Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 15-03-08, 10:21   #1
Mephysto
Opel Driver

Stage 2
 
Mephysto's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 61
Member of:
[Opel]
Default Opel Vectra A '91

Salut, as vrea si eu sa am mai multi caluti sub caopota... dar nu stiu cum se procedeaza... Ma puteti ajuta? Am vazut de o trecere de la monopunct la multipunct... puteti descrie procesul? Mentionez ca am un motor de 1.6l c16nz.
Va multumesc
__________________
HA HA... Pull My Finger!!!
Mephysto is offline   Reply With Quote
Old 22-03-08, 09:25   #2
salfkm
Opel Driver

Stage 5
 
salfkm's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,798
Member of:
[Opel]
Default Re: Opel Vectra A '91

Da,eu am facut trecerea cum ai zis tu de la monopunct la multipunct,deci pt asa ceva ai nevoie de urmatoarele:chiuloasa complecta,corpul de la axul cu came+delcoul electronic,galeria de admisie(aer) complecta(injectoare+rampa+regulator),galeria de evacuare+downppipe,ECU,instalatia electrica a motorului,pompa de benzina externa(de la motoarele de 2.0L este ideala),fulie+senzor de turatie+suport si inca cateva maruntisuri(niste furtunele,un teu pt ramificatie etc)
salfkm is offline   Reply With Quote
Old 22-03-08, 14:28   #3
Mephysto
Opel Driver

Stage 2
 
Mephysto's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 61
Member of:
[Opel]
Default Re: Opel Vectra A '91

Multumesc salfkm... o sa incerc sa fac treaba asta si sper sa dea rezultate bune... Inca o data iti multumesc si multa bafta
Mephysto is offline   Reply With Quote
Old 23-03-08, 09:01   #4
salfkm
Opel Driver

Stage 5
 
salfkm's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,798
Member of:
[Opel]
Default Re: Opel Vectra A '91

cu placere,daca ai nevoie de sfaturi sau ai ceva nelamuriri ma poti intreba si te ajut cu placere.Bafta si tie si spor la treaba
salfkm is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -