![]() |
Sierra 1.8 Diesel
am si eu un sierra 1.8 diesel din 92 se poate face ceva pt ceva cai in plus ?
|
Re: Sierra 1.8 Diesel
uuuuu, super, inca o sierra 1.8 TD pe forum.
am si eu una, e febletea mea :) baga si u niste poze te rog Pai.. pt cai in plus nu prea ai ce sa faci, motorul ala e fiabil si cam atat... Poti sa ii pui un filtru de aer sport, se va auzi foarte frumos, garantez, am si eu unu pe a mea. In rest.. las-o asa cum e ca e bine, trage multumitor, nu mori cu ea in depasiri. Oricum pe o strada uda poti da burnout sau wheelinguri, fara probleme. Multa bafta! |
Re: Sierra 1.8 Diesel
o sa pun niste poze cat mai curand...masina merge f bine si cu filtru ei original suna beton motoru..dar o sa incerc unu sport ms..deocamdata nu are nik modificat pe ea..e stock dar o sa aiba cat de curand :twisted:
|
Re: Sierra 1.8 Diesel
cam la cati bani e una ca a ta ?
asa informativ stiu ca sunt masini bune si au si stabilitate la dieseluri nu are nici un efect evacuare si filtru dar dak ii pui un chip cred ca mai pui vrei 10-15 PH poate mai mult nush akm cat poti scoate...eventual punei turbo dar costa ca tre sa faci si alte modificari la motor Apropo cati cai are una ca sa stiu si eu ! |
Re: Sierra 1.8 Diesel
pai motorul asta are deja TURBO Suflanta si are 75CP..
cu 2.3D de 67CP..merge burnoutul pe uscat..cu 1.8TD..eu zic k merge si mai bine :) nu e nevoie de teren umed :wink: Nebunel nu ai unde sa-i pui nici un Chip..nu e motor nou ...:wink: Thematrix la tuning..nu te gandi k nu ai sanse...e bun asa cum e..pt ce e facut..economie si tractiune :) vrei putere..Do a SWAP :) |
| All times are GMT +2. The time now is 14:35. |
- Copyright 2026 4Tuning