Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 26-12-10, 22:15   #1
Vlad

Stage 2
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 32
Default vw bora

Salut

Am si eu o dilema mai veche si as fi curios sa aflu (de la persoane competente nu din auzite si din filme) urmatoarele:
- la o Bora 1.6 AKL motor ce se poate face , daca se merita sau nu sa ai 1000 e de bagat in ea doar si numai la capitolul putere?????

Multumesc frumos anticipat
Vlad is offline   Reply With Quote
Old 27-12-10, 01:32   #2
haplea

Stage 5
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 356
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: vw bora

nu se merita sa bagi nici un ban in 1.6,ce sfat ti-as putea da ar fi,sa te duci intr-un parc de dezmembrari, sa cauti un motor tot de vw 1.8turbo 150,180 sau 224 cai pentru inceput dupa care ,il poti modifica pe parcursul timpului foarte usor sau poti sa-ti pui un diesel,cum am facut eu deasemenea........am cumparat o ibiza 1.4 benzina de 60 de cai si i-am pus un motor 1.9 tdi binenteles facut din bucati(hibrid)blocul il avea cineva printr-o curte,chiuloasa o aveam eu,am gasit si un arbore cotit,biele,pistoane o baie de ulei etc.........si l-am dus in cai multi, poti intra pe site sa te convingi.......www.mbituning.ro..........este cel mai bun sfat al meu cu bani care vrei sa-i bagi in 1.6 nu scoti decat 20 de cai peste........
__________________
reconditionari turbosuflante stock si upgrade
injectoare si pompe motorina stock sau upgrade
haplea is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -