Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Satu Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 03-10-07, 14:58   #121
demian

Stage 4
 
demian's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 269
Default Re: masinile tari din sm....by Criwar

Quote:
Originally Posted by attilaboot View Post
Eu atit pot sa comentez ca nu esti normal daca te duci cu 220 cu 4 persoane pe drum national. Eu atunci permit asaceva cind sunt singur in masina. Nu vreau sa moara si alti de prostia mea.
Eu is de vina pt ca nu am explicat mai amanuntit despre ce a fost vorba, eu cu masina mea am fost cu 220km/h cat are in bord iam dat dar asta a fost pe autostrada intre Romania - Portugalia (4000KM) asa ca nu a fost pe drum national iar cand am cu Vali aia ii altceva cu el am fost cu 180km/h intre bm/sm dar din moment ce nu sa intamplat nimik intradevar se pot intampla multe dar astai viata mai tre sa te si risti putin
demian is offline   Reply With Quote
Old 08-10-07, 15:59   #122
G_T_I

Stage 1
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 13
Default Re: Zilele Negre Continua...

Quote:
Originally Posted by BH09SSS View Post
bai fratzica:x ... :?: ai vreo problema:?: ???
mi-am exprimat parere de rau :cry: mai mult pt masina pentru ca imi placea mult masina aia:cry: ... cat despre baieti imi pare rau pt ce s-a intamplat... dar in acelasi timp ma bucur ca sunt in viata, la cum arata masina se puteau muri toti 4:cry: ... nu am ce sa le doresc altceva decat multa sanatate si insanatosire gravnica...
dar tu??? ce puii mei esti tare in clanta??? a vb cineva despre tine???
staiiii fratzica in banca ta!!!;)
:lol: :lol: :lol: :lol: stai si tu linistit k nu esti tu asa de important sa te bege el in seama
G_T_I is offline   Reply With Quote
Old 10-10-07, 03:35   #123
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Exclamation Re: Zilele Negre Continua...

Quote:
Originally Posted by valineamtsm View Post
Posibil... nu mai am nimik de comentat...pt ca vorba lui bogo4all .... fiecare zice altceva!

Eu ceea ce mi sa spus am transmis mai departe. Pacat de vietile celor doi

Ceea ce vreau sa zic este ca multitudinea acestor accidente (si mediatizari !!!) si nu numai, la un moment dat vor trage un semnal de alarma care poate fi cu doua taisuri :
1) se vor interzice in totalitate si cursele legale si probabil se va tine sub observatie clubul a caror "membri" au provocat destule neplaceri, sa zic asa ...
2) se va trezi intr-o buna zi un investitor (sau de ce nu chiar autoritatile) si vor amenaja pentru impatimitii sportului cu motor un loc anume de genul celui din Ungaria de la Mariapocs.

Depinde foarte mult de noi, de fapt numai de noi depinde, in care dintre cele doua variante ne vom incadra pe viitor !

Last edited by juana_man; 10-10-07 at 08:48.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 10-10-07, 08:40   #124
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Re: Zilele Negre Continua...

Vali, inainte de a posta aşa ceva (că au fost de la Midnight sau au fost agenţi de la Kent etc) trebuie să verifici sursa. Dacă nu ai fost acolo, dacă cel de la care ai auzit nu a fost acolo, informaţiile se modifică şi vezi că se creează discuţii, care nu ar trebui să aibă loc. Verifică-ţi sursele.
Samby, eu aş fi cel mai fericit dacă autorităţile s-ar trezi, dar in momentul de faţă este science fiction să se întâmple aşa: Poliţia Rutieră amenajează pistă pentru impătimiţii curselor. Ca un investitor să vină, ei văd alte posibilităţi mult mai fructoase, cum ar fi afaceri cu terenuri, fonduri UE, etc. Deci...
gergo is offline   Reply With Quote
Old 10-10-07, 14:11   #125
attilaboot

Stage 4
 
attilaboot's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 288
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Zilele Negre Continua...

Quote:
Originally Posted by juana_man View Post
Vali,nu vreau sa reiau certurile,nu vreau sa scobesc,dar.... a fost mai bine cat timp ai stat in umbra si ai comentat numai strict la subiect,asa t dorim,asa t iubim,ne-ai demonstrat k poti si asa.asa k te rog eu frumos,in numele comunitatii dp 4 tuning si in numele baietilor din sm termina sa te cu comentarii si de aberatiile aiurea. Iti multumim frumos!!!

si dak cineva nu e deacord cu mine (inafara de tine,vali) rog sasi exprime parerea
Nu zic ca nu sunt acord cu tine dar chiar daca scriam ca NU, si asa stergeai. Corect?
attilaboot is offline   Reply With Quote
Old 10-10-07, 16:49   #126
Norbbi77

Stage 2
 
Norbbi77's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 74
Default Re: Zilele Negre Continua...

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Ceea ce vreau sa zic este ca multitudinea acestor accidente (si mediatizari !!!) si nu numai, la un moment dat vor trage un semnal de alarma care poate fi cu doua taisuri :
1) se vor interzice in totalitate si cursele legale
Da,politia mai are reflexe din acestea comuniste.Si cu o asemenea masura nu ar face decat sa contribuie la cursele ilegale. Cu se organizeaza mai multe curse legale,cu atata se "refuleaza" setea de adrenalina acumulata in multi si dorinta de a se lua la intrecere pe drumurile publice.

Parerea mea!
Norbbi77 is offline   Reply With Quote
Old 10-10-07, 18:02   #127
raul_rebelul2005
No Limits racing team Member

Stage 5
 
raul_rebelul2005's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,286
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
Default Re: Zilele Negre Continua...

da,dar daca s-ar amenaja o pista,acolo ai putea merge in fiecare zi sa-ti spargi un set de cauciucuri si atunci lumea nu ar mai veni in sens sa faca pe nebunii ci ar merge acolo,bine ar fi sa faca cineva asa ceva....
__________________
raul_rebelul2005 is offline   Reply With Quote
Old 10-10-07, 18:53   #128
Norbbi77

Stage 2
 
Norbbi77's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 74
Default Re: Zilele Negre Continua...

Exista in romania vreo pista speciala pentru drag...?!
Norbbi77 is offline   Reply With Quote
Old 11-10-07, 00:34   #129
valineamtsm

Stage 5
 
valineamtsm's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 304
Thumbs down Re: Zilele Negre Continua...

V-am scris si in postul respectiv... ca banuiesc ca e adevarat din moment ce prietena tipului care a condus calibra ia spus lucrurile respective varului meu...
din vechiul post spicuiesc urmatoarele in atentia voastra stimabililor:
"Tot ceea ce am scris presupun ca este 99% adevarat din moment ce chiar prietena celui din Opelul Calibra ia spus acestea varului meu!!!"
Nu am fost destul de clar???
Normal ca in prima stire sunt erori din moment ce nici televiziunile nu au stiut sa le spuna pe toate si nici macar in adevar!!! Totushi am fost mai exact ca orice televiziune!
Sa va bucurati ca ati primit o informatie chiar daca a fost partial gresita(ca BMW-ul de fapt era un Citroen pana la urma si respectivii nu erau din Midnight R.)etc...
Dar la naiba invatati romaneste mai bine si nu cititi printre randurile unui roman!!! Da??? Si nu o sa-mi inchida gura nici cel mai mare forumist! Pt ca, consider ca nu am dat in cap la nimeni!
__________________
Am o tara s-un dor greu sa ma vad o data zmeu!

Renault 19 Cabriolet & Trabant 601 Cabriolet
valineamtsm is offline   Reply With Quote
Old 11-10-07, 01:18   #130
valineamtsm

Stage 5
 
valineamtsm's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 304
Default Re: Zilele Negre Continua...

La accidentul din Baia Mare s-au elucidat urmatoarele:
BMW-ul era de fapt un Citroen care sa dat la intrecere cu un Opel Calibra! Cand cel din Citroen a vazut ca pierde la liniuta respectiva... a tras spre Calibra si la deviat... cel cu Calibra (Florin) ca asha il cheama, a intrat in pietonii respectivi. In dreapta lui Florin in calibra, statea fratele celui care conducea citroenul.cel din dreapta lui Florin(fratele celui cu citroenul) a zburat afara prin parbriz nu se stie inca cati metri.Pietonii au murit pe loc iar cel care a zburat pe geam a murit luni dimineata!
Cel cu Citroenul a fugit de la locul accidentului dar totushi a fost vazut azi cum mergea in coloana dupa masinile care mergeau la inmormantare! desigur a fost anuntat presedintele MR caruia ia fost cerut sprijinul de catre politia locala baia mare!
Politia a cerut sprijinul intregului club MR din Baia Mare ca sa-l prinda pe cel cu Citroen-ul pt ca respectivul sa dat la fund pana in ziua de azi cand a fost vazut!Citroenul Saxo cu numere de franta si automat cineva din MR la recunoscut dar de gasit nici gand!
citez din sursa mea mai multe:
"si am auzit ca vorbea presedintele nostru de ceva citroen
si am zis
'stai ma' e cu nr de franta?
si o zis ca da
e de la mn de la bloc
si ne-am dus rpd toti aici la mn la bl si nu era majina
a ascuns-o
am aflat cine e
am intrat in o scara si un om o zis ca sta in prima scara"
Astea le-a declarat un membru MR.
mai spicuiesc urmatoarele:
"da, fratele lui era in calibra in dreapta shoferului si ala o ieshit dirept prin parbriz!
jti cine era tipu?
unu ady ,daca ai obs la celalat bloc de mine un ford focus cameleon cu numaru Gun tunat la maxim!!!"
"am stat in masina... asteptam pe cineva..."
La un moment dat: "si o trecut un ford focus combi cu 4oameni in negru ...mergeau la cimitir, in spate era o femeie care am vazut-o atunci luni la bloc, plangea la geam ,..., erau cam 7majini
si dupa aia o trecut focusu ala tunat gun si in spate citroenu!!!"
"am sunat rpd la preshedinte si o zis ca ii anunta pepolitai" <<--- se refera la presedintele MR.
iti dai seama ce tupeu o avut ala sa iasa din barlog??
de cand o fo accidentu nu o mai venit acas!!!"
"o zis o tipa din cicarlau ca florin ala cu calibra i distrus..si ca are pedeapsa de 25ani , altii zic ca 5ani"
"majina se afla amu in cicarlau la dezmembrari acolo la cimitir" <<<--se refera la opelul calibra
"nu era inmatriculata"
Pana in momentul de fata inca nu se stie daca cel cu citroenul a fost prins sau nu de Politie!
Va urma!
Asta e sursa sigura! 100%
valineamtsm is offline   Reply With Quote
Old 11-10-07, 08:33   #131
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Re: Discutii OT - cosul de gunoi

Eşti mai rău decât babele care bârfesc in faţa porţii la ţară.
gergo is offline   Reply With Quote
Old 11-10-07, 11:33   #132
valineamtsm

Stage 5
 
valineamtsm's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 304
Thumbs down Re: Discutii OT - cosul de gunoi

Quote:
Originally Posted by gergo View Post
Eşti mai rău decât babele care bârfesc in faţa porţii la ţară.
Multumesc dar vei vedea si tu ce comunitate unita sunt cei din SM.
Oricum...nu ma asteptam sa-mi dai astfel de replica... dar totusi admir ca ai scris corect. Si nu m-am referit la tine cand am spus ca "cititi printre randuri"...Imi pare rau ca te-ai simtit ... se mai intampla...
In alta ordine de idei: acuma e rau ca mai am si sursa sigura...? Poate peste noapte aflu ca si sursa a fost omorata sau impuscata... ca sa nu mai fie sigur nimik!
Si mai muta si posturile... ca doara nu apartin .... dar a lui apartin threadului respectiv?
valineamtsm is offline   Reply With Quote
Old 11-10-07, 12:12   #133
athes

Stage 3
 
athes's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 105
Talking Re: Discutii OT - cosul de gunoi

din care comunitate faci parte?ca mai nou numa va certati pe-aici.
athes is offline   Reply With Quote
Old 11-10-07, 13:09   #134
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Red face Re: Zilele Negre Continua...

Quote:
Originally Posted by valineamtsm View Post
La accidentul din Baia Mare s-au elucidat urmatoarele:
BMW-ul era de fapt un Citroen care sa dat la intrecere cu un Opel Calibra! Cand cel din Citroen a vazut ca pierde la liniuta respectiva... a tras spre Calibra si la deviat... cel cu Calibra (Florin) ca asha il cheama, a intrat in pietonii respectivi. In dreapta lui Florin in calibra, statea fratele celui care conducea citroenul.cel din dreapta lui Florin(fratele celui cu citroenul) a zburat afara prin parbriz nu se stie inca cati metri.Pietonii au murit pe loc iar cel care a zburat pe geam a murit luni dimineata!
Cel cu Citroenul a fugit de la locul accidentului dar totushi a fost vazut azi cum mergea in coloana dupa masinile care mergeau la inmormantare! desigur a fost anuntat presedintele MR caruia ia fost cerut sprijinul de catre politia locala baia mare!
Politia a cerut sprijinul intregului club MR din Baia Mare ca sa-l prinda pe cel cu Citroen-ul pt ca respectivul sa dat la fund pana in ziua de azi cand a fost vazut!Citroenul Saxo cu numere de franta si automat cineva din MR la recunoscut dar de gasit nici gand!
citez din sursa mea mai multe:
"si am auzit ca vorbea presedintele nostru de ceva citroen
si am zis
'stai ma' e cu nr de franta?
si o zis ca da
e de la mn de la bloc
si ne-am dus rpd toti aici la mn la bl si nu era majina
a ascuns-o
am aflat cine e
am intrat in o scara si un om o zis ca sta in prima scara"
Astea le-a declarat un membru MR.
mai spicuiesc urmatoarele:
"da, fratele lui era in calibra in dreapta shoferului si ala o ieshit dirept prin parbriz!
jti cine era tipu?
unu ady ,daca ai obs la celalat bloc de mine un ford focus cameleon cu numaru Gun tunat la maxim!!!"
"am stat in masina... asteptam pe cineva..."
La un moment dat: "si o trecut un ford focus combi cu 4oameni in negru ...mergeau la cimitir, in spate era o femeie care am vazut-o atunci luni la bloc, plangea la geam ,..., erau cam 7majini
si dupa aia o trecut focusu ala tunat gun si in spate citroenu!!!"
"am sunat rpd la preshedinte si o zis ca ii anunta pepolitai" <<--- se refera la presedintele MR.
iti dai seama ce tupeu o avut ala sa iasa din barlog??
de cand o fo accidentu nu o mai venit acas!!!"
"o zis o tipa din cicarlau ca florin ala cu calibra i distrus..si ca are pedeapsa de 25ani , altii zic ca 5ani"
"majina se afla amu in cicarlau la dezmembrari acolo la cimitir" <<<--se refera la opelul calibra
"nu era inmatriculata"
Pana in momentul de fata inca nu se stie daca cel cu citroenul a fost prins sau nu de Politie!
Va urma!
Asta e sursa sigura! 100%

La barfe, la "noutati", la "senzatii" si detalii esti primul intotdeauna DAR la sedintele organizate intr-un sens constructiv ai cam lipsit, de fapt ai lipsit de tot ....
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 11-10-07, 13:29   #135
gergo

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 456
Default Re: Discutii OT - cosul de gunoi

Vali, referitor la comunitatea locală, cei care au contribuit ieri la strângerea acelei sume de 13 milioane de lei au dat dovadă de unitate şi spirit de echipă. Sincer, m-am mirat că nu te-ai prezentat. Dar oricum, nu a fost o chestie obligatorie. Numai, gestul contează.
gergo is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -