Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Legal-Racing > LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei!

LEGAL RACING 16 Aprilie Baneasa Bucuresti - Campionatul de Accelerare al Romaniei! Campionatul de Accelerare al Romaniei!

Reply
 
Thread Tools
Old 17-04-06, 23:50   #31
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Reportaj Antena 1

Deci nu au rost comentariile.. comportament de taran.. Cele 4 clase s-au vazut de la o posta.. s-a vazut cu epoletii pe umar si se credea rege. I-am zis de 5 ori sa vb civilizat atata timp cat eu nu-l jignesc.. un cretin, auziti faze:

- ai omologare pt ca ti-ai taiat arcurile (nu stiu cum a ajuns la concluzia ca am arcuri taiate.. randul viitor o sa-l pun sa le dea jos sa citeasca codurile de pe ele, si dak vede taietura in arc eu mi-l bag in fund si sar cu el pe linia continua)

- ai omologare pt praguri atipice.. ce o insemna praguri atipice la el.. habar nu am... sau cum le-o cataloga pe cele tipice si pe astea atipice..

Si in final, din cauza ca tot prostii de gabori nu au fost in stare sa treaca toate dimensiunile admise din cartea masinii in certificatul de inamtriculare, mi-a retinut talonul.. ca am "montate pe masina anvelope cu caracteristici diferite celor indicate in certificatul de inmatriculare".

Ca sa nu mai vb ca vroia sa-mi retina permisul.. pt ce.. nici el nu cred ca stia din moment ce mi l-a dat inapoi. Oricum.. ala era punctul in care incepeam sa ii vb la fel cum mi-a vb el timp de 15minute.. ca deja era prea pe fatza..

Aaa.. si sa mai remarc ceva.. se uita pe teava de esapament de park ar fi vrut sa vada America.. poate vroia sa vada si filtrele din tobe.. daca nu cumva le am sa-mi dea amenda si pt alea..
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 17-04-06, 23:55   #32
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Reportaj Antena 1

Si la Lego cea mai tare faza..

Ii zice Lego ca i-au dat (gaborii) 4 numere (de inmatriculare).. la care foarte spiritual, Lautaru ii replica "da ce mah esti poponar de ti-au dat 4 numere".

Printr-o simpla analogie.. politistii sunt poponari.. din moment ce dau numere la barbati...
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 00:10   #33
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Reportaj Antena 1

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S
) cand il filmam si s-a intors .. v-am zis, mi-a zis sa nu-l mai filmez ca-l stresez... dupa care i-am zis ca filmez traficu =)) ca-s radar, si mi-a dat-o pe un ton din ala grav... de suferinta.. ca daca vreau imi aduce el radar adevarat =)) i-am zis frumos sa-l aduca sa filmam si cu ala =)) a fost tare rau .. da` nu pun filmele pe forum , nu-si au rostul aici
pot confirma toata treaba ptr ca am fost si eu acolo...oricum bine ca nu s-a lasat cu luat taloane...dar din start pe tau il luase ca aveti folie si va suspend carnetu la care eu deja m-am enervat ptr ca culmea,il cunosteam pe politist,in fine au trecut vreo 3-4 tov care veneau de la cursa m-au sunat,a vaz ca stiu numele politistului,inchid telefonul la care el se uita la mine si zice "auzi da tu de unde ma cunosti de imi zici pe nume?" am inceput sa ii pov de unde il cunosc dupa care imediat s-a inmuiat daca ai observat santos...a dat frumos taloanele,buletinele,carnetele si totul a fost ok...
partea foarte dura era urmatoarea ca noi am iesit prin fata...si un politist era in fata la baneasa pe unde se intra la siab si dadea prin statie numerele de la masini...chiar eu am auzit cand tipau intre ei prin statii...asa ceva nu se face oricum...eu cu santos l-am zapacit de l-am facut sa greseasca procesu verbal =))
orlando is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 00:59   #34
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Reportaj Antena 1

=)) daca vezi filmarile te pishi pe tine de ras,ce i-a putut sa-i faca czr`u lu` ala frate.. incredibil
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 01:05   #35
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Reportaj Antena 1

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S
=)) daca vezi filmarile te pishi pe tine de ras,ce i-a putut sa-i faca czr`u lu` ala frate.. incredibil
daca tacea si czr poate nu se lasa nici cu procesu ala verbal...da oricum a fost tare ca l-a luat asa...cu telefonu in mana il flutura prin fata lui...ala se cam pierduse drq ) oricum frate e de neuitat faza...sa imi dai si mie filmuletele sa rad si eu putin ma nene...era frumos sa filmezi cand a pus tau numaru pe fata ) cand ii daduse deja amenda )
incredibil!
orlando is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 10:03   #36
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Reportaj Antena 1

Voi va amuzati teribil si poate ca toata lumea o sa rada cand o sa vada filmele, dar nimic mai mult. Nu sunt abuzuri, poate doar ca gaborii astia nu stiau sa vorbeasca, fapt care ar trebui contestat la politie - daca stiti numele celui care v-a vb urat. Abuzuri sunt alea cand iti ia talonul pentru folie si tu nu ai folie, sau cand zice ca nu-ti merge un stop si de fapt merge, sau alte de genul. Ca in talonul lui Bishop scriau alte marimi decat cele de pe masina, nu e vina celui care l-a oprit ci vina celor de la Udriste... cam aceeasi chestie, dar la nivel mai inalt. Si mai rusinos...

Revenind la filme... Santose, baga-le draqu o data aici needitate... Chiar crezi ca ai filmat ceva asa de compromitator ? Crede-ma ca pe politisti ii doare la patina grav de tot, ei stiu ca nu au facut nimic gresit sau au facut ceva ce poate fi interpretat. Stai calm ca nu se intampla nimic... In cel mai rau caz o sa preia cei de la Antena 1 Desi... nu vad care ar fi subiectul. Concluzia este ca ce ai filmat tu merita pus aici pentru amuzamentul userilor si sa facem caterinca... nicidecum ceva compromitator. Daca filmai o spaga, ceva... era altceva. Si te mai si imbogateai pe deasupra vanzand filmul. Baga nene filmele sa radem si noi !!!

ps: poveste veche - la curse daca stii ca ai ceva in neregula nu trebuie dat talonul, decat permisul pe care nu are cum sa ti-l ia. In caz ca-ti da amenda, la specificatii scri - NU RECUNOSC FAPTA PT CARE SUNT ACUZAT. Cum zicea si Sebastian... daca stii legea te poti folosi de ea in favoarea ta.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 10:14   #37
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Reportaj Antena 1

filmele sunt bomba cel putin la cel de-al doilea politist ptr ca atunci am fost dimineata cu dnul Lautaru nu eram martor...
cert e ca s-a rezolvat fara luat taloane si fara nebunii...doar o amenda amarata...
orlando is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 12:07   #38
btk

Stock
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3
Default Re: Reportaj Antena 1

pune cineva filmele aici,sau le pastrati doar pt voi?:P
btk is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 12:48   #39
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Reportaj Antena 1

Mi-a luat talonul pe greseala lor dar acoperiti de lege... problema a fost comportamentul lui si modul in care mi-a vorbit avand in vedere ca nu comisesem nici o infractiune.
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 16:31   #40
MKE

Stage 5
 
MKE's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,418
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Zone]
Default Re: Reportaj Antena 1

santos pune filmele pe alt topic daca aici nu isi au rostu' , macar sa radem si noi...
MKE is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 19:44   #41
bil1706

Stage 5
 
bil1706's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,658
Default Re: Reportaj Antena 1

care atzi vazut stirile de pe antena 1 de aseara... ???
In Turcia, la intreceri (tot pe un aeroport) semana f mult cu cele de pe Baneasa... o masina a intrat direct in spectatori >> rezultatul 3 morti ... era o masina americana mai veche, dar nu pot sa imi dau seama ce sa intamplat exact pentru ca dintr-o data a luat-o in stanga direct in spectatori. Daca are careva inregistrarea sa o puna aici

Last edited by bil1706; 18-04-06 at 19:46.
bil1706 is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 19:49   #42
sil4tuning

Purtator cuvant SUN RACERS

Stage 5
 
sil4tuning's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,847
Member of:
[Sun Racers]
[Opel]
Default Re: Reportaj Antena 1

inregistrarea o gasesti la sectiunea filme topicul accidente
desi nu cred sa fie vb despre ceva intamplat de curand
sil4tuning is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 20:23   #43
bil1706

Stage 5
 
bil1706's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,658
Default Re: Reportaj Antena 1

thx man si scuze pt offtopic ... dar am ramas socat de aseara si abia asteptam sa postez ...
bil1706 is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 21:20   #44
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: Reportaj Antena 1

bil as vrea sa stiu si eu cand au murit oameni pe baneasa la curse legale?
orlando is offline   Reply With Quote
Old 18-04-06, 22:16   #45
bil1706

Stage 5
 
bil1706's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,658
Default Re: Reportaj Antena 1

hello.... am spus ca liniutele semanau cu cele de pe Baneasa (asfaltul ala, asezarea spectatorilor, etc etc PEISAJUL) ...hai ca esti tare )
vad ca filmarea asta de pe forum nu e luata din acelasi unghi din care a fost luat materialul pe care l-au prezentat la A1

Last edited by bil1706; 18-04-06 at 22:20.
bil1706 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -