Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > VERSUS AUDIO

Reply
 
Thread Tools
Old 16-06-14, 20:31   #1
The29031993

Stage 4
 
The29031993's Avatar
 
Join Date: May 2011
Posts: 228
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Incinta seald vs Ported

Salutare,
Dupa ce in ultima vreme a inceput sa imi dea batai de cap subu meu am decis ca e cazul sa fac un upgrade.
Am incinta de la fostul meu magant B30 in care am inghesuit un kenwood kfc 3012. Nu se aude bine, se simte puterea dar nu iti infunda urechile. Am testat mtx-ul de 400rms al unui prieten si el pe al meu...mi-am dat seama imediat ca imi trebuie alta incinta.
O sa fac si un upgrade de statie saptamana urmatoare, de la ground zero gzia 2150 la fratiorul mai mare 2230. O crestere de 240w rms.
Cum ma sfatuiti sa fac incinta? Mie imi place seald dar traiesc cu impresia ca e mai chinuit amplificatorul. In plus difuzorul prietenului meu se misca foarte usor, abia il ating si flexeaza. Al meu e mult mai tapan si de aici si concluzia de mai sus.
Voi ce ma sfatuiti sa fac?
De asemenea in cartea subwooferului apare incinta seald cu 35l si cea vented cu 42l. Ma gandeam sa fac o incinta seald de 50-60l sa fiu sigur ca imi coboare bine in frec.
Ma ajutati cu un sfat/parere? Eventual daca e si cineva din bucuresti care ma poate ajuta cu o incinta fara sa ma jupoaie.
The29031993 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -