Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - MASINI

Bazar AUTO - MASINI Anunturi Auto - Vanzari-Cumparari Masini

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 08-09-13, 16:56   #1
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default DRIFT CAR -BMW E30, V8 4.0

BMW E30 cu acte de provenienta pregătit pentru competiţii sportive de drift conform standardelor internaţionale (la un atelier cu experienţă de lângă Budapesta, nu într-un garaj din spatele blocului), motor V8 de 4.0, 6 viteze, diferenţial autoblocant 3.73, bucsi poliuretan, roll-cage, scaune sport evo2, centuri (late) în 4 puncte, volan cu dispozitiv de desprindere rapidă, frână de mână hidraulică cu repartitor, servo-direcţie electrică, unghi de virare mărit, caroserie în stare excepţională fără rugină cu elemente de uşurare (capotă faţă/spate din fibră de sticlă, geamuri policarbonat, elemente de plastic şi tapiserie înlăturate etc.), rezervor de curse custom, discuri ventilate pe faţă, ventilator suplimentar, întrerupător general (interior/exterior), xenon etc… Împreună cu maşina dau bonus şi 10 jante de rezervă + multe cauciucuri second dar bune.
Momentan singurele “defecte” ale maşinii sunt : planetara din dreapta e slăbită, prezoanele de la roţile din spate trebuie înlocuite (din cauză că s-au schimbat foarte multe roţi în timp scurt), ambreiajul dă semne de slăbiciune dacă e foarte “stresat”. Aceste “defecte” sunt pe cale să le rezolv oricum. Le-am enumerat totuşi în ideea de a nu vinde “mâţa-n sac” dacă apare între-timp un potenţial cumpărător.
În afară de problemele de mai sus, cum s-ar spune, maşina este “dintr-o bucată”. A luat locul II la campionatul naţional de drift al Ungariei categoria STREET – 2013. Nu am avut nici un abandon din motive tehnice tot anul competitional 2013. Nu intenţionez să o vând neapărat şi nu am postat-o la vânzare datorită unor vicii ascunse. Vreau doar să fac un upgrade pentru anul competiţional 2014 dar dacă nu se vinde fac upgrade-ul dorit la această maşină.
Important : Istoria maşinii poate fi verificată !
Preţ : 7.000 euro.
Date de contact :
tel. : 0740 – 902.496 (preferabil sms înainte de a suna),
email : szambi77@yahoo.com

https://www.youtube.com/watch?featur...&v=7SrE3sIM2Xg

https://www.facebook.com/kis.gabriel...type=2&theater

https://www.facebook.com/kis.gabriel...type=2&theater

Eventual vând separat la 1.500 euro motorul cu toate cele necesare transplantului într-o altă maşină (cutie, alternator, electromotor, calculator etc.).
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	fum_1638947947_n.jpg
Views:	134
Size:	54.4 KB
ID:	2851203   Click image for larger version

Name:	rabocsi_2101289157_n.jpg
Views:	156
Size:	11.3 KB
ID:	2851205   Click image for larger version

Name:	cort 1.jpg
Views:	203
Size:	72.3 KB
ID:	2851206  

Click image for larger version

Name:	cort 2.jpg
Views:	184
Size:	68.8 KB
ID:	2851208   Click image for larger version

Name:	spate.jpg
Views:	116
Size:	14.1 KB
ID:	2851231  

Last edited by szambi77; 08-09-13 at 17:14.
szambi77 is offline  
Old 10-09-13, 09:34   #2
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Thumbs up Re: DRIFT CAR -BMW E30, V8 4.0

Am uitat sa mentionez ca suspensiile sunt reglabile si provin de la "Katona Bilstein Motorsport" (se poate da cautare pe google).
szambi77 is offline  
Old 19-09-13, 12:04   #3
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Thumbs up Re: DRIFT CAR -BMW E30, V8 4.0

Ultimul pret care este fix - 6.000 euro. In acest pret sunt incluse jantele + cauciucurile de rezerva (multe la numar). Momentan masina se afla in Ungaria pt. remedierea problemelor amintite (planetara, prezoane, ambreiaj). Anuntul, cat si pretul, vor fi valabile pe termen limitat dupa care se scoate din vanzare, se baga flexu'n ea si incep upgrade-ul pentru 2014. Totodata pretul motorului (cu toate anexele necesare transplantului) scade la 1.000 euro - pret fix in ideea ca e mai bine sa fie vandut pana e montat pe masina sa se poata proba.

Daca se gaseste vre-un doritor sa inceapa driftul recomand aceasta masina si nu pentru ca imi apartine ci pentru ca este construita dupa reteta cu toate ingredientele necesare si in cantitatea necesara. Noul proprietar nu va avea batai de cap. Cine si-a mai construit o masina pentru competitii de drift stie despre ce vorbesc.
szambi77 is offline  
Old 23-09-13, 09:32   #4
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: DRIFT CAR -BMW E30, V8 4.0

MASINA SE RETRAGE DIN VANZARE ! Dupa ce s-au remediat defectiunile mentionate am fost in weekend cu masina in proba la o zbenguiala si s-a comportat super ok ! La fata locului cineva a vrut sa cumpere motorul apoi altcineva m-a intrebat de pretul masinii fara motor, apoi cat ar fi daca as pune un 2,5 etc. La orice configuratie m-am gandit, pana la urma urmei pastrez masina asa cum este ! Pasiunea e pasiune iar de masina nu ne batem joc Facem un upgrade si nu ma despart de ea...

Last edited by andi_cimpean; 30-09-13 at 19:16.
szambi77 is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -