Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 07-08-15, 10:26   #1
n e x i m

Stage 2
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 73
Default evacuare cap-coada inox

Salut, detin un golf 3 1.6 si sunt pe punctul de a achizitiona 3 m teava inox de 50 sau 60 mm diametru, voi anula catalizatorul si intermediara si finala va fi un supersprint, ce avantaje sau dezavantaje pot avea, masina circula zi de zi, astept un raspuns .
n e x i m is offline   Reply With Quote
Old 26-08-15, 14:01   #2
n e x i m

Stage 2
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 73
Default Re: evacuare cap-coada inox

imi raspunde si mi`e cineva ? multumesc .
n e x i m is offline   Reply With Quote
Old 26-08-15, 17:02   #3
AR120CP

Stage 5
 
AR120CP's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 988
Member of:
[VW]
Default Re: evacuare cap-coada inox

o sa urle evacuarea de o sa scoale mortii....in rest nimic.
+ o sa fii remarcat de toata lumea...politie, vecini, etc...
AR120CP is offline   Reply With Quote
Old 27-08-15, 00:00   #4
adrianpaul

Stage 4
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 243
Default Re: evacuare cap-coada inox

pierzi din cuplu la turatii mici...
o sa urle in draci...pentru nimic. Ca nu ai sute de cai....


fa-i o intermediara din inox, pastreaza si catalizatorul(ca mai treci pe la itp odata la 2ani, sau te mai opreste RAR mobil), si pune-i o finala sport cu silencer detasabil(la drum lung o sa vrei silencer).
Nu o sa mai fie avion, o sa sune mult mai bine, si nu o sa iti rugineasca prea curand.
adrianpaul is offline   Reply With Quote
Old 27-08-15, 10:11   #5
n e x i m

Stage 2
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 73
Default Re: evacuare cap-coada inox

Quote:
Originally Posted by adrianpaul View Post
pierzi din cuplu la turatii mici...
o sa urle in draci...pentru nimic. Ca nu ai sute de cai....


fa-i o intermediara din inox, pastreaza si catalizatorul(ca mai treci pe la itp odata la 2ani, sau te mai opreste RAR mobil), si pune-i o finala sport cu silencer detasabil(la drum lung o sa vrei silencer).
Nu o sa mai fie avion, o sa sune mult mai bine, si nu o sa iti rugineasca prea curand.

salut, tocmai am montat teava de inox 60mm, incepand de la racord flexibil pana la finala sport, anulat catalizator si intermediara si vreau sa zic ca sunetul este pe masura, foarte gros si frumos, nu se aude chiar asa de tare cred ca finala isi face treaba nu este asa zgomotoasa oricum multumesc pentru sfaturi .
n e x i m is offline   Reply With Quote
Old 09-10-16, 00:30   #6
rzv.g

Stock
 
Join Date: Oct 2016
Posts: 2
Default Re: evacuare cap-coada inox

salut, in legatura cu o skoda fabia 1,4 tdi as vrea sa o fac sa sune frumos stiu ca suna ciudat, poate, dar ce ati putea sa imi recomandati in ceea ce priveste evacuarea. vreau sa incep treptat intai cu o finala sport dupa care sa ajung sa o schimb pe toata .
multumesc
rzv.g is offline   Reply With Quote
Old 07-10-17, 11:45   #7
Raducu092

Stock
 
Join Date: Oct 2017
Posts: 1
Default Re: evacuare cap-coada inox

Salut, dețin un peugeot 406 1999, 2.0 hdi si as vrea sa stiu daca schimb toba, fie finala, fie cu totul m-ar ajuta la un sunet mai"suparat"? La limita decentei ca totusi mai avem si un itp de facut mulțumesc anticipat
Raducu092 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -