Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Cum facem rost de mai multi cai putere ?

Cum facem rost de mai multi cai putere ? Vrei sa maresti puterea masinii tale ? Afla daca se poate, si ce trebuie sa faci.

Reply
 
Thread Tools
Old 08-02-06, 17:33   #1
uno

Stage 3
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 84
Default are cineva Borla pe diesel ?

As vrea sa pun o evacuare completa Borla pe un motor diesel de 1700 cmc (Fiat Uno). Intrebarea mea este daca si-a montat cineva traseu sport Borla pe un motor diesel simplu de capacitate apropiata de a mea si daca da cam cum se aude ? e posibil sa se schimbe zgomotul destul de puternic de motor diesel intr-un sound mai sportiv ?(daca tot face zgomot macar sa fie fain-cam asta ar fi ideea). Si daca aveti idee cam la ce bani m-ar duce toata afacerea ?
uno is offline   Reply With Quote
Old 09-02-06, 05:12   #2
codrin44

Stage 5
 
codrin44's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,189
Member of:
[FORD]
Default

am pus eu finala Borla pe un 1.7 TD si se aude perfect.......ca inainte.
nu baga banii in evacuare ptr. sound ca nu-ti iese la diesel,doar ca aspect merita
__________________

~~~~~~~~~ F o r d C a p r i ~~~~~~~~~
don't just get older...they just get faster
codrin44 is offline   Reply With Quote
Old 09-04-06, 19:34   #3
biv100

Stage 4
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 192
Default Re: are cineva Borla pe diesel ?

am un citroen c2 1.4 td .am pus evacuare borla.teava cap coada si am eliminat toba finala,se aude ok,sunetul s-a schimbat dar nu te gandi ca-ti rupe urechile ca benzina.e finut,dar frumos.eu zic ca merita
biv100 is offline   Reply With Quote
Old 10-04-06, 20:20   #4
Swat-Cat

Stage 5
 
Swat-Cat's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 2,501
Member of:
[SEAT]
Default Re: are cineva Borla pe diesel ?

daca ai eliminat toba finala unde ai mai pus toba borla???
Swat-Cat is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -