Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Satu Mare

Reply
 
Thread Tools
Old 05-03-07, 15:59   #61
k&aTng

Stage 4
 
k&aTng's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 186
Default Re: all about sound

Quote:
Originally Posted by juana_man View Post
????uitate bine c e in poza si c scrie acolo si p urma sa postezi datele astea!
apropos, imi tre un condenzator , ceva cabluri de curent,si dak aveti rola de antins dinamite-u,cand pot sa trec p la voi??
condensator am de la mnc 1farad la 230ron, 1,5 farazi la 360 ron, la 3 farazi....la 490 ron la asta din urma se poate da un mic discount... cabluri de 6jumate am acuma pe stoc la 5,5mii metru,daca iti tre mai gros at tre sa comand ca mi-o trecut...rola nu am, oricand esti binevenit nu is suparat pe nime,ideea e sa dezvoltam impreuna si in satu mare tuningu ca tare in urma suntem!!!!,de la ora 10 la 18 suntem deschisi,sambata pana la 14. O zi buna!
k&aTng is offline   Reply With Quote
Old 07-03-07, 15:03   #62
Criwar

Stage 5
 
Criwar's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 449
Default Re: all about sound

zi si mie vreo 2000W cam la cati euroi ajung???...asta tinand cont si de calitate...vreau doar sa imi fac o parere....ma refer la sound complet....player+amplif+boxe+sub...astept sa vad...mc
__________________
Zambeste...maine poate fi mai rau...
Criwar is offline   Reply With Quote
Old 07-03-07, 18:45   #63
k&aTng

Stage 4
 
k&aTng's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 186
Default Re: all about sound

Quote:
Originally Posted by Criwar View Post
zi si mie vreo 2000W cam la cati euroi ajung???...asta tinand cont si de calitate...vreau doar sa imi fac o parere....ma refer la sound complet....player+amplif+boxe+sub...astept sa vad...mc
poi...la mnc te referi,nu?...s-ar putea face in felul urmator: 2 woffere rock sa zicem ca le amplificam un amplif de 3000w. Am auzit deja intr-un peugeot 307 combi de la reprezentanta ce le poate capu Daca stai cateva minute ti se face rau de la bass pretzu ar fi pana acuma vreo 1150eu...apoi un mp3 player pe la 120euro.. sau dvd all in one la 500euro...ar mai fi o pereche de difuri ovale la 50euro amplificate cu un amplif de vreo 100eu..deci per total ar costa(varianta mp3 player) 1420euro...Asta e una din variantele ce se pot face cu mnc,ar mai fii cateva variante,combinatie cu alte difuzaore si amplifuri,dar asta e cea mai simpla ce mi-o venit acuma in cap Astept parerea vostra!
k&aTng is offline   Reply With Quote
Old 07-03-07, 19:18   #64
Cheetos

Stage 3
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 167
Default Re: all about sound

Quote:
Originally Posted by Criwar View Post
zi si mie vreo 2000W cam la cati euroi ajung???...asta tinand cont si de calitate...vreau doar sa imi fac o parere....ma refer la sound complet....player+amplif+boxe+sub...astept sa vad...mc
Sa mai zic si i'o ceva.Iti cumperi un dif jl audio 12w3v2 cu un amp rockford,crunch(care is facute un USA)sau audison cas pionner sau clarion si te'ai scos.Iti garantez ca no sa'ti para rau!!!!!!!Asa am avut i'o si o mergea super tare.
Cheetos is offline   Reply With Quote
Old 07-03-07, 19:34   #65
Criwar

Stage 5
 
Criwar's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 449
Default Re: all about sound

pai...intrebam...k si-o bagat un preten acuma...un sub ground zero de 1600W...cu 4 difuri de 500W si player pioneer cred....la 600euro...atat k amplifu e cam varza...dar urmeaza sa il schimbe...oricum nici asa nu poti sta in spate in masina...si de aia vroiam sa stiu ce preturi is...mc oricum
Criwar is offline   Reply With Quote
Old 07-03-07, 19:58   #66
k&aTng

Stage 4
 
k&aTng's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 186
Default Re: all about sound

Quote:
Originally Posted by Criwar View Post
pai...intrebam...k si-o bagat un preten acuma...un sub ground zero de 1600W...cu 4 difuri de 500W si player pioneer cred....la 600euro...atat k amplifu e cam varza...dar urmeaza sa il schimbe...oricum nici asa nu poti sta in spate in masina...si de aia vroiam sa stiu ce preturi is...mc oricum
la combinatia aia de 3000 w . te asigur daca e facut totul corect in doua minute de stat in masina iesi bolnav... sincer nu stiu cati dintre voi stiu ce inseamna 2000-3000 w rms ..,,, se vb foarte usor de mii de wati.. din care nu stiu cati reali .. dar in fine eu va spun sincer ca am stat pe timpul masuratorilor la concursul de db de doua ori a cate 40 de sec,... atit dureaza o masuratoare 40 sec... si eu am fost bolnav toata ziua dureri de cap so greturi.. asa ca sincer nu stiu daca stiti ce inseamna 2000-3000w rms... dar merita incercat cool
k&aTng is offline   Reply With Quote
Old 07-03-07, 23:28   #67
Criwar

Stage 5
 
Criwar's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 449
Default Re: all about sound

stiu ce inseamna...de aia ziceam...crede-ma k te sperii...atata noroc k nu prea scoate amplifu mult din ele...k ar cadea caroseria de pe masina...ii un golf3......am stat vreo2min in spate...muzica data kt sa ne auzim...si bassu...o inceput sa imi sune urechile...pt senzatii de moment merita......in rest nu poti sa asculti muzica asa tare multa vreme...ca te tampesti de cap...is de acord cu toti....
Criwar is offline   Reply With Quote
Old 08-03-07, 07:46   #68
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: all about sound

Quote:
Originally Posted by Cheetos View Post
Sa mai zic si i'o ceva.Iti cumperi un dif jl audio 12w3v2 cu un amp rockford,crunch(care is facute un USA)sau audison cas pionner sau clarion si te'ai scos.Iti garantez ca no sa'ti para rau!!!!!!!Asa am avut i'o si o mergea super tare.
juana_man is offline   Reply With Quote
Old 08-03-07, 10:05   #69
holdo

Stage 5
 
holdo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 480
Member of:
[No Limits racing team]
Default Re: all about sound

buna combinatie cheetos!
da tu pe unde mai umbli nu mai da omu de tine?
holdo is offline   Reply With Quote
Old 08-03-07, 22:20   #70
k&aTng

Stage 4
 
k&aTng's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 186
Default Re: all about sound

Quote:
Originally Posted by Cheetos View Post
Sa mai zic si i'o ceva.Iti cumperi un dif jl audio 12w3v2 cu un amp rockford,crunch(care is facute un USA)sau audison cas pionner sau clarion si te'ai scos.Iti garantez ca no sa'ti para rau!!!!!!!Asa am avut i'o si o mergea super tare.
da... nu a spus la cati euroi ajungem la combinatia asta ,... eu cred ca si bani conteaza doar nu sunt agatati pe gard si poate ne spui si cati wati ca asa tare frumos suna da... sa numaram pitici ...din portofel si sa vedem cati wati optinem... apoi mai vb...mama cemi place ca se vb asa de usor de diferite marci de miii de wati...da... intrebarea e sunt bani ptr mofturile astea sau sunt numai vorbe...si nu vb de second hand.. vb de noi... of of mai mai
k&aTng is offline   Reply With Quote
Old 09-03-07, 17:35   #71
holdo

Stage 5
 
holdo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 480
Member of:
[No Limits racing team]
Default Re: all about sound

K&aTng....iti zic eu la cat iese o combinatie din asta ca Jl-u l-am avut la mine
Jl-u in cutie cu tot ii 9,5 mil si paremise la 400 RMS
la care amplifu audison e la cam 14 mil
un pioneer bun cam la 7 mil
si boxe pt medii si inalte cam 5 mil
buna combinatie si sound excelent, dar costa
__________________

No LIMITS RACING TEAM Satu Mare
holdo is offline   Reply With Quote
Old 12-03-07, 23:10   #72
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: all about sound

VAD CA NU PREA AVETI SPRIJIN IN DOMENIUL AUDIO daca va pot ajuta cu sfaturi sau doriti ceva produse mesaj privat si va ajut
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 08:42   #73
Cheetos

Stage 3
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 167
Default Re: all about sound

Quote:
Originally Posted by k&aTng View Post
da... nu a spus la cati euroi ajungem la combinatia asta ,... eu cred ca si bani conteaza doar nu sunt agatati pe gard si poate ne spui si cati wati ca asa tare frumos suna da... sa numaram pitici ...din portofel si sa vedem cati wati optinem... apoi mai vb...mama cemi place ca se vb asa de usor de diferite marci de miii de wati...da... intrebarea e sunt bani ptr mofturile astea sau sunt numai vorbe...si nu vb de second hand.. vb de noi... of of mai mai

Hai ca va zic jl i'i la 9,5 nou i'r amplifu l'am cumparat la 10 mil binenteles folosit dar in stare f.buna.
I'o 'am folosit la 2 ohm si i'i dadeam in gura la jl cu 650 de wats RMS.Amplifu la 1 ohm are 900 de wats RMS!!!
De pret nu mai zic nimic daca vrei calitate tre sa'ti bagi mana in buzunar.Dar in ziua de azi ce nu te costa?S mai bine dau cu un pic mai multi bani dar macar stiu ca am ceva de calitate!!!
Cheetos is offline   Reply With Quote
Old 13-03-07, 11:00   #74
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: all about sound

Quote:
Originally Posted by SoundIdentity View Post
VAD CA NU PREA AVETI SPRIJIN IN DOMENIUL AUDIO daca va pot ajuta cu sfaturi sau doriti ceva produse mesaj privat si va ajut

iti multumim pt ajutor dak vor fi nelamuriri vom apela la tine,pana atunci ne bucuram k vizitezi si u comunitatea noastra
juana_man is offline   Reply With Quote
Old 15-03-07, 17:47   #75
k&aTng

Stage 4
 
k&aTng's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 186
Default Re: all about sound

Quote:
Originally Posted by Cheetos View Post
Hai ca va zic jl i'i la 9,5 nou i'r amplifu l'am cumparat la 10 mil binenteles folosit dar in stare f.buna.
I'o 'am folosit la 2 ohm si i'i dadeam in gura la jl cu 650 de wats RMS.Amplifu la 1 ohm are 900 de wats RMS!!!
De pret nu mai zic nimic daca vrei calitate tre sa'ti bagi mana in buzunar.Dar in ziua de azi ce nu te costa?S mai bine dau cu un pic mai multi bani dar macar stiu ca am ceva de calitate!!!
folosit? noi tre sa dam si garantie pt ceea ce vindem nu ne putem juca cu asa ceva,deci tre sa aducem produse pt toate buzunarele.
k&aTng is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -