Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 13-01-06, 14:27   #1
Ciuciadi

Stage 1
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 10
Default ford mondeo ghia 2.5 duratek 170 cp,

as vrea sa stiu si eu ce as mai putea sa ii pun pe el , la motor ma refer , ,e model din 98...
Ciuciadi is offline   Reply With Quote
Old 22-04-06, 00:49   #2
Little_bear

Stock
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2
Default

Du-te la un garaj specializat,ei stiu cel mai bine!Undeva la Zeno sau C&C....Daca vrei sa o faci singur,mai bine pune-i un afis de vanzare pe ea ...
Little_bear is offline   Reply With Quote
Old 22-04-06, 07:56   #3
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: ford mondeo ghia 2.5 duratek 170 cp,

LOOOOOOOOOOOOOOOOL s-a lasat cu zeno si c&c dar mai ales zeno
zGb is offline   Reply With Quote
Old 26-05-06, 11:57   #4
ursu30

Stage 1
 
ursu30's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 16
Default Re: ford mondeo ghia 2.5 duratek 170 cp,

acum depinde ce bani ai! daca ai mai multi te duci frumusel la baietii specializati in asa ceva si iti spun ei ce iar sta bine fordului tau, dar daca nu ai asa de multi poti sa faci desi nu-ti recoman tunnig de cartier cu un cipulet de la aspad si cu niste filtre sport ca nu fac mai nimic si ceva galagie cu o borla si asa poti sa stai linistit ca ai tunat masina! dar nu iti recomand sa strici masina cu minuni de genul fara sa-ti recomande cineva specializat!
ursu30 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-06, 14:26   #5
bejdesignold

Stage 3
 
bejdesignold's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 134
Member of:
[Design Team]
Thumbs down Re: ford mondeo ghia 2.5 duratek 170 cp,

da tu ai mashina la 15 ani??
bejdesignold is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -