Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 30-04-18, 12:45   #1
uninvited66

Stock
 
Join Date: Apr 2018
Posts: 1
Default Un proiect īndrăzneț, dar nu cred ca e posibil

Bună ziua,

Dragi oameni, am o īntrebare. Nu știu de unde sa īncep și de unde sa termin cu aceasta masina.

Autoturismul personal un Audi A6, a hotărāt sa facă pompa de injecție praf și sa ii facă un plin de șpan prin tot sistemul.

Īntre timp, am scos de la naftalina, un clio, din 95, care arata impecabil.

Sunt nou īn domeniul asta al Tunning-ului și nu am habar de unde sa īncep.

Sa ma fac īnțeles pentru profesioniștii de la care aștept un răspuns:

-nu vreau tunning... Romanesc , adică sa pui un eșapament sport și un filtru de aer..... "sport"

- vreau cumva sa aduc masina asta la peste 600 CP.
- vorbesc de lucruri serioase, de la cadru de protecție īn interior, pana la īntărirea sasiului.


Masina e comica acum, are roti pe 13 și motor de 1.2. Nu cred ca pot sa scot prea multe din acest motor nici dacă ii pun turbina.

Deci pe scurt cu ce sa īncep sa fac aceasta masina sa o duc īn extrem? Un sfat ceva.

Țin sa menționez ca sunt din orașul Slobozia și doresc sa fac toate montajele cu cāțiva prieteni mecanici. Au tot ce le trbuie īn materie de scule, hala, elevator etc.

Se pot găsi motoare custom? Exista o firma care face asa ceva?

Mulțumesc!
uninvited66 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -