Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Cum facem rost de mai multi cai putere ? (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere.html)
-   -   are cineva Borla pe diesel ? (https://forum.4tuning.ro/19-facem-rost-cai-putere/12741-borla-diesel.html)

uno 08-02-06 17:33

are cineva Borla pe diesel ?
 
As vrea sa pun o evacuare completa Borla pe un motor diesel de 1700 cmc (Fiat Uno). Intrebarea mea este daca si-a montat cineva traseu sport Borla pe un motor diesel simplu de capacitate apropiata de a mea si daca da cam cum se aude ? e posibil sa se schimbe zgomotul destul de puternic de motor diesel intr-un sound mai sportiv ?(daca tot face zgomot macar sa fie fain-cam asta ar fi ideea). Si daca aveti idee cam la ce bani m-ar duce toata afacerea ?

codrin44 09-02-06 05:12

am pus eu finala Borla pe un 1.7 TD si se aude perfect.......ca inainte.
nu baga banii in evacuare ptr. sound ca nu-ti iese la diesel,doar ca aspect merita

biv100 09-04-06 19:34

Re: are cineva Borla pe diesel ?
 
am un citroen c2 1.4 td .am pus evacuare borla.teava cap coada si am eliminat toba finala,se aude ok,sunetul s-a schimbat dar nu te gandi ca-ti rupe urechile ca benzina.e finut,dar frumos.eu zic ca merita

Swat-Cat 10-04-06 20:20

Re: are cineva Borla pe diesel ?
 
daca ai eliminat toba finala unde ai mai pus toba borla???:)


All times are GMT +2. The time now is 13:07.

- Copyright 2026 4Tuning