Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - MASINI

Bazar AUTO - MASINI Anunturi Auto - Vanzari-Cumparari Masini

Reply
 
Thread Tools
Old 15-09-07, 00:34   #1
Hylander

Stage 1
 
Hylander's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 12
Exclamation

VAND Opel Corsa B din 1999, 152.000 de km, motor ECOTEC de 1.0 - 12V - x12xe, 40 KW aprox. 55 de cai putere, Faruri reglabile electric, Servodirectie - EPS, SRS/Airbag, scaune reglabile pe inaltime, alarma + inchidere centralizata cu telecomanda, geamuri electrice, Radio CD original de OPEL si 6 boxe originale ale masinii distribuite astfel: 2 boxe pe fata in usi, 2 tweetere tot pe usi dar mai sus si 2 boxe in spate; in orice caz se aud super.
Ca si consum 4 - 5 litri la suta de km depinde de stilul de mers, iar in afara daca mergi pana in 120 - 130 ia foarte putin... daca insa o calci mai tare ea se infige dar cred ca ajunge pe la un 6 - 6,5%!
Cel mai mult i-am dat cam 150 km/H, dar in orice caz eu zic ca este mai mult decat ok pentru o masinuta ca asta!
Ca sa dau si alte detalii:
1. Masina este adusa din Germania, anul trecut pe vremea asta si am avut la ea numere rosii, insa chiar luna asta pe 28 nov.2008 am programarea la RAR ca sa o inscriu. Taxa de inmatriculare este cam 1500 ron. Daca intre timp o cumpara cineva e bine si pt el, pt ca nu trebuie sa mai stea iar la coada la programare la RAR. Eu de exemplu de vreo 3 - 4 luni ma tot chinui. Asa ca numai bine rezolvam si cu asta si o inscriem direct pe numele noului cumparator!
2. Ca si stare e impecabila, bagi benzina si merge cat vrei tu, iti faci treaba la greu, functioneaza totul perfect de la becuri pana la frane, ambreiaj, etc!
3. Acum ca tot e iarna, e bine de stiut ca baga caldura la greu, are antigel, are filtru de aer nou, uleiul nou - schimbat in urma cu cateva zile, filtrul de ulei la fel, arcul de pe dreapta - spate deasemenea este nou, sabotii de frana sunt ca noi si pentru pretentiosi oricum mai am un set nou - aviz amatorilor; interiorul arata impecabil!
4. Motivul vanzarii este ca am nevoie urgent de bani, altfel nu as vinde-o!
Deja m-am atasat destul de mult de ea si na... imi e cam aiurea, dar nu am de ales!
5. Pretul este de 2500 de euro sau 9500 ron, depinde cum preferati!

Astept oferte de la voi si deasemenea va stau la dispozitie pentru orice intrebari sau alte detalii!
Va las si cateva fotografii sa va faceti o idee!
Multumesc anticipat!























Yahoo Mess: djalinnicolescu ori 0721425125 - Alin!
Merci!

Last edited by Gabi; 15-11-08 at 08:19.
Hylander is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -