Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAY Revenge Oradea

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-06-06, 14:05   #61
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: Impresii

nu se putea face nici un drift pe acea curba din cauza acelui sant care te forta sa franezi foarte mult si nu puteai sa arunci masina din curba ,eu am incercat si s-a ridicat cam mult (eram cu octavia)
__________________
I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.
bogdan is offline  
Old 05-06-06, 14:09   #62
bad_boy2k

Stage 5
 
bad_boy2k's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 900
Default Re: Impresii

nu ma baieti... curba aia era mult prea stransa pentru drift, care se face la viteza, nu la 40/h cu ursulete. io sunt de parere ca ar fi iesit mult mai bine daca curba ar fi fost mai lina si mai lunga... de ce? uitati-va la bmw-uri... nu puteau veni tare si cand ajungeau o calcau si trageau prea mult de volan=>180 grade.
__________________
It's the SOUND that simply amazes you...
<<SQ SYSTEM UNLOAD = 100%>>
sa pun si io rezultatele la EMMA aciulea?? neaa..
bad_boy2k is offline  
Old 05-06-06, 14:10   #63
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Impresii

Quote:
Originally Posted by Mandella
am si eu cateva intrebari pt organizatori: ( am ajuns putin mai tarziu)
1 -a fost concurs de drifturi si burnout?
2-cine a castigat manta? ( probabil se intreaba multa lume)
1. a fost;
2. un tip care, din cate am inteles, nu era din Oradea.
Gabi is offline  
Old 05-06-06, 14:12   #64
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: Impresii


p 3 roti??? am filmari unde se vede k o singura roate atinge asfaltu si unde merg si p 2 !!!!se ia lumea de noi bogdane...... dar macar am oferit ceva pt spectatori si ne-am chinuit masina!!!
data viit imi duc un set de cauciucuri uzate si.....
juana_man is offline  
Old 05-06-06, 14:16   #65
bad_boy2k

Stage 5
 
bad_boy2k's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 900
Default Re: Impresii

.. io atata am vazut ca se calca lumea in picioare sa vada ceva... (alta buba la organizare). oricum, imi placea ca tu cu frana d mana trasa, rotile virate dreapta si masina mergea linistita aproape drept... dar pe 3(2) roti a fost mega show faza!!
PACAT de M3-ul ala... sincer. o super-masina de super-drift cu o curba de cacao si un sofer "brusc" (alt cuv n-am gasit :P)
bad_boy2k is offline  
Old 05-06-06, 14:17   #66
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: Impresii

lasa-i sa se, ia daca se crede cineva mai bun sau crede ce in acel loc putea sa faca mai bine la urmatoarea intalnire eu o sa vin cu masina mea (nu cu una imprumutata doar de dragul spectacolului) si il invit sa ma invete sau sa-mi demonstreze cu a lui si sa vedem cine se descurca mai bine
bogdan is offline  
Old 05-06-06, 14:19   #67
sNap7
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,566
Member of:
[Honda]
Smile

Quote:
Originally Posted by glaw
.... logan turbo ...
De unde pana unde turbo ?
sNap7 is offline  
Old 05-06-06, 14:22   #68
bad_boy2k

Stage 5
 
bad_boy2k's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 900
Default Re: Impresii

nu se ia nimeni de voi... glumim si noi . ati dat tot ce s-a putut, si cum am zis mai sus, curba aia e total neadecvata driftului. sa nu mai vb de suprafata de rulare
oricum, a fost show, n-am ce zice
bad_boy2k is offline  
Old 05-06-06, 14:23   #69
DaBotta

Stage 5
 
DaBotta's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,413
Member of:
[Opel]
[FORD]
[VW]
[Hyundai]
Default Re: Impresii

bogdan si juana felicitari , bine ziceti ca voi ati facut ceva makar si ati forjat masinile. Sincer M3`u mi s-a parut umpik cam varza , probabil din cauza curbei ca trebuia franat si dupaia accelerat si rezulta 180 , dar oricum primul drift facut cu SUBARUUL din TM a fost cel mai reusit , stie el ce stie. Cat despre calcatul in picioare , asta este se mai intampla la noi era de asteptat sa fie asa. Las, am vazut ceva ce nu se stie cand vom mai vedea !
DaBotta is offline  
Old 05-06-06, 14:24   #70
AR06SVF

Stage 4
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 190
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Impresii

Quote:
Originally Posted by bogdan
nu se putea face nici un drift pe acea curba din cauza acelui sant care te forta sa franezi foarte mult si nu puteai sa arunci masina din curba ,eu am incercat si s-a ridicat cam mult (eram cu octavia)
Foarte corect. Ar trebui un circuit destul de lat si fara santuri, denivelari, imbinari intre dale.
AR06SVF is offline  
Old 05-06-06, 14:29   #71
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: Impresii

am sa fac un thread incurand la comunitati locale: satu mare unde o sa pun cateva drifturi facut cu micutul meu polo!!!
juana_man is offline  
Old 05-06-06, 14:40   #72
bad_boy2k

Stage 5
 
bad_boy2k's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 900
Default Re: Impresii

nu face confuzii... una e sa mergi in linie dreapta, si cu totul alta sa faci un drift... nu am zis ca e slab soferul, doar "brusc" a bruscat prea mult o masina mult prea puternica, ce mergea prea incet, intr-o curba prea stransa pe o suprafata prea varza. e bne asa? :P
bad_boy2k is offline  
Old 05-06-06, 14:43   #73
AleXXL

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 570
Default Re: Impresii

Quote:
Originally Posted by bad_boy2k
nu face confuzii... una e sa mergi in linie dreapta, si cu totul alta sa faci un drift... nu am zis ca e slab soferul, doar "brusc" a bruscat prea mult o masina mult prea puternica, ce mergea prea incet, intr-o curba prea stransa pe o suprafata prea varza. e bne asa? :P
am intzeles ... in orice caz ...traseul nu a fost f.bun pt.drift ... ...dar felicitari pt.incercare :P ..a fost o premiera in RO ... poate data viitoare va ieshi mai bine
__________________
...
AleXXL is offline  
Old 05-06-06, 14:56   #74
DaBotta

Stage 5
 
DaBotta's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,413
Member of:
[Opel]
[FORD]
[VW]
[Hyundai]
Default Re: Impresii

parerea mea

avea pe M3 dezactivate toate sistemele de asistenta ,ESP ASR si dastea , plus ca venea incet si inainte de curba ii dadea talba si tragea de volan , iar avand in vedere ca masinuta aia are ceva putere si tractiune pe spate se invartea ca titirezu , dar sunteti de acord cu mine ca IMPREZA ( STAICI ) a facut show ? mai ales prima oara cand s-a dat ?! a fost cel mai reusit
DaBotta is offline  
Old 05-06-06, 14:58   #75
DaBotta

Stage 5
 
DaBotta's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,413
Member of:
[Opel]
[FORD]
[VW]
[Hyundai]
Default Re: Impresii

4tuningRO numar 2 pg 58-59 ati putut-o vedea pe tipa si ieri , dar de data asta cu toate hainele pe ea , am fost colegi ( NU MA LAUD CA NU AM DE CE )
DaBotta is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -