Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - MASINI

Bazar AUTO - MASINI Anunturi Auto - Vanzari-Cumparari Masini

Reply
 
Thread Tools
Old 22-03-11, 21:53   #1
rx7tt

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 103
Default la comanda masini din Anglia

Cum zice si titlul, aduc orice masina din Anglia, conditii bune, la comanda,preturi bune, pt proiecte de drift, etc.

conditii de desfasurare a comenzii: imi dati banii in valoarea masinii + 20% din pretul masinii, transport gratuit asigurat de mine, si in conditii de 0 stres, in max 5 zile masina e in patul vostru.


ex : silvia s13 an 93, ca18det,T28 turbo

Apexi Turbo Timer

Apexi Large Intercooler

3" Apexi Intake/Exhaust

frane de pe s14 (5-stud pattern)

S14 leather interior

G-FORCE Coilovers
Boost/Volt Gauges on driver side

Boost/Oil Temp/ Water Temp Gauges on passenger side

Body work was done by previous owner

91k miles

pret 3500€ + 20%.

contact la galactico_gala@yahoo.com

bafta.
__________________

www.japanteam.ro - Romanian Drift Club - Lucrari Fibra - Conversii si Tuning

A.C Photographer5Stars - Photograful tau profesionist pentru orice eveniment

Last edited by andi_cimpean; 23-03-11 at 13:21.
rx7tt is offline   Reply With Quote
Old 22-03-11, 22:36   #2
alexaandru15

Stage 5
 
alexaandru15's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 982
Default Re: Aduc orice masina la comanda din Anglia, bune si ieftine.

salut un opel calibra turbo cel mai iefitin pe care il gasesti...ce pret are...cu tot cu adus in tara
alexaandru15 is offline   Reply With Quote
Old 22-03-11, 23:56   #3
rx7tt

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 103
Default Re: la comanda masini din Anglia

sal, opel calibra nu pot.

ai dori altceva?

Last edited by andi_cimpean; 23-03-11 at 13:22.
rx7tt is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 12:05   #4
quze

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,477
Default Re: la comanda masini din Anglia

Si cumparatorul ce garantii primeste ca te mai vede la fata dupa ce iti plateste masina + 20% peste ?
quze is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 12:11   #5
rx7tt

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 103
Default Re: la comanda masini din Anglia

pt cei din bucuresti se semneaza contract in dublu exemplar, si pot fi dat in judecata, chemat in instanta, in caz de ceva...pot oferii chitante pt sumele platite pe firma.
pt cei din afara buc, lafel, va trimit contractul completat, doar il semnati dumneavoastra, dupa ce-l printati, apoi il scanati undeva si mi-l trimiteti dinou.

scopul meu e de a face bani cinstit din afacerea asta, nu de a trage in teapa lumea...
fiecare crede ce vrea...
rx7tt is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 12:26   #6
quze

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,477
Default Re: la comanda masini din Anglia

Am inteles, ataseaza si tu o copie de contract sa vedem ce se stipuleaza in el.
quze is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 12:29   #7
rx7tt

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 103
Default Re: la comanda masini din Anglia

pe la 5-6, acu tre sa plec la cineva in legatura cu asta .

spor.
rx7tt is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 12:45   #8
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: la comanda masini din Anglia

Quote:
Originally Posted by rx7tt View Post
pt cei din bucuresti se semneaza contract in dublu exemplar, si pot fi dat in judecata, chemat in instanta, in caz de ceva...pot oferii chitante pt sumele platite pe firma.
pt cei din afara buc, lafel, va trimit contractul completat, doar il semnati dumneavoastra, dupa ce-l printati, apoi il scanati undeva si mi-l trimiteti dinou.

scopul meu e de a face bani cinstit din afacerea asta, nu de a trage in teapa lumea...
fiecare crede ce vrea...
Doar informativ, ceea ce zici tu nu e garantie, adica un contract, datul in judecata si chematul in instanta, deoarece aceste demersuri au ca scop final obtinerea unui titlu executoriu (sentinta judecatoreasca executorie) avand ca obiect restituirea sumei iar daca nu ai nimic pe nume omul nu rezolva altceva decat sa cheltuie bani cu judecata si cu executarea silita si tot nu-si vede banii ba a mai si cheltuit in plus. In concluzie, daca vrei sa faci bani cinstiti din afacerea asta iti propun sa gasesti o cale de a fi garantat cat de cat cumparatorul. Spre exemplu poti sa iei un avans minim si sa investesti tu diferenta pana ce masina ajunge la destinatar cu atat mai mult cu cat masina poate nu corespunde in totalitate descrierii initiale si cumparatorul sa nu fie pus in fata faptului implinit cu banii platiti in avans. Deci daca tot e sa faci bani trebuie sa sari si tu cu niste bani ca multi dintre noi cunosc oameni in Anglia si pentru toti ne-ar fi usor sa fim intermediari pe banii investiti de altii dar banul e ban pentru toata lumea si afacerile nu poti sa le faci sa mearga doar pe riscul altora, daca ma intelegi ce vreau sa zic... Parerea mea e ca nu iti va merge afacerea in sensul ca nu vei putea castiga 20% din pretul unei masini doar cu un simplu copy-paste si 2 telefoane. Asta e parerea mea dar daca tu consideri ca merge atunci baga mare !

P.S. daca vrei sa fii si mai credibil, ar fi indicat sa lasi mai multe date despre tine si date de contact decat un simplu mail

Last edited by szambi77; 23-03-11 at 12:49.
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 12:48   #9
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: la comanda masini din Anglia

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
Doar informativ, ceea ce zici tu nu e garantie, adica un contract, datul in judecata si chematul in instanta, deoarece aceste demersuri au ca scop final obtinerea unui titlu executoriu (sentinta judecatoreasca executorie) avand ca obiect restituirea sumei iar daca nu ai nimic pe nume omul nu rezolva altceva decat sa cheltuie bani cu judecata si cu executarea silita si tot nu-si vede banii ba a mai si cheltuit in plus. In concluzie, daca vrei sa faci bani cinstiti din afacerea asta iti propun sa gasesti o cale de a fi garantat cat de cat cumparatorul. Spre exemplu poti sa iei un avans minim si sa investesti tu diferenta pana ce masina ajunge la destinatar cu atat mai mult cu cat masina poate nu corespunde in totalitate descrierii initiale si cumparatorul sa nu fie pus in fata faptului implinit cu banii platiti in avans. Deci daca tot e sa faci bani trebuie sa sari si tu cu niste bani ca multi dintre noi cunosc oameni in Anglia si pentru toti ne-ar fi usor sa fim intermediari pe banii investiti de altii dar banul e ban pentru toata lumea si afacerile nu poti sa le faci sa mearga doar pe riscul altora, daca ma intelegi ce vreau sa zic...

P.S. daca vrei sa fii si mai credibil, ar fi indicat sa lasi mai multe date despre tine si date de contact decat un simplu mail
Imi cer scuze ca ma bag, dar...
NIMENI nu iti va aduce masina pe baza unui avans, daca nu ai istoric cu firma/intermediarul respectiv.
Ca si client, trebuie sa intelegi ca intermediarul asta face, INTERMEDIAZA tranzactia, tu nu cumperi masina de la el, ci de la vanzator.

In general, in cazul unei astfel de tranzactii, eu folosesc un contract de mandat, iar clientul primeste copii dupa buletin, pasaport si cazier. Nu ofer posibilitatea achitarii unui avans decat daca avem istoric.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 16:42   #10
rx7tt

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 103
Default Re: la comanda masini din Anglia

szambi77, daca nu sti cum arata acest contract, si ce poate sa faca, despre ce este vorba, te sfatuiesc sa ma intrebi inainte sa-ti dai cu parerea, ms.

exact cum a zis si ionut_cluj, doar ca eu nu ofer copii buletin, sau pasaport, in contractul respectiv sunt toate datele din buletin, si poti sa vi sa-mi bati la usa daca tu consideri ca te-am tras in teapa cu ceva, poti verifica pe fata buletinu cu datele din contract.
ce a mai zis ionut_cluj, iarasi e corect, nu cumperi de la mine, ci de la vanzator, eu imi pun si eu profitul meu, un adaos, dc? pt ca nu fac munca voluntariata pt altii, prefer sa ma scarpin in nas...vanzatorul, si tu cumparatorul, nu miscati nici un pai ca sa zic asa...eu fac toata treaba cu hartiile etc, rezolv cu transportul ei, si asa mai departe...
nu am cum sa cer omului avans sa pun eu, si sa ma trezesc ca nu mai vrea masina...daca e sa nu fie ca in specificatii, ii mai dau din bani inapoi...daca asta e grija, problema ta, sau a tuturor...

sper ca te-am lamurit...ms ca ai aratat interes serviciilor mele

cine este interesat, va rog sa ma contactati.
ms.
rx7tt is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 18:48   #11
ronnaldinho
VW Driver

Stage 5
 
ronnaldinho's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 464
Member of:
[VW]
[AUDI]
[PEUGEOT]
Default Re: la comanda masini din Anglia

un motor complet pentru un mitsubishi eclipse se poate aduce?
ronnaldinho is offline   Reply With Quote
Old 23-03-11, 18:58   #12
rx7tt

Stage 3
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 103
Default Re: la comanda masini din Anglia

nu ma ocup de piese, masini intregi, sorry pal.
rx7tt is offline   Reply With Quote
Old 14-05-11, 23:56   #13
Blitz-Krieg

Stage 5
 
Blitz-Krieg's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 784
Member of:
[BMW]
Default Re: la comanda masini din Anglia

o supra cu motor 2jz-gte,3.0 bi-turbo,cv manuala,chiar si avariata,imi trebuie mecanica de pe masina pt un proiect,multumesc anticipat pt raspuns
Blitz-Krieg is offline   Reply With Quote
Old 06-08-11, 13:18   #14
valiy

Stage 2
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 69
Default Re: la comanda masini din Anglia

Un Daewoo cielo sau nexia berlina in stare buna cam la ce pret mar ajunge incluzand toate taxele cat mai ieftina sa fie masina
valiy is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -