Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > VERSUS AUDIO

Reply
 
Thread Tools
Old 25-06-05, 08:34   #1
nikkon_kde

Stage 4
 
nikkon_kde's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 227
Default alpine,pioneer sau clarion

Ma gandesc ca in viitorul apropiat,cand va veni si masina,sa-mi schimb foarte repede sistemul audio stok si as avea nevoie de parerile voastre.Ma intereseaza urmatoarele:un lcd de 12 care sa fie legat de un mp3 player cu radio si un tuner tv+un un sistem de navigatie cu lcd-u lui(care se scoate cand ai nevioe)+amplificator+boxe+subW.Toate aste le vreau pe o Toyota Celica.Pe ce sa maeg? Alpine,Pioneer sau Clarion?....pe mine ma tenteaza Pioneer.Voi ce ziceti?
__________________
Bmw 525i E39 6cyl in Line Full M Optic
nikkon_kde is offline   Reply With Quote
Old 25-06-05, 08:41   #2
d_tosa

Stage 2
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 40
Default

Tzi-as sugera Alpine sau Pioneer.
d_tosa is offline   Reply With Quote
Old 25-06-05, 11:08   #3
sharkky

Stage 5
 
sharkky's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,316
Member of:
[DACIA]
Default

Alpine ...
... si daca ai putea sa-ti montezi o linie completa ar fi si mai adevarat ...

bafta
sharkky is offline   Reply With Quote
Old 25-06-05, 14:24   #4
NILS_BUCURESTI
Midnight Racers Member

Stage 5
 
NILS_BUCURESTI's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 757
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
Default

ALPINE !!! oamenii fac scule de calitate fara compromisuri. Am ascultat pe la prieteni diverse marci,m am interesat si pe la magazine,am lecturat o groaza si de pe net, si apoi mi am luat Alpine si l am chinuit 2 ani in fara menajamente si nu a comentat nimic,am fost foarte multumit de el iar acum astept sa apara CDA-9855R Eu am vazut de ce sunt in stare astia de la alpine si merg pe mana lor cu ochii inchisi BAFTA !
NILS_BUCURESTI is offline   Reply With Quote
Old 25-06-05, 15:15   #5
blak
Banned

Stage 5
 
blak's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 783
Default

Sincer e c-am greu sa spui firma cutare e mai buna.. trebuiesc date modele..etc..
Oricum eu as merge pe pioneer sau alpine...dar mai mult pioneer...
Clarion l-as scoate din discutie...
blak is offline   Reply With Quote
Old 25-06-05, 15:24   #6
blak
Banned

Stage 5
 
blak's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 783
Default

Sincer ... cred ca sa dicutat la greu subiectul asta..uitate si tu pe forum...
blak is offline   Reply With Quote
Old 25-06-05, 16:00   #7
nikkon_kde

Stage 4
 
nikkon_kde's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 227
Default

merci mult baieti...ma mai interesez...oricum o sa aleg intre alpine si pioneer.Cand o sa ma hotarasc revin cu noutati
nikkon_kde is offline   Reply With Quote
Old 26-06-05, 08:41   #8
fuscobal

Stage 5
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 686
Default

Asculta-le cu atentie. Cele 2 marci au un tip de sunet diferit. Depinde care dintre ele este pe gustul tau ! De exemplu, Alpine are un sunet ceva mai dinamic dar dupa gustul meu, inaltele sunt cam metalice, stridente chiar si nu urca mult in frecventa ! Eu am renuntat la Alpine in favoarea unui Clarion. Dupa gustul meu, suna mult mai bine !
__________________
Mk5 GTI | K04 turbo | S3 injectors | Custom 3" decat exhaust | Evoms CAI | AP Racing pro 5000 front + S3 rear brakes + Pagid RS29/Carbotech XP8 pads | THS FMIC | S3 camshafts | Autotech HPFP | Je pistons + IE rods | BSH 27mm RSB + H&R 28mm FSB| BSH pendulum engine mount | BSH PCV | Forge short shift | Bilstein PSS10 coilovers | Peloquin LSD | Sachs SRE clutch | 235/40/ZR18 R888 on Team Dynamics 18x8" | Stage 3 Revo
fuscobal is offline   Reply With Quote
Old 26-06-05, 09:56   #9
DRooPY

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,292
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default

eu tzias sugera Alpine..!
DRooPY is offline   Reply With Quote
Old 27-06-05, 00:58   #10
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

vrei toata linia sau doar HU? eu unu dk mi-as permite..un HU adevarat ar fi Nakamichi MB 100, sau CD 700...depinde de cati banuti dispui...sau poate un Becker..sau un Denon DCT 1
depinde ce vrei..calitate la superlativ..in detrimentul unui design mai invechi..sau ceva mai interactiv
dintre alpine sau pioneer..alpine cap de serie
__________________
Is it \'cause they like my gangsta walk..Is it \'cause they like my gangsta talk...Is it cause they like my handsome face...Is it cause they like my gangsta way...PICTURE ME ROLLIN\'
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 27-06-05, 05:59   #11
nikkon_kde

Stage 4
 
nikkon_kde's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 227
Default

Pai Nakamici si Denon de masina nu am vazut la noi.Poate la Bucale ca la mine in Craiova nu sunt.
nikkon_kde is offline   Reply With Quote
Old 27-06-05, 09:40   #12
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default

nici eu n-am vazut in magazine.este un singur magazin la universitate MasterHIFI..care are scule profi pt casa..nakamichji, marantz..etc..poti vorbi sa-ti aduca ei la comanda...sau la mag Muzica..daca vrei ceva cu-adevarat..un mic efort..nu mai conteaza nu?
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 27-06-05, 09:52   #13
viperu

Stage 5
 
viperu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 386
Member of:
[Moderators]
Default

Denon de masina nu se vinde in europa...

Nakamichi se gaseste la Falcon... http://www.falcon.ro

Un model care-mi place ca si SQ este si Pioneer MP77 care este printre foarte putinele aparate care sunt inca facute in japonia...
__________________
Arguing on the Internet is like competing in the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
viperu is offline   Reply With Quote
Old 02-09-05, 19:36   #14
odobescu

Stage 1
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 11
Default

cred ca va cam grabiti verdictul
atat alpine, pioneer si clarion au atat produse mai ieftine cat si produse mai scumpe care nu se pot compara cu cele ieftine
cel mai bine se face diferenta intre produse la fata locului si montate pe masina ta
am avut dxz 738 si am fost foarte multumit dupa 1 an si 7 luni l-am dat ca sa imi iau altceva iar dupa ce am ascultat pioneer si alpine mi-am luat tot clarion datorita diferentelor clare intre melodii
odobescu is offline   Reply With Quote
Old 26-09-05, 11:47   #15
Bemelo
VW Driver

Stage 5
 
Bemelo's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 621
Member of:
[VW]
Default

nu stiu dak ai auzit de divizia phase de la clarion. . Eu asta iti recomand : phase
Bemelo is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -