem toti la primaria din Bucovat pt PREMIERE !

asa ca nu plecati !

inca ceva : impreuna cu echipa insane am curatat tot drumul .... este BEC , luna , fara pic de nisip ! 5 ore am maturat tot traseul !

De la ora 4 au inceput antrenamentele pe Bucovat !
__________________
NU MAI ESTE VALABIL
Vialy is offline   Reply With Quote
Old 23-02-08, 17:44   #99
claubmw92

Stage 5
 
claubmw92's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 348
Member of:
[Opel]
Default Re: VTM insane cup 24.02.2008 CRAIOVA !

sper sa nu fie nisip pe drum cu tot vantul de azi
claubmw92 is offline   Reply With Quote
Old 23-02-08, 17:47   #100
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: VTM insane cup 24.02.2008 CRAIOVA !

Sebastian tu poate te-ai simti jignit daca ai participa , dar ... uita ca nu participi si cu asta basta.
Ce face Ono e extrem de OK .... a considerat ca are masina mult mai competitiva decat restul participantilor si experienta mult peste restul participantilor ... ca atare a spus ca vrea sa se dea inafara competitiei pentru a nu fii un impediment pentru restul ... iepurele care ar putea sari de undeva cred ca il vezi numai tu .... eu nu vad nici macar pe cineva pe aproape de asa ceva ... daca tu stii pe cineva zine si noua ca murim de curiozitate.
Sau poate tie ti se pare ca Ono ar putea fi facut la aceasta cursa de un R5 GTT, Urs 3.500 ,Golf V GTI, Leon Cupra si inca cateva aspirate cu motoare mari.Uitasem pe Radu LKV prietenul tau cu EVO 9 de peste 500 hp .... dar zicea ceva legat de ambreaj ca i patineaza ....
Oricum si Ono o sa fie conometrat si se pot compara timpii ....
P.S. - inafara de Ono care presupun dupa spusele tale o sa aiba slikuri , mai sunt cel putin 5 masini cu adsfel de cauciucuri .... ce facem i dam afara si pe ei ca vin cu masinile pregatite pt adsfel de competitii? Sau poate ne zici tu ,de ce la cursele pe 400 m tu folosesti slikuri .... e corect? ... noi restu nu avem asa ceva si cine stie de unde sare iepurele daca nu ai avea si tu slikuri.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 23-02-08, 18:18   #101
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: VTM insane cup 24.02.2008 CRAIOVA !

Cine merge maine din Bucuresti? Ca nu am chef sa merg singur.
mpa is offline   Reply With Quote
Old 23-02-08, 18:52   #102
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: VTM insane cup 24.02.2008 CRAIOVA !

dupa ce am vazut in seara asta preconizez ca locurile fruntase se vor disputa intre pepy si tom!
incredibil de bine sta opelul!!!! cart, nu alta!
ono inca invata traseul, iar eu am ceva pb nasoale la masina (directie si cutie) si am participarea sub semnul intrebarii!
ce mai pot spune este ca evo 8 de antrenament al lui daniel este fff rapid, nu ma asteptam sa fie asa de puternic!
bafta maine la toti!
__________________
ex LKV, now EVO IX Redefines My Cornering
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 23-02-08, 20:27   #103
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: VTM insane cup 24.02.2008 CRAIOVA !

Vreau si eu sa stiu cum se desfasoara... Adica ordinea grupelor?
Se fac toate 3 trecerile pe prima grupa si apoi se continua...
Sau 1 trecere 3 grupe si tot asa...
mpa is offline   Reply With Quote
Old 23-02-08, 20:39   #104
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: VTM insane cup 24.02.2008 CRAIOVA !

Quote:
Originally Posted by radu_lkv View Post
dupa ce am vazut in seara asta preconizez ca locurile fruntase se vor disputa intre pepy si tom!
incredibil de bine sta opelul!!!! cart, nu alta!
ono inca invata traseul, iar eu am ceva pb nasoale la masina (directie si cutie) si am participarea sub semnul intrebarii!
ce mai pot spune este ca evo 8 de antrenament al lui daniel este fff rapid, nu ma asteptam sa fie asa de puternic!
bafta maine la toti!
Ce motor are pepy? sper ca nu e in 1,6-2,0 . Ne vedem maine
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 23-02-08, 20:39   #105
ag10gvr

Stage 3
 
ag10gvr's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 161
Default Re: VTM insane cup 24.02.2008 CRAIOVA !

cate masini sunt la grupa 2?
ag10gvr is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -