Salut as dori sa imi iau un amplif pe 4 canale....pentru 2 boxe componente fata( inca nu stiu ce ma gandeam la hertz) si un sub spate.....am un kenwood deocamdata. Care credeti ca este mai buna mai stabila......
Member of: [Registered Users] [Moderators] [REDACTOR 4TUNING] [Competitor CNCA]
Re: amplificator JBL GTO 75,4 sau MAGNAT Phantom 4500
Din cate stiu eu Crown si-a pus amprenta doar pe seria de top din gama de amplificatoare JBL. In rest... same old stuff.
Asculta si compara. E cel mai sigur. Nici Magnat nu mai e ce a fost candva. Eu te sfatuiesc sa alegi o solutie cu amplificatoare dedicate fata si sub. Daca tot ai pomenit de boxe Hertz ai putea sa mergi cu un amp Audison SRX2 pe ele. Tot un SRX2 ti-ar duce in punte si sub-ul... Si pretul final ar fi comparabil cu ce am vazut pe site-uri in dreptul Magnat-ului. Eu zic sa mai cauti variante...ca sunt.