Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 02-04-06, 22:57   #1
ThEMaTriX

Stage 3
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 107
Default Sierra 1.8 Diesel

am si eu un sierra 1.8 diesel din 92 se poate face ceva pt ceva cai in plus ?
ThEMaTriX is offline   Reply With Quote
Old 02-04-06, 23:16   #2
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,370
Default Re: Sierra 1.8 Diesel

uuuuu, super, inca o sierra 1.8 TD pe forum.
am si eu una, e febletea mea

baga si u niste poze te rog

Pai.. pt cai in plus nu prea ai ce sa faci, motorul ala e fiabil si cam atat...
Poti sa ii pui un filtru de aer sport, se va auzi foarte frumos, garantez, am si eu unu pe a mea. In rest.. las-o asa cum e ca e bine, trage multumitor, nu mori cu ea in depasiri.
Oricum pe o strada uda poti da burnout sau wheelinguri, fara probleme.

Multa bafta!
CataNOS is offline   Reply With Quote
Old 03-04-06, 12:18   #3
ThEMaTriX

Stage 3
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 107
Default Re: Sierra 1.8 Diesel

o sa pun niste poze cat mai curand...masina merge f bine si cu filtru ei original suna beton motoru..dar o sa incerc unu sport ms..deocamdata nu are nik modificat pe ea..e stock dar o sa aiba cat de curand
ThEMaTriX is offline   Reply With Quote
Old 24-06-06, 00:06   #4
N3bun3L

Stage 3
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 78
Default Re: Sierra 1.8 Diesel

cam la cati bani e una ca a ta ?
asa informativ
stiu ca sunt masini bune si au si stabilitate
la dieseluri nu are nici un efect evacuare si filtru
dar dak ii pui un chip cred ca mai pui vrei 10-15 PH poate mai mult nush akm cat poti scoate...eventual punei turbo dar costa ca tre sa faci si alte modificari la motor
Apropo cati cai are una ca sa stiu si eu !
N3bun3L is offline   Reply With Quote
Old 24-06-06, 14:37   #5
florin_cars
Old School Cars

Stage 5
 
florin_cars's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 10,674
Member of:
[FORD]
[Old School Cars]
[BMW]
[MERCEDES]
Default Re: Sierra 1.8 Diesel

pai motorul asta are deja TURBO Suflanta si are 75CP..
cu 2.3D de 67CP..merge burnoutul pe uscat..cu 1.8TD..eu zic k merge si mai bine nu e nevoie de teren umed
Nebunel nu ai unde sa-i pui nici un Chip..nu e motor nou ...

Thematrix la tuning..nu te gandi k nu ai sanse...e bun asa cum e..pt ce e facut..economie si tractiune
vrei putere..Do a SWAP
florin_cars is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -