Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Satu Mare

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-09-07, 13:40   #301
Rolly_k

Stage 2
 
Rolly_k's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 62
Default Re: Organizare TuningDay in SM

cat va mai tine scandalu asta ? pai la anu cand va mai fii deja o sa va bateti voi intre voi fiti realisti cei care au pierdut au pierdut si cei care au castigat au castigat cinstit asta inseamna o masina mult mai buna.
Rolly_k is offline  
Old 19-09-07, 14:17   #302
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Organizare TuningDay in SM

[QUOTE=valineamtsm;1108375]
Fratilor daca nu stiti sa primiti si critica e rau... daca stiti sa primiti si laude si critici e okey.
Cum voi vreti ca altii sa se impace cu gandul ca mai pot si pierde la liniute asha puteti si voi sa luati critici si nu neaparat rele... ci pot fi vazute ca si niste critici constructive... De exemplu daca mai era timp... se organizau si openurile... corect?
[QUOTE]

Frate, noi stim sa primim si critici dar de la cei ce au mai organizat un astfel de eveniment, deci de la cei care stiu ce inseamna o asemenea organizare ! Ca sa critici ceva trebuie sa fii in masura de a a critica, adica sa fii cunoscator in domeniu... Te provoc sa organizezi si tu un show si apoi poti sa-l critici pe al nostru, bine ?
szambi77 is offline  
Old 19-09-07, 15:05   #303
wasted
Honda Driver

Stage 5
 
wasted's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 661
Member of:
[Honda]
Default Re: Organizare TuningDay in SM

Quote:
Originally Posted by valineamtsm View Post
Felicitari celor care au retinut cupe in SM dar nu inteleg de ce se citeste numai printre randuri... am scris clar in ultimul meu post la sfarsit urmatoarele:
"Felicitari organizatorilor pt ca per total au facut o treaba excelenta si a fost o miscare Tuning de proportii, totushi am fi recunoscatori daca grupele la liniute ar fi mai bine organizate pe viitor, si daca tot am vb de show.... atunci sa fie si pe viitor!
Pt primul show.... a iesit excelent"
De ce aceste vorbe nu mi se iau in considerare? Sau ce am gresit? Ca am mai si criticat? Asha vorbiti de parca masina mea nu e tuning si nu am investit bani in ea... parca ash fi un dusman al tuningului!
Fratilor daca nu stiti sa primiti si critica e rau... daca stiti sa primiti si laude si critici e okey.
Cum voi vreti ca altii sa se impace cu gandul ca mai pot si pierde la liniute asha puteti si voi sa luati critici si nu neaparat rele... ci pot fi vazute ca si niste critici constructive... De exemplu daca mai era timp... se organizau si openurile... corect?
Nu era cazul sa fim la sedinta din moment ce sa dat regulamentul online... si putea fi citit pe forum!
La anul o sa pun alta masina pt liniute si alta pt show... numai asha de fenta... ca doara ai dreptate e mashina de show mai trebuia si sa o capotez sa nu ma vada nimeni cand pierd
Deci ai dreptate Gergo! Nu am nimik de comentat... mai ales de tine... tot respectul il ai din partea mea.
Esti mai rau decat o femeie blonda...
wasted is offline  
Old 19-09-07, 15:19   #304
valineamtsm

Stage 5
 
valineamtsm's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 304
Default Re: Organizare TuningDay in SM

Quote:
Originally Posted by wasted View Post
Esti mai rau decat o femeie blonda...
E o parere de a ta ... si ti-o respect pana in momentul cand ai sa ma cunosti mai bine... Si aici dupa cate vad parca e ceata lui pitigoi... dai in unu striga doi... sau mai bine zis toti....
Doamne feri sa zici ceva ca na fost bine... dar nimeni nu poate sa-si deie la o parte orgoliul si sa zica ... da se putea si mai bine deshi a iesit excelent per ansamblu! Stiti numai printre randuri sa cititi!
__________________
Am o tara s-un dor greu sa ma vad o data zmeu!

Renault 19 Cabriolet & Trabant 601 Cabriolet
valineamtsm is offline  
Old 19-09-07, 15:38   #305
wasted
Honda Driver

Stage 5
 
wasted's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 661
Member of:
[Honda]
Default Re: Organizare TuningDay in SM

Quote:
Originally Posted by valineamtsm View Post
E o parere de a ta ... si ti-o respect pana in momentul cand ai sa ma cunosti mai bine... Si aici dupa cate vad parca e ceata lui pitigoi... dai in unu striga doi... sau mai bine zis toti....
Doamne feri sa zici ceva ca na fost bine... dar nimeni nu poate sa-si deie la o parte orgoliul si sa zica ... da se putea si mai bine deshi a iesit excelent per ansamblu! Stiti numai printre randuri sa cititi!
Raspunsul:

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Frate, noi stim sa primim si critici dar de la cei ce au mai organizat un astfel de eveniment, deci de la cei care stiu ce inseamna o asemenea organizare ! Ca sa critici ceva trebuie sa fii in masura de a a critica, adica sa fii cunoscator in domeniu... Te provoc sa organizezi si tu un show si apoi poti sa-l critici pe al nostru, bine ?
..si sa aiba experienta in domeniu....
wasted is offline  
Old 19-09-07, 17:18   #306
jason

Stage 3
 
jason's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 115
Default Re: Organizare TuningDay in SM

Salutari!!!
Fratilor ce va tot certati? Terminati odata.a fost un show foarte tare
jason is offline  
Old 19-09-07, 17:31   #307
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Organizare TuningDay in SM

Va rog frumos,incercati sa nu va mai faceti de ras public. Pastrati violenta verbala si ofensele pentru talcioc sau alte manifestari pop.ulare. In spatiu virtual (MACAR aici) nu cred ca-i greu sa ne aratam mai buni decat suntem,adica sa dam macar impresia ca am fi rezonabili,echilibrati si respectuosi. Tipul asta de conduita virulenta si dezlantuita,denota NU vreun curaj iesit din comun sau taria de a da replica ,ci cateodata doar un caracter slab
In al doilea rand,forumul asta are niste reguli+ orice recomandare a unui moderator,indiferent cat de aberanta ar parea,este considerata regula si credeti-ma ca nu pierde timpul facand-o din placere sau dintr-o rautate meschina ,ci doar pentru a mentine functional acest spatiu menit sa ne apropie.
Fiecare dintre noi mai gresim fiecare spunem si tampenii pe forum,fiecare trabuie sa si platim pentru ce facem si nimeni n-a murit pana acum din cauza vreunui warn sau a vreunei suspendari de cateva zile...ba chiar poate fi benefica,deconectandu-va pentru un scurt refresh de la ceva la care unii au dependenta
Va multumesc pentru maturitatea de care sper ca veti da dovada in continuare !
O zi buna in continuare ,

PS: un aspect ce unora l-am recomandat si in pm: atunci cand simtim ca "ne prinde" un dialog potential inflamabil,e bine sa lasam respectivul topic si cautand, in mod sigur vom gasi imediat pe forum ceva interesant si relaxant de citit si de comentat ,in cu totul alta sectiune decat cea "ranita"
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; România Muzical - only music.

Last edited by lascarica; 19-09-07 at 20:21.
lascarica is offline  
Old 19-09-07, 18:03   #308
k&aTng

Stage 4
 
k&aTng's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 186
Default Re: Organizare TuningDay in SM

Quote:
Originally Posted by wasted View Post
Esti mai rau decat o femeie blonda...
Mai prietena mea ii blonda! si nu-i rea deloc
k&aTng is offline  
Old 19-09-07, 18:06   #309
W35T
VW Driver

Stage 5
 
W35T's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 813
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Thumbs up Re: Organizare TuningDay in SM

Quote:
Originally Posted by Rolly_k View Post
cat va mai tine scandalu asta ? pai la anu cand va mai fii deja o sa va bateti voi intre voi fiti realisti cei care au pierdut au pierdut si cei care au castigat au castigat cinstit asta inseamna o masina mult mai buna.
..Corect Ce Spui !

Eu m`am conformat...am pierdut..asta e.. poate la anu castig ceva, oricum nu am mers ca sa castig ci am mers de placere fiindca a fost si primul event de genu` la noi si am vrut sa ma bucur de el.. am gresit cu unele critici pe care probabil nu trebuia ca sa le spun si IMI CER SCUZE FATA DE SZAMBI MAI ALES !!! Sa Fie cat mai multe Auto Tuning Show`uri la noi !
W35T is offline  
Old 19-09-07, 18:46   #310
sm-24-lex

Stage 2
 
sm-24-lex's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 39
Default Re: Organizare TuningDay in SM

Am ajuns sa scriu si eu pe forum dupa mult timp.
1. Doresc sa le multumesc celor prezenti si cei care au contribuit cu cat au putut ei la organizarea acestui show.
2. Felicitari publicului care a dat dovada de seriozitate
3. Felicitari lui Gergo si Szambi pentru ca au facut respectiv organizat una dintre cele mai frumoase zile din an, poate si mai spectaculos ca si ziua orasului. Mersi lui SoundIdentity care a contribuit cu experienta vasta in tot ce inseamna tuning.
4. Multumiri persoanelor implicate. Veveve(Nicu) Alex4forU(Alex), Roxy, Gabika, Zsiga, Zsolti, Dori ..... si multe alte persoane pe care din pacate le mai uit
5. Multumiri sponsorilor principali : Bombaa, Tuning & Sound Identity, GerBog, 4tuning.ro, Florisal(foarte rapizi), Politia Rutiera, Pompieri, Salvare, toate ziarele locale, si televiziunile care au facut mediatizarea inainte si dupa show. iara uit pe cativa

Cam atat am de spus.

Mersi inca odata pentru ziua de 16.09.2007

Va pup pe toti si va anuntz public ca nu mai fac parte din NLR team, uni stiu motivul altii se simt. La intalniri o sa vin doar ca simplu cetatean

Va pup
sm-24-lex is offline  
Old 19-09-07, 19:02   #311
wasted
Honda Driver

Stage 5
 
wasted's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 661
Member of:
[Honda]
Talking Re: Organizare TuningDay in SM

Quote:
Originally Posted by k&aTng View Post
Mai prietena mea ii blonda! si nu-i rea deloc
Scuze. Fii sigur ca nu la prietena ta m-am referat
wasted is offline  
Old 19-09-07, 19:06   #312
phenomiq

Stage 2
 
phenomiq's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 49
Cool Re: Organizare TuningDay in SM

Uitai copii! Tocmai am sosit de la servici, putin obosit, stiu ca nu va intereseaza, ma rog tot o spun ... sincer dupa cum vedeti si voi, m-am inregistrat aici nu demult timp, mi-a parut bine, ma gandeam ce misto e ca putem discuta niste lucruri interesante ... iubitorilor de masini. Dar ...repet ... dar ce faceti voi cu certurile vostre e depasit de orice critica! Sunt convins ca nu putem fi cu totii la fel, e normal, dar "unul" trebe sa cedeze ... daca nu te ridici la prostia celuilalt si el oricum te castiga ca are deja experienta in prostie ... pe bune. Nu doresc sa insir cine ...fiecare sa se considere daca are tupeu.
Abia am asteptat sa ajung acasa sa vad ce au mai scris acele persoane care intradevar au ceva tangenta cu tunatul si pana la urma am ajuns ca sa ne scrie si un moderator ... deci bravo. Pentru voi merita omu sa faca eventuri. Spun eu care nu am avut parte din organizare din xxx motive, dar ca spectator si chiar participant la liniute (desi am mers de 2 ori cu o masina nou) ... spun ca bine ca a fost un astfel de show "in sfarsit" si la noi. Multi dintre voi care tot comentati sunteti inca copii, nu e problema cu asta si noi am vost de varsta voastra dar am vost mai civilizati si ne bucuram de orice putin mai special. Iar voi ce faceti, veniti cu critici. Sper ... tare sper ca odata se va termina cearta intre noi (voi) si nu va trebui sa va reamintim sa respectati tema forumului. Suntem cativa care nu dorim din certurile voastre! BiG ThX

Szambi Ai perfecta dreptate referitor la teoria tuning, ThX! Defapt asta vroiam sa spun si eu ca sunt mandru de masinuta mea chiar daca nu este tunata de Rieger (desi ce fain ar fi ) dar este putin personalizata vorba ta si nu este la fel ca a lui "vecinu`" In ceeace priveste preturile la comp.tuning difera de la caz la caz. Probabil tu stii mai bine decat mine, defapt sunt sigur...
dar totusi ... un ex.: un bmw 3 nou sa zicem costa undeva la 25~35 mii depinde de motorizare si extra ... un tuning Hamann nu stiu daca iti iese din 6 mii de euroi. Corect, la Golfuletul la care te referi e altceva ... si jos cu palaria! dar sunt masini scumpe cu posibilitate de a tuna scump si putin mai ieftin hai sa-i zicem "no name" . Dar inca odata repet, ai dreptate!
phenomiq is offline  
Old 19-09-07, 19:21   #313
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Organizare TuningDay in SM

oky .. intr-un final m-am decis sa mai scriu si eu cate ceva.

ca si impresii despre event.
eu zic ca a iesit un super show. atmosfera a fost deosebita si tot odata eu zic ca a fost ceva inedit. cred ca am zis asta la mai multe persoane printre care si la devi... cand ma uitam la dig ... si era plin de persoane dintr-un capat in celalt aveam un sentimet mai deosebit. pur si simplu asta m-a impresionat.
acest show a fost de anvergura desi a fost doar la prima lui editzie. la anu` astetam si la mai mare.
oarecum grupele erau cum erau dar asta nu conteaza asa mult. daca e pana acolo la anu` se va lua in calcul si asta si se vor face modificari in bine. din greseli invatza omu si asa progreseaza.

eu am avut mashina stock. tocmai participand la aceste curse m-a ambitzionat sa mai modific cate ceva in functzionalitatea ei si nu neaparat in imaginea ei.

respec si toata stima szambi si tuturor celoc care s-au impicat in organizarea acestui event, la participantzi si la publicul numeros care a venit.
cat de cat ideea showului cred ca s-a facut inteleasa (si anume promovvarea culturii tuning )

sa auzim de bine ...
Spark is offline  
Old 19-09-07, 19:44   #314
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Thumbs up Re: Organizare TuningDay in SM

Quote:
Originally Posted by W35T View Post
..Corect Ce Spui !

Eu m`am conformat...am pierdut..asta e.. poate la anu castig ceva, oricum nu am mers ca sa castig ci am mers de placere fiindca a fost si primul event de genu` la noi si am vrut sa ma bucur de el.. am gresit cu unele critici pe care probabil nu trebuia ca sa le spun si IMI CER SCUZE FATA DE SZAMBI MAI ALES !!! Sa Fie cat mai multe Auto Tuning Show`uri la noi !
scuzele se accepta ! deja am dat totul uitarii ... ne vedem Vineri seara in parcare
szambi77 is offline  
Old 19-09-07, 20:10   #315
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Re: Organizare TuningDay in SM

După ce toată lumea a cerut scuze de la celălalt, eu aş recomanda să incheiem acest topic, cred că toţi care au avut ceva de spus, au spus. Nu mai are sens să mai mulţumim incă o dată, să mai dorim toate cele bune, să ne mai urăm baftă şi grijă la volan, tralalala. End.

astăzi am decis cu Szambi să încheiem evenimentul frumos, până săptămâna viitoare va fi gata DVD-ul "AutoTuningShow 1 Satu Mare", cu filmări, imagini, şiiiiiiiiii, articole de ziar scanate ). Preţul ei va fi un DVD blank în schimb, bineinţeles că sponsorii, partenerii media, organizatorii primesc cadou.

Pentru DVD vă rog să trimiteţi PM sau email pentru Samby, răbdare vă rog până vineri/sâmbătă.

Ce mai putem aştepta pe această toamnă in Satu Mare şi in jur:
-DRIFT: Etapă in Campionatul European, Etapă în Campionatul Naţional al Ungariei, "villanyfenyes ***am", asta inseamnă cursă de noapte! Máriapócs, la 50 km de Satu Mare, 29-30 septembrie, detalii pe PM!
-RALLYCROSS: Etapa in Campionatul National al Ungariei, concurează Csillag/Kui/Vajda/Butka, 3xHondaCRX+1xPgt205, şi dacă doriţi să vedeţi maşini superbrutale, 0-100 in 2.9 şi altele, veniţi să vedeţi Etapa în Campionatul European de RallyCross, aceste 2 evenimente fiind organizate împreună, în 13-14 octombrie 2007!
-OFFROAD, cursă de noroi, incă indecis, dar foarrrte probabil, organizator GerBog/Profitools (ca de obicei) . Nu sunt maşini supertunate, nu sună muzica, numai să poată ieşi omul din mocirlă. Undeva prin octombrie, când vor fi ploile abundente.

Până atunci, toate cele bune. Îl rog pe moderator să închidă acest thread.

Salutări,
Gergo
gergo is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -