Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Buzau

Reply
 
Thread Tools
Old 07-09-09, 13:34   #1066
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: Diverse Discutii

asa este 997turbo a scos 11.24 nu 11.23! scuze , dar eram f somnoros azi de dimineata.oricum o sa postam si un filmulet cu timpul asta cel mai bun!inca o data felicitari baietilor de la Powerteam Buzau!!!
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 18:59   #1067
razvanxx

Stage 4
 
razvanxx's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 247
Default Re: Diverse Discutii

nu cred ca ar trebui sa ne certam atata intre noi!
bitnet chiar este in viata si o duce f bine!!! nu ar treb sa ti faci atatea probleme din cauza asta.dar daca vrei sa jignesti este f usor.chiar nu ne ia sindromul elodia!!!suntem un grup de baieti care am investit mult timp , bani si nu in ultimul rand sentimente in masinile noastre, pentru a obtine rezultatele acestea.
si in legatura cu gulasul , se poate "servi" si in Romania nu trebuie sa ajungi pana in Ungaria!
sper ca pe viitor sa nu mai fim considerati "carne de tun" si sa fim cu toti mandrii ca in Buzau exista un club cu masini destul de performante ce pot obtine un loc pe podium, indiferent ca vorbim de un concurs in Romania sau de KOE!
razvanxx is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 22:04   #1068
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Diverse Discutii

Am sters toate post-urile inutile, intr-o incercare de maturizare a tuturor. Multumesc!
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 07-09-09, 23:19   #1069
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: Diverse Discutii

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Am sters toate post-urile inutile, intr-o incercare de maturizare a tuturor. Multumesc!
Eram sigur ca asta vei face. Atata timp cat tu beneficiezi de privilegiul asta de moderator si poti scrie si sterge ce si cand vrei consider ca sunt inutile discutiile cu tine. Ar mai trebui sa editezi si postul tau care a generat discutiile astea, contine o parere total IMATURA (Porsche-ul .....Nu a castigat KOE, nu a obtinut un timp de sub 10 secunde nu a etc. ....)
Si daca tot veni vorba de maturizare, sa stii ca m-am maturizat cu vreo opt ani inaintea ta!
Cu astea, am incheiat. Sa fii sanatos!

Last edited by bitnet; 07-09-09 at 23:23.
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 05:59   #1070
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Diverse Discutii

Nu este doar o parere ci realitatea. Ceea ce a realizat R. Lepadatu este un record national. Iarasi, doar realitatea. Puteai sa ma corectezi intr-un mod politicos daca tu considerai ca am prezentat vreun neadevar. Ce am sters face subiectul unei discutii pe care nu vad de ce as fi nevoit sa o port cu tine.
Nu trebuia decat perceputa ironia fragmentului din post-ul meu care spui ca te-a marcat atat.

P.S.: din pacate acum observ ca nu mai detine nici recordul.

Last edited by DragosT; 08-09-09 at 06:01.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 09:00   #1071
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: Diverse Discutii

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Nu trebuia decat perceputa ironia fragmentului din post-ul meu care spui ca te-a marcat atat.
De ce trebuia sa fii ironic??

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
P.S.: din pacate acum observ ca nu mai detine nici recordul.
Cred ca te inseli din nou, din pacate (pentru tine).
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 09:22   #1072
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Diverse Discutii

Trebuia pentru ca se luase startul intr-o directie care ar fi discreditat realizarea. Nu a facut aia, nu a luat aia ci doar un simplu record national. Sper ca e clar acum.

Baluba - 11.22 secunde. Nu ma insel
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 09:38   #1073
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: Diverse Discutii

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Trebuia pentru ca se luase startul intr-o directie care ar fi discreditat realizarea. Nu a facut aia, nu a luat aia ci doar un simplu record national. Sper ca e clar acum.
Scuza-ma, dar tu ai fost cel care ai discreditat realizarea, nimeni altul. Tu ai dat startul, nu eu sau altcineva, asta a si fost motivul interventiei mele.


Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Baluba - 11.22 secunde. Nu ma insel
Cand, unde, cu ce??

Am vazut, ai dreptate inca odata. Deci 12.22=11.22!

Last edited by bitnet; 08-09-09 at 09:45.
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 11:44   #1074
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Diverse Discutii

Da, scuze! Din fericire am citit gresit si recordul apartine in continuare lui Riki.

Intelege o data pentru totdeauna ca nu ma intereseaza in mod direct vreo realizare sau esec care apartine altcuiva. Nu am discreditat pe nimeni spunand "detine DOAR recordul national". Nu am denaturat cu nimic faptul ca nu a castigat KOE sau vreo grupa sau ca a obtinut un rezultat (timp) notabil in intregul concursului. Pentru noi, da, reprezinta un succes si doar asta am subliniat, anuntat si sustinut. Ce am scris era o reactie la faptul ca GT-R-ul ar fi fost mai rapid intr-un concurs. Citeste-le pe ambele si vei vedea legatura.

As dori si eu sa stiu ce viteza si directie avea vantul si ce temperatura s-a inregistrat la momentul celui mai bun timp precum si altitudinea locatiei fata de nivelul marii. Nu intreb la misto ci pur si simplu.

Nu vreau sa fiu nici partinitor dar nici rautacios insa astept cu interes listele cu numarul de participanti la cele doua curse, performantele lor, locurile pe care va situati voi in raport cu toti si cei romani in particular in special si apoi o sa-mi retrag sau nu afirmatia "carne de tun" fara a-mi schimba insa parerea ca in momentul de fata aceasta competitie nu prezinta niciun interes pentru mine, din motive pe care mi le asum.

Stii ce ar spune un "carcotas" despre realizarea lui Riki? "Da frate, 11.24 secunde cu o masina care stock scoate aproximativ 12.50 si cu 200 de cai mai putini".

Pentru mine momentan nu conteaza decat starea activitatii auto locale si in acest sens am scris cu ceva timp in urma, fara sa starnesc insa vreo reactie. Reactii apar doar din interpretari pripite in urma carora din nefericire se divulga identitatile reale. Voi cu ale voastre, eu cu ale mele. Asa cum si tu ai comentat de pe margine legat de cursele nebune de aici, asa comentez si eu, tot de pe margine, despre cursele altora.

In plus de asta, am o invitatie pentru oricine de la voi, cat mai urgent: pe subiectul "curse" s-a facut o invitatie de catre Campus tv de a participa in cadrul unei emisiuni, astazi, pe la ora 16.30-17.00. Eu nu pot vorbi decat in nume propriu si despre cursele legale organizate la Buzau. Daca exista placerea si dorinta ca sa va mediatizati reusita, va astept cu un ecou cat mai repede.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 13:03   #1075
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: Diverse Discutii

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Intelege o data pentru totdeauna ca nu ma intereseaza in mod direct vreo realizare sau esec care apartine altcuiva. Nu am discreditat pe nimeni spunand "detine DOAR recordul national". Nu am denaturat cu nimic faptul ca nu a castigat KOE sau vreo grupa sau ca a obtinut un rezultat (timp) notabil in intregul concursului. Pentru noi, da, reprezinta un succes si doar asta am subliniat, anuntat si sustinut. Ce am scris era o reactie la faptul ca GT-R-ul ar fi fost mai rapid intr-un concurs. Citeste-le pe ambele si vei vedea legatura.
Noi am inteles perfect ce ai vrut sa spui, nu este greu de inteles, mai ales ca ai lasat si fraza in suspensie... Las-o asa, nu mai are rost sa continuam pe tema asta.

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
As dori si eu sa stiu ce viteza si directie avea vantul si ce temperatura s-a inregistrat la momentul celui mai bun timp precum si altitudinea locatiei fata de nivelul marii. Nu intreb la misto ci pur si simplu.
Vineri noaptea am apelat la Dragusu cerand sa-mi aduca din tara sculele de tuning pentru a putea imbunatati timpul Porsche-ului. Mi-a adus statia de lipit dar statia meteo a uitat-o acasa, deci detalii legate de temperatura, viteza si directie a vantului, altitudine, din pacate, nu pot oferi. Imi pare rau pentru asta si consider ca Dragusu este singurul vinovat.

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Nu vreau sa fiu nici partinitor dar nici rautacios insa astept cu interes listele cu numarul de participanti la cele doua curse, performantele lor, locurile pe care va situati voi in raport cu toti si cei romani in particular in special si apoi o sa-mi retrag sau nu afirmatia "carne de tun" fara a-mi schimba insa parerea ca in momentul de fata aceasta competitie nu prezinta niciun interes pentru mine, din motive pe care mi le asum.
Nu-ti retrage afirmatia, ar fi prea demn s-o faci!

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Stii ce ar spune un "carcotas" despre realizarea lui Riki? "Da frate, 11.24 secunde cu o masina care stock scoate aproximativ 12.50 si cu 200 de cai mai putini".
Porsche-le lui Riki nu are cu 200 cai mai mult decat stock, inca.

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Pentru mine momentan nu conteaza decat starea activitatii auto locale si in acest sens am scris cu ceva timp in urma, fara sa starnesc insa vreo reactie. Reactii apar doar din interpretari pripite in urma carora din nefericire se divulga identitatile reale. Voi cu ale voastre, eu cu ale mele. Asa cum si tu ai comentat de pe margine legat de cursele nebune de aici, asa comentez si eu, tot de pe margine, despre cursele altora.
Exact, noi cu ale noastre, tu cu ale tale, motiv pentru care te rog din nou sa ne lasi in pace si sa nu te mai bagi in discutie ca si cum ai fi purtatorul de cuvant al tuturor buzoienilor de pe acest forum.
Si te rog sa-mi spui cand am comentat eu de pe margine fara sa fiu cumva implicat in cursele "nebune" de aici?

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
In plus de asta, am o invitatie pentru oricine de la voi, cat mai urgent: pe subiectul "curse" s-a facut o invitatie de catre Campus tv de a participa in cadrul unei emisiuni, astazi, pe la ora 16.30-17.00. Eu nu pot vorbi decat in nume propriu si despre cursele legale organizate la Buzau. Daca exista placerea si dorinta ca sa va mediatizati reusita, va astept cu un ecou cat mai repede.
Nu vrem mediatizare, nu vrem sa ne expunem, "carnea de tun" ramane la congelator ca poate vor mai avea nevoie si altii de ea. Multumim pentru bunele intentii!!

Si hai sa incheiem aici, sterge ce nu-ti convine, lasa ce te avantajeaza si sa trecem fiecare la treburile noastre.
Numai bine iti doresc! Sincer!!
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 13:26   #1076
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Diverse Discutii

Datele meteo sunt trecute pe tichetul cursei, sau macar ar trebui, daca aparatura e cel putin semi-profi. Altitudinea ar trebui sa o stie fiecare tuner inainte de o setare, nu de alta dar aerul se mai si rarefiaza. Vantul bate mai tare pe orice aeroport, ca d-aia e facut acolo. Intrebam doar ca sa stiu daca a fost dezavantajat sau nu de un vant din fata adica in sensul de decolare sau de vant din spate. Ma rog, nu cred ca raspunsurile ar interesa pe foarte multi de aici, deci cred ca macar acum se intelege ca am vorbit doar pentru mine.
Mediatizarea sau expunerea se realizeaza inclusiv printr-un forum public. De cursele de aici ti-ai dat cu parerea, prin comparatie, intr-un post sters de mine dar nu mai conteaza. Dupa parerea mea am fost gresit inteles poate si din cauza exprimarii mele, dar iarasi, nu mai conteaza.
Vroiam sa mai intreb ceva legat de timpii de reactie dar cred ca mai bine o las balta.

Ca incheiere, nu vad de ce as fi pus inclusiv pe forumul nostru rezultatul Porsche-ului, poza si film, daca defapt eu vroiam sa minimalizez ceva.

P.S.: In valtoarea asta am omis sa felicit si pe ceilalti participanti buzoieni care am inteles ca la final au obtinut cei mai rapizi timpi romanesti la masini cu tractiune fata iar Seat-ul parca a luat si un loc doi la grupa lui.
Sanatate!
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 13:46   #1077
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: Diverse Discutii

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
Altitudinea ar trebui sa o stie fiecare tuner inainte de o setare, nu de alta dar aerul se mai si rarefiaza.
Altitudine o afla ECU si functie de asta face corectiile necesare.

Quote:
Originally Posted by DragosT View Post
P.S.: In valtoarea asta am omis sa felicit si pe ceilalti participanti buzoieni care am inteles ca la final au obtinut cei mai rapizi timpi romanesti la masini cu tractiune fata iar Seat-ul parca a luat si un loc doi la grupa lui.
Sanatate!
Seat-ul nu a mai apucat sa ia nici-un loc pe podium, din pacate s-a distrus ambreiajul destul de repede de la inceperea curselor. Asta e, ghinion.
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 14:03   #1078
DragosT
Suzuki Driver

Stage 5
 
DragosT's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,615
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[MACS]
[Suzuki]
Default Re: Diverse Discutii

Credeam ca in AFR consta in mare softarea.
Pacat de Uta, ca a bagat destui bani in masina si uite ca tot la fiabilitate are probleme, fara nicio ironie.
DragosT is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 14:12   #1079
bitnet

Stage 5
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 627
Default Re: Diverse Discutii

Cu ocazia asta pune si el un ambreiaj adevarat. Problema nu este ca a picat, ne asteptam, doar distanta de casa la care s-a intamplat asta.
bitnet is offline   Reply With Quote
Old 08-09-09, 15:09   #1080
MariusMKV
VW Driver

Stage 5
 
MariusMKV's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 895
Member of:
[VW]
[2 Roti]
Default Re: Diverse Discutii

Chiar isi au rostul discutiile astea aprinse ?!
MariusMKV is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -