Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 23-10-05, 00:07   #1
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default cer un mic ajutor....

Am un opel astra din 2003... 1.6 simplu de 85 cp......daca ash pune un cip cat cashtig shi unde ash putea face acest lucru.....daca suntetzi amabili va rog datzi'mi cate un raspuns....
__________________
Totul pare mare atunci cand eshti mic.....
racing-syndicate.go.ro
Corbu` is offline   Reply With Quote
Old 23-10-05, 00:57   #2
Bogdan_16v
Guest
 
Posts: n/a
Default

E ceva gresit in afirmatia ta...ori e de 1.6, ori e de 85cp, amandoua n-au cum sa fie daca anul e corect...
Aspad sunt cei care te pot ajuta. Daca chiar ai 85cp, castigul nu va fi mai mare de 7-8cp teoretic, practic chiar mai putin. Daca ai 1.6 de 100cp, teoretic cam 10cp, in realitate cam 7-8cp. Sincer, sa dai peste 400E pe rezultat aproape nul e cam ineficient.
In principu, sfatul meu ar si sa te concetrezi mai bine pe looks si pe Sound, in principal, ai fi mai castigat, si sa-i pui doar un cold air si o finala pt sunet. Tu alegi...
  Reply With Quote
Old 23-10-05, 01:10   #3
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

depinde si de cati bani dispui
dar daca nu esti hotarat sa bagi multi banuti in masina(in motor)e mult mai indicat sa te ocupi de aspectul ei,de sound,de muzica,etc
__________________
Make a wish
needBrain is offline   Reply With Quote
Old 23-10-05, 09:06   #4
ZanDer

Stage 5
 
ZanDer's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,913
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

vorbesjte cu rabanne in legatura cu chipul, el te poate ajuta si zic ca potzi apela la el cu incredere ... il gasesjti pe bazar oferte extinse, este un topic cu chipuri de la 55 euro parca ... bafta!
__________________
Race the strip, not the street!
ZanDer is offline   Reply With Quote
Old 23-10-05, 19:36   #5
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Bogdan_16v\"
E ceva gresit in afirmatia ta...ori e de 1.6, ori e de 85cp, amandoua n-au cum sa fie daca anul e corect...
Aspad sunt cei care te pot ajuta. Daca chiar ai 85cp, castigul nu va fi mai mare de 7-8cp teoretic, practic chiar mai putin. Daca ai 1.6 de 100cp, teoretic cam 10cp, in realitate cam 7-8cp. Sincer, sa dai peste 400E pe rezultat aproape nul e cam ineficient.
In principu, sfatul meu ar si sa te concetrezi mai bine pe looks si pe Sound, in principal, ai fi mai castigat, si sa-i pui doar un cold air si o finala pt sunet. Tu alegi...

Ce a fost greshit in afirmatzia mea???????.......Opel Astra coupe (2003) , motor 1.6 - 85 cp (62 kw...pt ca nu e 16 v, daca avea 16 v atunci avea 100 cp.....) ....oricum 10x pt informatzii
Corbu` is offline   Reply With Quote
Old 23-10-05, 19:37   #6
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ZanDer\"
vorbesjte cu rabanne in legatura cu chipul, el te poate ajuta si zic ca potzi apela la el cu incredere ... il gasesjti pe bazar oferte extinse, este un topic cu chipuri de la 55 euro parca ... bafta!
Merci mult.....am sa'l caut
Corbu` is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -