Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 24-04-05, 14:55   #166
Iuiu

Stage 3
 
Iuiu's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 99
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

prima revizie e la 15000km. Asa mi-au spus. Nu stiu nimic de 2000. Oricum nu trece de 160 in ruptul capului
Iuiu is offline   Reply With Quote
Old 25-04-05, 23:12   #167
muntean_dragos

Stock
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 7
Default

Daca vrei sa urce mai repede in ture: bujii de iridium NGK . Se simt . 2 000 000 lei setu , tin 96 000 km garantate. Si economie de benzina.
muntean_dragos is offline   Reply With Quote
Old 26-04-05, 07:18   #168
Iuiu

Stage 3
 
Iuiu's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 99
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

Unde se gasesc? Sunt eficiente? Stii pe cineva care are puse?
Iuiu is offline   Reply With Quote
Old 18-05-05, 22:07   #169
muntean_dragos

Stock
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 7
Default

Da stiu 3 oameni care au puse pe: Renault megane 2, honda HRV tunata, dacia 1.4 cu turbina si 2 carburatoare dublu corp. Toti au zis ca se simt: merge mai lin motoru la turatii joase si urca mai repede in ture.

\"Vand bujii NGK Iridium IX si DENSO Iridium Power la preturi cu 30% mai mici decat in Germania.

12EUR/buc. NGK Iridium IX
16EUR/buc. DENSO Iridium Power
16EUR/buc. NGK Iridium IX (cu resistor)

Suporta si NOS, cele cu platina nu prea rezista la NOS

ptr. informatii detaliate vizitati http://www.spark-plugs.co.uk/pages/t...park_plugs.htm


Telefon :0722-460450
E-mail :hondacbr@usro.netnospampls\"
P.S. nu sunt eu asta. anuntu e copiat de aici de pe forum dar nu mai stiu de unde. Suna la tip si o sa-ti spuna ce si cum.
muntean_dragos is offline   Reply With Quote
Old 18-05-05, 23:29   #170
2.0 sfi

Stage 3
 
2.0 sfi's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 83
Default

baieti yo am tot cielo dar din 95' sohc!!!
cu 1-se duce 75
cu 2- 125
cu 3-183


da surprize !!!!
ye automat!!!
de cacat manuala rule!!!
2.0 sfi is offline   Reply With Quote
Old 19-05-05, 09:11   #171
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"2.0 sfi\"
baieti yo am tot cielo dar din 95' sohc!!!
cu 1-se duce 75
cu 2- 125
cu 3-183


da surprize !!!!
ye automat!!!
de cacat manuala rule!!!
Cu a 4 - 235
hai pune-o poza ca nici pe elevator nu merge cu viteza asta
ERY is offline   Reply With Quote
Old 19-05-05, 14:16   #172
B 68 VLD

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
Default

SI a cu a 5-a se duce la 320km/h!

Quote:
hai pune-o poza ca nici pe elevator nu merge cu viteza asta
O sa devina Cielo un fel de Ferrari al Romanilor.
B 68 VLD is offline   Reply With Quote
Old 19-05-05, 16:56   #173
Iuiu

Stage 3
 
Iuiu's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 99
Member of:
[Crazy Drivers]
Default

muntean_dragos multumesc mult pt. informatii. O sa sun sa vad care e treaba.
Iuiu is offline   Reply With Quote
Old 21-05-05, 18:32   #174
dandan

Stage 3
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 103
Default

Sunt convins de faptul ca nu ai capacitatea de a-mi contura mie sau altcuiva un profil.Esti demna de dispret.Ti s-a vorbit frumos si tot contra vantului te pisi.
Stiu cine esti si te-am vazut de vreo doua ori dar asta nu inseamna ca sti destule si te rog sa spui daca ai fost la Ct sau nu la cursa.
Daca ai ceva de spus nu fi imbecila sa derapezi de la subiect, deschide un nou topic si discutam alte aspecte acolo.
Esti o taratura careia probabil ii plac masinile care dupa cum se vede e lipsita de mijloacele financiare necesare.Automobilismul e un sport scump si nu-l poti practica fara bani iti recomand sa te prostituezi daca nu ai facuto inca si vei castiga mai mult, nu stiu cati clienti o sa ai dar probabil multi ar da un ban sa se pise pe tine.
Tie nu-ti datoreaza nimeni explicatii!
Incerci sa te faci remarcat prin faptul ca ai indrazneala tupeul sa te certi cu cei care intradevar muncesc , produc si organizeaza.
Pana sa ajungi la nivelul nostru tine cont de sfaturile mele si taci ca nu faci decat proasta atmosfera si creezi presiune aupra unora ce nu au nici o vina.
Nu stiu daca se vad sau nu cele doua facultati absolvite de mine si sincer important e ce stiu eu nu ce aberezi tu, insa tu pari a fi trecut prim mai multe poste. Pari nu sunt sigur dar asa se vede de la mine.Daca erai desteapta poate faceai tu curse\"

Pt cei care n-au citit arena.......
Astea sunt cuvintele domnului Sebastian.
Demn de dispret....in rest n-am cuvinte
dandan is offline   Reply With Quote
Old 24-05-05, 11:24   #175
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default

mai baietzi am avut rabdare sa citesc toate paginile si ...nu stiu ce sa zic ...am si eu prieteni cu cielo unu chiar are cielo automat model koreea..1-75,2-120.si dupa ceea nu mai stiu...nici eu nu l-am crezut dar asta o pot confirma multzi din mr constanta.Masina nu are nici o modificare-mai am un tovarash cu un cielo nou noutz(3500 km) si-i bat tachetzii de bun ce e....si din cate am intzeles cele cu motorele imprumutate de la espero(1.5 16v da din cate stiu asta are in jur de 90 cp) au unele probleme cu fiabilitatea motorului in fine nu stiou exact dar cam asta am inteles eu de la mecanici.Si din cate stiu cele mai bune sunt cele din primele loturi aduse direct din koreea.
In fine. In leg cu schimbatul motorului la cielo....in primul si in primul rand trebuies intarite lonjeroanele (asta daca nu vreti sa vedeti cum va cade botul la masina)schimbate franele(cele de calibra se potrivesc perfect) bara inte tesecoape de altfel si ele trebuiesc schimbate(am inteles ca cele de astra gen 90-95 se potrivesc) ptr a cobora garda la sol.A zis cineva ca motorul de calibra consuma mult---daca este vrb de cel C20Xe(sfi 2.0 16v) al anunt ca in oras consuma 8 daca sta in banca lui si 10-11 daca al mai frige din cand in cand...iar pe exterior la 120 are consum in jur de 5-6 si daca nu credetzi inttrebati pe cine are calibra sau vectra SFI cu calculator de consum in bord si vedeti cum sta treaba...eu personal vin cu 17 litrii de benzina de la buc la c-ta si sun aprx 240 de km din care 100 de autostrada si credetzima ca acu sub 180 nu cade(asta la inceputul primaverii cand nu umblau astia cu radarele) si consumul al fac din peco buc pana in peco constanta si nu-mi arata 17 litrii pompa .....zicea cineva ca-i consuma cielo 1.5 16v 10-11 in oras....nu stiu ..ori consuma masina ca are dereglat debimetru sau altceva ori merge el tare cu ea tot timpul.....eu cel mai mare consum care l-am avut in oras a fost de 14 asta in conditzii de mers doar 1,2 si 3(stitzi voi chestia aia in linie dreapta) .Si oricum ai zis ca ai masina in garantie ....nu potzi umbla la motor ptr ca pierzi garantia....doar sa-ti faci vrb la un service si atunci potzi umbla linistit la axa cu came,volanta.....daca ai scos catalizatorul pune-ti o armonica(seamana cu catalizatorul dar este goala la interior) in locuyl lui ptr ca ai sa rupi tobele(eu asa am patzit de 3 ori si acum nu mai am probleme dupa ce am montat-o0. si daca vrei potzi renuntza la motorul de cielo...gaseti niste baieti care se pricep(sau vii in cta o sapt si te rez noi)si-ti montezi direct un motor de opel calibra cu tot cu cutie si calculator si tot ce trebuie facut lamasina ca sa nu se rupa si ai terminat povestea.
D_M_X is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -