Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - MASINI

Bazar AUTO - MASINI Anunturi Auto - Vanzari-Cumparari Masini

Reply
 
Thread Tools
Old 27-08-07, 02:39   #31
robertzEL_bz

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 463
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Vand Opel Astra Coupe

Quote:
Originally Posted by laurentiu_tim View Post
bha ce mai dezamagit la faza ca nu sti care e diferenta intre bertone si astra coupe

fii linijtit k stiam diferentele!! da stia ziceau k nu exista astra coupe si chiar ieri am fost la o reprezentanta opel ! si mi`au spus k opelul kre il am eu chiar se numeste coupe!!! k sa stie si aia kre au zis k nu e !
robertzEL_bz is offline   Reply With Quote
Old 27-08-07, 03:35   #32
Cheloo Parazitu

Stage 3
 
Cheloo Parazitu's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 118
Default Re: Vand Opel Astra Coupe

salutare, man am si eu o intrebare, detin si eu un opel 1.6 de 100 hp si la exterior e stock... cam cat te-a costat p tn sa-l faci asa?? k sunt interesat sa-l fac si eu p al meu

si ai un up de la mn pt o bijuterie
__________________
Cheloo Parazitu is offline   Reply With Quote
Old 27-08-07, 03:47   #33
26WRC

Stage 5
 
26WRC's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,159
Member of:
[Moderators]
[Opel]
[4Rally]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Vand Opel Astra Coupe

Quote:
Originally Posted by Cheloo Parazitu View Post
salutare, man am si eu o intrebare, detin si eu un opel 1.6 de 100 hp si la exterior e stock... cam cat te-a costat p tn sa-l faci asa?? k sunt interesat sa-l fac si eu p al meu

si ai un up de la mn pt o bijuterie
daca ai fi citit 2 pagini amarate ai fi stiu raspunsul....
asa iti raspund eu... : nimic
un moderator sa'si faca datoria
26WRC is offline   Reply With Quote
Old 27-08-07, 04:57   #34
robertzEL_bz

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 463
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Vand Opel Astra Coupe

Quote:
Originally Posted by Cheloo Parazitu View Post
salutare, man am si eu o intrebare, detin si eu un opel 1.6 de 100 hp si la exterior e stock... cam cat te-a costat p tn sa-l faci asa?? k sunt interesat sa-l fac si eu p al meu

si ai un up de la mn pt o bijuterie
pai nu prea m`a kostat ....nimik......k asha am kumparato...uite vindeo pe a ta si o kumperi pe a mea...si o sa o ai k pe a mea....sg solutzie)) k olikum nu gasesti piesele alea in romania)
robertzEL_bz is offline   Reply With Quote
Old 27-08-07, 04:57   #35
robertzEL_bz

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 463
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Vand Opel Astra Coupe

Quote:
Originally Posted by 26WRC™ View Post
daca ai fi citit 2 pagini amarate ai fi stiu raspunsul....
asa iti raspund eu... : nimic
un moderator sa'si faca datoria
adik sasha esti rugata sa intrii in actiune))
robertzEL_bz is offline   Reply With Quote
Old 30-08-07, 02:34   #36
robertzEL_bz

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 463
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Vand Opel Astra Coupe

hmmm tread incheiat nu mai dau masina i`am si facut unele modificari al exterior minore si in curand vreau sa`i trantesc un motor de 2.5l benzina va pun poze cu ce am facut la exterior:P
robertzEL_bz is offline   Reply With Quote
Old 30-08-07, 10:54   #37
OT-34-WAY

Stage 5
 
OT-34-WAY's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,096
Default Re: Vand Opel Astra Coupe

ce motor ii pui tu mah de 2.5 benzina? de unde il iei si cum in bagi? singura varianta ar fi V6-le, dar ma indoiesc ca incape

(iar cand imi raspunzi, scrie, te rog, in romaneste, mai uita de K-ul ala ca nu intelege lumea!)
__________________
Sari prin obiectiv ca sa ajungi in lumea filmelor
OT-34-WAY is offline   Reply With Quote
Old 01-09-07, 01:06   #38
robertzEL_bz

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 463
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Vand Opel Astra Coupe

Quote:
Originally Posted by OT-34-WAY View Post
ce motor ii pui tu mah de 2.5 benzina? de unde il iei si cum in bagi? singura varianta ar fi V6-le, dar ma indoiesc ca incape

(iar cand imi raspunzi, scrie, te rog, in romaneste, mai uita de K-ul ala ca nu intelege lumea!)
daca e sa nu incapa de 2.5l incape de 2.0 si cu alte modificari si tot o fac cum vreau eu .... :P si dc ma certi?
robertzEL_bz is offline   Reply With Quote
Old 01-09-07, 01:10   #39
robertzEL_bz

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 463
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Vand Opel Astra Coupe

pozele........
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imag131.jpg
Views:	54
Size:	248.3 KB
ID:	333977   Click image for larger version

Name:	Imag112.jpg
Views:	63
Size:	185.7 KB
ID:	333978   Click image for larger version

Name:	Imag129.jpg
Views:	75
Size:	339.2 KB
ID:	333979  

robertzEL_bz is offline   Reply With Quote
Old 01-09-07, 01:22   #40
PYT

Stage 5
 
PYT's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,056
Default Re: Vand Opel Astra Coupe

Quote:
Originally Posted by robertzEL_bz View Post
pozele........
vad k a prins bine trendul anul asta cu capota neagra... ar fi o idee sa-i vopsesti si plafonul si portbagajul. si poate faci pragurile, bandourile si manerele portierelor in culoarea caroseriei

de curiozitate: ziceai pe una din paginile anterioare k nu ai mai urmarit forumul cat ai fost in strainatate... si totusi, zi-ne si noua ce user aveai inainte sa pleci, k nu pari a fi prea in apele tale (sa nu mai pomenesc cu diferenta intre astra 3 usi si bertone...)
__________________
va dorim FELICITARI!
PYT is offline   Reply With Quote
Old 01-09-07, 01:45   #41
matiu13

Stage 5
 
matiu13's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,680
Member of:
[Moderators]
Default Re: Vand Opel Astra Coupe

Quote:
Originally Posted by robertzEL_bz View Post
pai nu prea m`a kostat ....nimik......k asha am kumparato...uite vindeo pe a ta si o kumperi pe a mea...si o sa o ai k pe a mea....sg solutzie)) k olikum nu gasesti piesele alea in romania)
ai dreptate,piese k alea ale tele e greu de tot sa gasesti in romania,de fapt,cum zici tu,nu se gasesc in romania...uitatzi-va nene cum da unu cu o fosta dacie 'tunata' peste tuning facut de 'rieger' din germania si ce are el nu mai exista....))) aoleoooo
__________________

-Calibra 1993 2.0 xxxcp-inca exista
-Opel Astra F Caravan-1993-1.6-70cp Gpl-inca exista
-Bmw E60-520i-2004-2.2-170cp-inca exista
-Bmw E39-540i-2001-4.4-xxxcp-inca exista
-Bmw E39-528i-2000-inca exista-se pregateste de dezmembrat
-Bmw E39-540i-1998-USA-4.4 6+1-xxx cp-nou venita
-Bmw E36 Cabrio-3xx-1995-inca exista
-Bmw E36 Coupe-320-1995-inca exista
-Bmw E36 Cabrio-320-1996-inca exista
matiu13 is offline   Reply With Quote
Old 01-09-07, 02:50   #42
robertzEL_bz

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 463
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Vand Opel Astra Coupe

Quote:
Originally Posted by matiu13 View Post
ai dreptate,piese k alea ale tele e greu de tot sa gasesti in romania,de fapt,cum zici tu,nu se gasesc in romania...uitatzi-va nene cum da unu cu o fosta dacie 'tunata' peste tuning facut de 'rieger' din germania si ce are el nu mai exista....))) aoleoooo
matiu sincer nua m avut dacie :tunata : inainte ..chiar am avut un mercedes 200 E din 1990 ....kre l`am avut pana in 2000 ...un bmw seria 5 din 96....un renault megane sedan...chiar am avut masini frumoase...si acum am un pejo 407...un mitsubishi l200 modelul nou...si dupa ce imi termin kasa urmeaza si altele....asha k nu e chestia de masini...

Last edited by robertzEL_bz; 01-09-07 at 02:54.
robertzEL_bz is offline   Reply With Quote
Old 01-09-07, 02:53   #43
robertzEL_bz

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 463
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Vand Opel Astra Coupe

Quote:
Originally Posted by PYT View Post
vad k a prins bine trendul anul asta cu capota neagra... ar fi o idee sa-i vopsesti si plafonul si portbagajul. si poate faci pragurile, bandourile si manerele portierelor in culoarea caroseriei

de curiozitate: ziceai pe una din paginile anterioare k nu ai mai urmarit forumul cat ai fost in strainatate... si totusi, zi-ne si noua ce user aveai inainte sa pleci, k nu pari a fi prea in apele tale (sa nu mai pomenesc cu diferenta intre astra 3 usi si bertone...)
ceva cu robert_tuning...sau robertzel......nu`l mai stiu de aceea mi`am si facut altul....si la faza cu opel coupe chiar m`au enervat unii pt k nu am scris bertone si am scris coupe k sa isi dea seama cei care intra pe thread k e in 2 ushi ce naiba a fost atat de greu de inteles treaba aia si nu e vopsita pt cunostinta ta
robertzEL_bz is offline   Reply With Quote
Old 02-09-07, 22:20   #44
OT-34-WAY

Stage 5
 
OT-34-WAY's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,096
Default Re: Vand Opel Astra Coupe

Quote:
Originally Posted by matiu13 View Post
ai dreptate,piese k alea ale tele e greu de tot sa gasesti in romania,de fapt,cum zici tu,nu se gasesc in romania...uitatzi-va nene cum da unu cu o fosta dacie 'tunata' peste tuning facut de 'rieger' din germania si ce are el nu mai exista....))) aoleoooo
ce mare smecherie de piese? e o prelungire aplicata peste spoilerul fata si un eleron, asta e tot! aaa, si grila, da....
bandourile si pragurile ar da bine vopsite argintiu, iar bara fata cred ca s-ar potrivi mai bine aia de Bertone cu aceeasi prelungire, decat bara ei originala.

farurile sunt niste uratenii, mai misto ar fi alea de N-Joy, pe negru...
anyway "tuning"-ul ala e cam 10 milioane, iar proprietarul e un fantezist. motor de 2.5, ba de 2.0.... tot asa..
pun pariu pe orice ca masina aia va ramane cu acelasi motor, tactica cu: "topic inchis, masina se modifica si nu mai e de vanzare", e veche. Psihologia inversa merge doar in filmele americane din anii '80


btw, matiu 13, Stefan ce mai face?
OT-34-WAY is offline   Reply With Quote
Old 05-09-07, 01:52   #45
robertzEL_bz

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 463
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Vand Opel Astra Coupe

Quote:
Originally Posted by OT-34-WAY View Post
ce mare smecherie de piese? e o prelungire aplicata peste spoilerul fata si un eleron, asta e tot! aaa, si grila, da....
bandourile si pragurile ar da bine vopsite argintiu, iar bara fata cred ca s-ar potrivi mai bine aia de Bertone cu aceeasi prelungire, decat bara ei originala.

farurile sunt niste uratenii, mai misto ar fi alea de N-Joy, pe negru...
anyway "tuning"-ul ala e cam 10 milioane, iar proprietarul e un fantezist. motor de 2.5, ba de 2.0.... tot asa..
pun pariu pe orice ca masina aia va ramane cu acelasi motor, tactica cu: "topic inchis, masina se modifica si nu mai e de vanzare", e veche. Psihologia inversa merge doar in filmele americane din anii '80


btw, matiu 13, Stefan ce mai face?

fii linistit nu are numai alea...si pana la urma ...dak mie imi plac farurile alea trebuie sa iti placa si tie neeaparat? sau ce? k nu inteleg?
robertzEL_bz is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -