Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - MASINI

Bazar AUTO - MASINI Anunturi Auto - Vanzari-Cumparari Masini

Reply
 
Thread Tools
Old 20-02-10, 10:06   #1
PeTrE

Stage 3
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 86
Default Oltcit

Pe scurt:

-masina este recarosata in 95-96, nu are gram de rugina, circula pe strazile patriei cam de un an, iar masina a circulat doar in perioada 2000-2002 si 2009-2011, lucru care se poate vedea pe certificatul de inmatriculare

-tot interiorul este antifonat cu antifon cauciucat si aluband, elementele de interior sunt imbracate in imitatie de piele portocalie, iar plasticele sunt vopsite cu plastofix si vopsea negru mat

-tot ce tine de bucsi, rulmenti, pivoti inclusiv telescoape sunt schimbate cu piese de la acsa NOI care au costat o carca de bani, iar consumabilele sunt schimbate acum 500 de km, uleiul este liqui molly 10w40 mos2, prima oara am avut motul, dar nu am fost chiar multumit

-ca modificari exterioare masina nu are decat folie pe geamurile din spate si praguri modelul simplu cele finute, iar ca spoilere sunt cele de trs, deci masina are un look frumusel fara zorzoane inutile, jantele sunt cele originale, iar cu masina lasata jos si cu capace dadea chiar frumos, dar capacele au disparut prin senin intr-o noapte, farurile au fost desfacute si curatat oglinda si ar mai fi, dar nu imi aduc aminte

- ca modificari la sistemul de rulare are bari de torsiune de cs, iar pe fata am telescoape de spate modificate pentru fata, dar mai am si un set de telescoape de pug 205 gata sa fie montate

-modificari in interior ar fi faptul ca interiorul este imbracat in imitatie de piele portocalie, iar plasticaraia este vopsita cu plastofix si vopsea neagra mat, tot interiorul a fost antifonat cu antifon cauciucat si aluband, iar absolut toate plasticele din interior sunt prinse cu silicon nu a scapat nici cel mai mic element care sa nu fie prins bine cu silicon, iar datorita acestor modificari masina nu are absolut nici un greieras, iar datorita antifonarii zgomotele motorului si la rulare sunt foarte mici; ar mai fi mocheta care e luata de noua chederele care sunt de mercedes vito, macaralele care sunt reconditionate, nuca schimbatorului care e luata de noua si cam atat la interior

-sub capota ne prezentam cu un 1300 comprimat cu chiulase de 1.1 fara batai tinut doar pe ulei bun, aprindere electronica, capac delcou nou fise noi bujii ngk, aeroterma desfacuta etansata uns motorasul, termostat filtru de aer luat de nou practic absolut tot ce este sub capota este functional si imbunatatit acolo unde erau probleme

- din capitolul lucru care il faci macar odata in viata la oltcit ar fi rezervor curatat si vopsit schimbat conducta cap coada tur retur, schimbat gat de plastic rezervor luat de noua si y-ul ala de acolo cauciucat, rezolvat problema triplelor din spate care stiti si voi ca sunt ca instalatiile chinezesti de brad adica apesi frana si semnalizeaza si franele care le-am facut un rk complet adica scos toate pistonasele si inlocuit garniturile schimbat aerisitoarele, rezervor frana nou cat si repartitor de frana deblocat si reglat asa cum trebuie

Sunt sigur ca ar mai fii chestii de care nu imi aduc aminte, dar asta e, maine o sa incerc sa ii fac o baita si niste poze. Imi cam pare rau sa o vand a fost prima mea masina, am invatat multe pe ea si sincer sa fiu inainte sa am oltcitul nu stiam cum se tine surubelnita in mana si ce inseamna aia pivot, dar datorita lui am invatat multe care se aplica si la restul masinilor stiti voi cum e baza e acceiasi materialu' difera.

UN PRET cinstit cred ca ar fi 2000 ron, dar e negociabila treaba destul de negociabila as zice. Ca date de contact avem un telefon 0770683091 si un id de mess service_tuning

Iar in cazul in care va intrebati ce ia luat locul : http://media.motortopia.com/files/14...7/Dsc03103.jpg Ford probe GT model USA 2.2 gt turbo benzina



LE: am uitat sa mai specific, deschidere portbagaj din buton, distributie schimbata, cauciucuri noi, pompa benzina noua, furtune benzina noi si mai sunt , dar va aduc la cunostiinta pe parcurs ca acum nu prea imi aduc aminte


MASINA ARE ITP, ASIGURARE SI ROVIGNIETA VALABILE

Date de contact:

* Numar de telefon: 0770683091
* Adresa e-mail sau IM: service_tuning
PeTrE is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -