Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Satu Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 30-10-06, 14:52   #1
Criwar

Stage 5
 
Criwar's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 449
Default Olimpia-o iubire pierduta

Nu stiu daca ati auzit cu totii ca una din putinele mandrii ale orasului Satu Mare s-a desfiintat. Este vorba de echipa de fotbal Olimpia Satu Mare care a reprezentat orasul cu mandrie timp de 86 ani!!! Pacat ca dupa atata timp nu s-au mai gasit solutii pt a repune Olimpia pe drumul cel bun!
Au jucat cu mandrie in Divizia A...au umplut stadionul la maxim si tot satmarul ii adorau. Nimeni nu i-a ajutat si au ajuns la destramare. Multumiri celor care s-au implicat si si-au pus viata in pericol pt acest club.
Rusine conducerii orasului Satu Mare, celor din consiliu si altor persoane care nu au fost interesate decat de propriile interese si au lasat in paragina clubul.
Felicitari tuturor jucatorilor care au servit clubul timp de atatia ani si care au pus suflet la aceasta echipa.
Ai fost o mare echipa si ai fost mandria noastra, a satmarenilor...acuma te-ai stins...dar vei ramane in sufletele noastre...Forza Oli
__________________
Zambeste...maine poate fi mai rau...
Criwar is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 08:20   #2
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: Olimpia-o iubire pierduta

chiar s-a desfiintat olimpia???mare pacat
juana_man is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 13:43   #3
Snoopy

Stage 5
 
Snoopy's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 522
Member of:
[Moderators]
[No Limits racing team]
Default Re: Olimpia-o iubire pierduta

Criwar chair u ai scris textu?...oricum plin de sentiment ai fost atunci
Snoopy is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 22:34   #4
Criwar

Stage 5
 
Criwar's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 449
Default Re: Olimpia-o iubire pierduta

mcmc...astept pareri si comentarii :P
as fi bun de jurnalist?
Criwar is offline   Reply With Quote
Old 01-11-06, 07:47   #5
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: Olimpia-o iubire pierduta

eu am un prieten bun kre joaca la olimpia juniori si......incerc sa aflu cateva infouri interne referitor la cauzele desfiintarii
juana_man is offline   Reply With Quote
Old 02-11-06, 19:34   #6
Spark
Suzuki Driver

Stage 5
 
Spark's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,139
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
[Suzuki]
Default Re: Olimpia-o iubire pierduta

ziaru` de azi zicea :


Si totusi,
Olimpia continua sa traiasca!

Echipa satmareana va continua sa activeze in liga a III-a la fotbal

Ieri a avut loc o intilnire a unor membrii din comisia de sport din cadrul CL cu primarul Iuliu Ilyes. Prea multe nu stim ce s-a discutat la aceasta intilnire. Cert este ca dupa aceasta intilnire, presedintele Olimpiei, Catrinel Rat a luat decizia de a reveni asupra retragerii echipei din seria a VI-a a ligii a III-a si de a continua activitatea oficiala. In acest sens, pentru ca regulamentul ii permite, Rat a luat legatura cu oficialii FRF care au luat nota de solicitarea clubului satmarean si in consecinta Comisia de Competitii a dat unda verde Olimpiei sa isi continue activitatea in acest esalon.
Conform celor afirmate de Catrinel Rat, Olimpia a solicitat FRF reprogramarea meciurilor cu Bihorul Beius si Florenta Odoreu. Cu Florenta se va juca probabil pe 22 noiembrie, iar cu Bihorul in data de 15 sau 29 noiembrie.
In ce priveste intilnirea de la Primarie nu avem prea multe detalii. Catrinel Rat ne-a declarat ca nu a fost de fata, fiind sfatuit sa ramina afara si ca a luat decizia continuarii activitatii Olimpiei de unul singur si pe cheltuiala proprie. Apreciem discretia lui Catrinel, dar noua nu ne prea vine sa credem ca asa stau lucrurile. Fara niste garantii, pe care probabil le-a primit, el nu ar fi avut cum sa ia aceasta decizie. Afara de faptul daca e nebun. Dar nu este.
Una peste alta, vestea ne bucura si speram ca se vor bucura si suporterii Olimpiei, toti iubitorii fotbalului din Satu Mare, dar si din alta parte.

C.Demian

Arbitrii delegati la meciurile echipelor satmarene din Liga a III-a

* CS Ineu - Victoria Carei: Tiberiu Corocan (Resita) - Catalin Haramuz (Resita), Nicolae Radu (Anina); observator FRF Dumitru Paraschiv (Dr. Tn. Severin)
* UM Timisoara - Fink Fenster Petresti: Petru Voinea (Resita) - Dan Miholcea (Resita), Mihai Jivan (Arad); observator FRF Augustin Capilnas (Medias).
* Somesul Satu Mare - Vointa Macea: Teodor Rusu (Cluj) - Radu Herta (Cimpia Turzii), Florin Potora (Turda); observator FRF Vasile Bordas (Tg. Mures).
* Florenta Odoreu - Olimpia Satu Mare - nu se disputa
* Satmareanul Istvan Kovacs va arbitra partida din C5 dintre Sanatatea Cluj si Ariesul Turda. Un alt satmarean Ervin Kegyes va arbitra, alaturi de Janos Glazer din Poiana Codrului, partida Somesul Beclean - CSM Sebes.

Dani C.
Spark is offline   Reply With Quote
Old 02-11-06, 20:42   #7
raul_rebelul2005
No Limits racing team Member

Stage 5
 
raul_rebelul2005's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,286
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
Default Re: Olimpia-o iubire pierduta

Da spark in liga a 3 o sa joace,poate acolo i locu daca nu sa o ocupat nimeni de echipa uite unde a ajuns,poate acolo o sa si bata ceva echipe formate din macelari,bucatari,ceva de genu....fortza STEAUA
raul_rebelul2005 is offline   Reply With Quote
Old 04-11-06, 17:23   #8
Criwar

Stage 5
 
Criwar's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 449
Default Re: Olimpia-o iubire pierduta

dap...am citit si eu k o revenit Catrinel Rat si o repus Olimpia in liga3...totusi nu stiu cu ce jucatori va face fata si in liga aia...ma bucur k totusi exista un om sau cativa la care totusi le pasa...si daca s-ar investi in clubu asta...eu cred k ar fi ceva de el...uitativa si la alte cluburi mici kre au crescut repede si acum sunt in frunte(ex. CFR...)...om trai si om vedea ce a fi
Criwar is offline   Reply With Quote
Old 09-05-07, 20:49   #9
attilaboot

Stage 4
 
attilaboot's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 288
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Olimpia-o iubire pierduta

Fuck Olimpia.
attilaboot is offline   Reply With Quote
Old 09-05-07, 23:06   #10
Alex2Fast4U

Stage 5
 
Alex2Fast4U's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 490
Default Re: Olimpia-o iubire pierduta

hai serios... esti satmarean ... si tii cu.. ? fc baia-mare.. ? macar in clipele grele sa fiti alaturi de echipa... haideti la un meci ca nu va manca nimeni... fotbal nu inseamna numai liga A .. eventual B, ci si C,D, Judetean.. peste tot se joaca fotbal, eu fac parte din galerie si sunt mandru de Olimpia ca a reusit sa ramana in viata dupa momentele grele in care a ramas fara patron, fara investitor, fara nici un ajutor. FORZA OLI !!!
__________________

.::NO LIMITS RACING TEAM::. Satu Mare
-== Omul traieste cat traieste, dar spre sfarsitul vietii... moare ==-
Alex2Fast4U is offline   Reply With Quote
Old 10-05-07, 09:26   #11
danny19_sm

Stage 4
 
danny19_sm's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 247
Member of:
[No Limits racing team]
Default Re: Olimpia-o iubire pierduta

Si eu is de parere ca e maaaaaaare pacat de Olimpia......Avem si un satdion calumea in satmar de care nu se ocupa nimeni si prea putini oameni ridica aceasta problema pe la primarie......E muuuuult de lucru la echipa, trebuie gasiti jucatori in primul rand nu buni ci mai degraba talentati si cel mai important ambitiosi nu copii care dupa meci fugutza in Zaraza sau nu mai stiu eu unde sa se comaleasca. Trebuie oameni care sa puna osu la bataie ca de aia am ajuns in A odata, pentru ca am avut jucatori care s-au dedicat echipei cat de cat. Astia de acuma nu-i cunosc pe toti dar e asa un haos si o dezorganizare acolo de vai de ei... e nevoie si de bani dar in primul rand trebuie ca jucatorii sa vrea sa revina unde au fost odata ca astfel vin si banii impreuna cu performanta, asa e peste tot.....cum sa dea bani daca omu nu face nimic... e pierdere nu??? Si nu in ultimu rand sa nu uitam de galerie. Pana acuma erau afise lipite in tot orasu cu meciurile ce urmeaza...acuma eu cat am fost in SM n-am vazut nimic..Fara galerie nu faci nimic in fotbal.. Na in fine putem doar spera ca in viitor o sa se mobilizeze toti cei implicati in domeniul 'Olimpia' si ca o sa se trezeasca din acest cosmar.......... FORTZA OLI!!!!!!!!
__________________
BMW FOR LIFE!!
danny19_sm is offline   Reply With Quote
Old 10-05-07, 11:13   #12
attilaboot

Stage 4
 
attilaboot's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 288
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Olimpia-o iubire pierduta

Nu am nimic cu OLIMPIA. In general uresc sportul asta de nume "FOTBAL".
attilaboot is offline   Reply With Quote
Old 10-05-07, 11:16   #13
attilaboot

Stage 4
 
attilaboot's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 288
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Olimpia-o iubire pierduta

Apropo. Dece sa ma uit la niste barbati transpirati cum latra pe pista si fug aiurea. Nu sunt eu calduti.... Macar daca ar fii niste femei.
attilaboot is offline   Reply With Quote
Old 10-05-07, 12:03   #14
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: Olimpia-o iubire pierduta

Quote:
Originally Posted by attilaboot View Post
Apropo. Dece sa ma uit la niste barbati transpirati cum latra pe pista si fug aiurea. Nu sunt eu calduti.... Macar daca ar fii niste femei.
sau makr de sar juca cumva cu masini
juana_man is offline   Reply With Quote
Old 10-05-07, 15:13   #15
Criwar

Stage 5
 
Criwar's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 449
Default Re: Olimpia-o iubire pierduta

Quote:
Originally Posted by attilaboot View Post
Apropo. Dece sa ma uit la niste barbati transpirati cum latra pe pista si fug aiurea. Nu sunt eu calduti.... Macar daca ar fii niste femei.
doar pt k tie nu iti place sportu nu inseamna k tre sa blamezi si sa vb asa...totusi echipa asta inseamna ceva pt orasu nostru...si sunt multi oameni kre o au in suflet si care mai merg sa o sustina si in liga asta atat de inferioara...pacat k autoritatile o lasa sa moara incet si nu gasesc fonduri si pt Oli...potentialul este mare...e de ajuns sa vina un investitor puternic sa vedeti cum se ridica din nou...pt k oamenii din SM chiar iubesc Olimpia...
Daca nici fotbalul nu iti place...apoi ma intreb ce iti place...sa speli vase???

P.S.: Alex tot respectu pt tine...si pt cat a mai ramas din galerie...Fortza Oli!!!
Criwar is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -