Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Satu Mare

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-08-07, 00:36   #46
bmw_fear

Stage 5
 
bmw_fear's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,178
Default Re: Organizare TuningDay in SM

nu cred ca au multi posibilitatea sa mearga din centru pana la parcu industrial....uni poate ca s-ar multumi doar ca au vazut masinile..nu si concursul...cel mai bine ar fi sa fie si expo si liniutele in aceeasi locatie....
de ex..daca ar fi in centru...multi dintre trecatori s-ar opri ca sa vada expo...sau liniutele...chiar daca nu au stiut de event....dar la parcu industrial nu prea trece lume pe acolo....
__________________
bmw_fear is offline  
Old 21-08-07, 09:17   #47
danny19_sm

Stage 4
 
danny19_sm's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 247
Member of:
[No Limits racing team]
Default Re: Organizare TuningDay in SM

Sunt de acord cu BMW FEAR.......In centru mai vin vecinii intr-o plimbare sau copii de orin cartiere dar la parcul industrial sau aeroport iti trebuie masina sa ajungi pana acolo si nu cred ca spectatorii ar fi la fel de numerosi..
__________________
BMW FOR LIFE!!
danny19_sm is offline  
Old 21-08-07, 10:01   #48
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Re: Organizare TuningDay in SM

In Centrul Nou nu am primit autorizatie pentru a organiza liniuta, din mai multe motive (să recunoaştem, obiective): -cele doua poduri sunt aglomerate, se circula intens pe această portiune -sâmbătă, duminică sunt stările civile, şi nuntaşii nu prea vor săp se dea la liniuţe. Deşi este cel mai spectaculos, cel mai accesibil pentru publicul larg (copii, bunici, etc).
gergo is offline  
Old 21-08-07, 10:54   #49
bmw_fear

Stage 5
 
bmw_fear's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,178
Default Re: Organizare TuningDay in SM

anii trecuti cand au fost liniute...mi se pare ca tot sambata sau duminica s-au organizat....si atunci de ce au dat aprobare si acuma nu?
bmw_fear is offline  
Old 21-08-07, 11:08   #50
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Exclamation Re: Organizare TuningDay in SM

In legatura cu Centrul Nou, poate ca as putea cu insistente sa rezolv totusi liniuta, eventual ar putea fi startul dupa starea civila catre pod golescu, DAR distanta de accelerare si franare este destul de mica si una dintre problemele principale sunt si $$$ .... Adica, organizarea necesita niste cheltuieli si daca am putea organiza intr-un spatiu inchis unde sa se perceapa taxa de intrare (minima), ar fi si acela un ajutor in vederea recuperarii unei parti din cheltuieli. Este adevarat ca in Centrul Nou poate ar fi mai multa lume dar totodata, fara taxa de intrare, s-ar aduna si tot felul de oameni de genul ("ia mai "g.e.c.i" ce masina ! hahaha, are o sticla de bere sub ea, hahaha, eu am aruncat-o " etc.). Ideea cu expo in centru nou si liniuta in parcul industrial, sincer, nu imi surade ... Ce se intampla daca un participant la expo vrea sa se dea si la liniuta ? sau cum ar putea fi organizatorii in doua locuri deodata ? sa nu mai zic de faptul ca paza ar trebui asigurata in doua locuri in loc de unul, ambulanta, pompieri, etc. tot in doua locuri diferite, doua autorizatii etc.
In legatura cu problema numarului de persoane "mai reduse" la parcul industrial, eu zic ca cine nu vine pana la parcul industrial mai bine sa stea acasa ca evenimentul va fi mediatizat local si central asa ca lumea va fi in cunostinta de cauza ! Daca cineva vine la show numai ptc. e sub nasul lui, ala mai bine sa nu vina. Exista taxiuri, prieteni, autobus, bicicleta etc. pt. cei pasionati... Sa fim serioasi, parcul industrial se afla in oras, nu la 30 km distanta in campul liber Pe de alta parte, cati satmareni s-au deplasat pana la Oradea ? sau cati vor fi oare la Baia Mare ?
Apropo, sa nu mai vorbesc de faptul ca un astfel de eveniment ar fi premiera in Satu Mare, in afara de zilele orasului noi nu avem mai nimic .
Noah, mai discutam, cerem aprobari si in alte locatii si va tinem la curent...
szambi77 is offline  
Old 21-08-07, 13:53   #51
rider on wheel

Stage 4
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 261
Default Re: Organizare TuningDay in SM

Quote:
szambi77:
Apropo, sa nu mai vorbesc de faptul ca un astfel de eveniment ar fi premiera in Satu Mare, in afara de zilele orasului noi nu avem mai nimic
asta cam asa e
rider on wheel is offline  
Old 21-08-07, 13:54   #52
raul_bogdan_2005

Stage 2
 
raul_bogdan_2005's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 73
Default Re: Organizare TuningDay in SM

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
In legatura cu Centrul Nou, poate ca as putea cu insistente sa rezolv totusi liniuta, eventual ar putea fi startul dupa starea civila catre pod golescu, DAR distanta de accelerare si franare este destul de mica si una dintre problemele principale sunt si $$$ .... Adica, organizarea necesita niste cheltuieli si daca am putea organiza intr-un spatiu inchis unde sa se perceapa taxa de intrare (minima), ar fi si acela un ajutor in vederea recuperarii unei parti din cheltuieli. Este adevarat ca in Centrul Nou poate ar fi mai multa lume dar totodata, fara taxa de intrare, s-ar aduna si tot felul de oameni de genul ("ia mai "g.e.c.i" ce masina ! hahaha, are o sticla de bere sub ea, hahaha, eu am aruncat-o " etc.). Ideea cu expo in centru nou si liniuta in parcul industrial, sincer, nu imi surade ... Ce se intampla daca un participant la expo vrea sa se dea si la liniuta ? sau cum ar putea fi organizatorii in doua locuri deodata ? sa nu mai zic de faptul ca paza ar trebui asigurata in doua locuri in loc de unul, ambulanta, pompieri, etc. tot in doua locuri diferite, doua autorizatii etc.
In legatura cu problema numarului de persoane "mai reduse" la parcul industrial, eu zic ca cine nu vine pana la parcul industrial mai bine sa stea acasa ca evenimentul va fi mediatizat local si central asa ca lumea va fi in cunostinta de cauza ! Daca cineva vine la show numai ptc. e sub nasul lui, ala mai bine sa nu vina. Exista taxiuri, prieteni, autobus, bicicleta etc. pt. cei pasionati... Sa fim serioasi, parcul industrial se afla in oras, nu la 30 km distanta in campul liber Pe de alta parte, cati satmareni s-au deplasat pana la Oradea ? sau cati vor fi oare la Baia Mare ?
Apropo, sa nu mai vorbesc de faptul ca un astfel de eveniment ar fi premiera in Satu Mare, in afara de zilele orasului noi nu avem mai nimic .
Noah, mai discutam, cerem aprobari si in alte locatii si va tinem la curent...
szambi77 toata stima si respectu pentru tine din partea mea.Ai foarte mare dreptate. In 2 locuri nu se poate asigura paza si ambulanta, pompieri etc. si plus la dak s-ar face la parcul industrial da exista prieteni , autobus, taxiuri si chiar bicicleta, iar dak vrei sa mergi la event te duci cu ce ai chiar dak faci o mica cheltuiala.
Toate cele bune. rAuL
raul_bogdan_2005 is offline  
Old 21-08-07, 14:47   #53
Badmarkus22

Stage 1
 
Badmarkus22's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 23
Default Re: Organizare TuningDay in SM

Salut! Am citit tot ce ati discutat pe aicea si ideea cu TuningDay e misto. Sper pana la urma sa ajungeti la o solutie si sa se realizeze acest eveniment ca numa pe la noi nu se prea face nimik! In legatura cu locatia eu zic ca tot Platou si drumu din fata Primariei e cea mai buna solutie deoarece lumea numa pe aicea umbla mai des in SM si in weekend. Iar cu starile civile eu zic ca daca s-ar face Duminica si nu sambata, pe 16 sept nu pe 15, si mai ales inspre seara pe atunci nu cred ca mai sunt stari civile si nu cred ca nu s-ar putea inchide drumu pentru concurs! Si lumea ar merge sa vada masinile modificate pe platou si pe urma ar urca pe dig sa vada spectacolul! Si in plus pentru liniuta trebuie si un drum cat de cat bun fara prea multe gropi si denivelari cea ce la noi in oras mai rar, si sa fie si cat de cat drept ca nu as vrea ca seara sa aiba si rasturnari spectaculoase sau stiu eu ce incidente .
Va urez multa bafta in realizarea acestui eveniment! O sa citesc in continuare in zilele urmatoare sa vad ce va fi pana la urma!!

Salutare!!!
Badmarkus22 is offline  
Old 21-08-07, 15:58   #54
mrjoe

Stage 5
 
mrjoe's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 376
Member of:
[No Limits racing team]
Default Re: Organizare TuningDay in SM

Eu zic daca pe cineva intereseaza masinile modificate,sau liniuta apoi precis ca ar veni si la parcul indrustrial si acolo ai loc sa accelerezi,si sa opresti la timp.
Pe cine intereseaza masinile plec si mai departe de cit Parcul indrustrial (Baia Mare,oradea....)
mrjoe is offline  
Old 21-08-07, 16:00   #55
Badmarkus22

Stage 1
 
Badmarkus22's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 23
Default Re: Organizare TuningDay in SM

Bine si eu sunt de parere ca cine e curios de masini si de astfel de evenimente merg! Si eu merg duminika in BM! Da e vb de restu publicului care ar asista la show ca pasionatii nu sunt un nr asa de mare!
Badmarkus22 is offline  
Old 21-08-07, 16:03   #56
mrjoe

Stage 5
 
mrjoe's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 376
Member of:
[No Limits racing team]
Default Re: Organizare TuningDay in SM

In centru e mult mai periculos sa faci o liniuta de cit la Parcul Industrial
mrjoe is offline  
Old 21-08-07, 16:32   #57
attilaboot

Stage 4
 
attilaboot's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 288
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Organizare TuningDay in SM

Dupa mine Parc Industrial e OK !
attilaboot is offline  
Old 21-08-07, 18:00   #58
jason

Stage 3
 
jason's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 115
Default Re: Organizare TuningDay in SM

Salut Parcu industrial e cel mai bn pt Drag!!!
jason is offline  
Old 21-08-07, 18:28   #59
mrjoe

Stage 5
 
mrjoe's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 376
Member of:
[No Limits racing team]
Default Re: Organizare TuningDay in SM

Quote:
Originally Posted by jason View Post
Salut Parcu industrial e cel mai bn pt Drag!!!
Asta zic si eu
mrjoe is offline  
Old 21-08-07, 23:38   #60
raul_rebelul2005
No Limits racing team Member

Stage 5
 
raul_rebelul2005's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,286
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
Default Re: Organizare TuningDay in SM

si daca tot se organizeaza,atunci pe cat o sa fie liniutele,pe 400m sau 200m....la Parc Industrial se poate pe 400m?ca ii destul de lung si este timp de franare...
__________________
raul_rebelul2005 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -