e masina de familie.. si as vrea sa ii cresc puterea fara sa se prea vada diferanta mare de consum, altfel imi sar ai mei in cap

imi place ideea cu 2.0 8V Calibra dar... sare mult consumul.
deaceea am intrebat de chip, ca am aflat ca merge mai bine fara schimbari de consum.
shtiu ca un tuning adevarat inseamna 2.0 8v de pe vectra/calibra 115CP + modificari .. dar nu se poate

( ..
inca ceva... cam offtopic... bordul nu are turometru ... se pot monta ceasurile de la Calibra/Vectra sau numai de Astra?? inclusiv turometru??
daca nu am turometru, numai se monteaza bordul si gata??