Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 17-11-06, 06:55   #16
sicalosuu

Stage 5
 
sicalosuu's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 378
Cool Re: sfaturi pt 1,9 TDI

Quote:
Originally Posted by ceky View Post
Da , Se poate in principiu am pus pe PD de 150/130 cp si pe Pompa Rotativa 90/110cp se modifica galeria sau se inlocuieste dupa caz , trebuie schimbat tot traseul intrucit vor sari furtunele de fabrica si trebuie ambreaj !
Sa nu mai vorbesc de vara ca vei avea nevoie de un intercooler mai mare si de un cooler de ulei !+Soft custom!
Cu respect,
Ceky
sal
vad k esti cel mai in masura sa ma ajuti.
Poti te rog sa-mi faci un pret estimativ pt toata operatia,ambreiaj, galerie, intercooler, furtune, manopera, tot, turbina de pe 2.5 o am
si aprox cati cai castig de la 115 la .....???
dupa schimbarea turbinei se mai poate face si tuning prin ECu de care m-ai zis???

merci mult
sicalosuu is offline   Reply With Quote
Old 18-11-06, 20:00   #17
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: sfaturi pt 1,9 TDI

iti mai trebuie injectoare daca nu ma insel foarte tare....iti trebuie si evacuare...in jur de 3000 te duce poate chiar si mai mult...dar oricum sa-ti spuna ceky mai bine
__________________
Best Impreza Exhaust Sound
We don't call FWD's as cars. They are "moving equipments"
zGb is offline   Reply With Quote
Old 19-11-06, 22:52   #18
Alex_z0ne

Stage 2
 
Alex_z0ne's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 67
Default Re: sfaturi pt 1,9 TDI

salut. Nu am vrut sa fac un nou topic ca sa nu fie doua subiecte aproape la fel , as dori sa stiu ce as putea sa scot din motorul meu 1.9 TDI AXR de pe VW Golf 4 2002? masina am luat-o sh deci km nu pot sa va spun exact cati are , probabil undeva la 200k cred pe tester am fost cu ea are valori bune la injectoare si turbina din 15PSi merge cu 14PSI deci bine.

Scuze daca am postat aiureA. Va multumesc
__________________
Golf 4 Tdi - AXR- Special Edition
Angel eyes - Recaro Seats- Clear Look
GTT RACING
Alex_z0ne is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -