Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 22-09-08, 16:25   #1
50COP

Stage 1
 
50COP's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 18
Exclamation Motor Ford EFI 2.0

Va rog sa ma ajutati intr-o problema...deci am luat o masina pe care este un motor ford efi 2.0 si trebuie sa schimb garnitura de chiuloasa insa nu reusesc sa aflu exact modelul motorului...doarece masina este un suzuki de teren si nu e inmatriculata, astfel ca nu stiu ce sa fac...am incercat cu seria motorului dar nici un rezultat...daca e cineva care are habar de motoarele astea as fi recunoscator si pentru alte sfaturi si pareri.
50COP is offline   Reply With Quote
Old 22-09-08, 18:58   #2
crazy_devyyll

Stage 4
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 270
Default Re: Motor Ford EFI 2.0

Quote:
Originally Posted by 50COP View Post
Va rog sa ma ajutati intr-o problema...deci am luat o masina pe care este un motor ford efi 2.0 si trebuie sa schimb garnitura de chiuloasa insa nu reusesc sa aflu exact modelul motorului...doarece masina este un suzuki de teren si nu e inmatriculata, astfel ca nu stiu ce sa fac...am incercat cu seria motorului dar nici un rezultat...daca e cineva care are habar de motoarele astea as fi recunoscator si pentru alte sfaturi si pareri.
cite axe cu came are?suna-0755938138
crazy_devyyll is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -