Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUDIO (https://forum.4tuning.ro/183-versus-audio.html)
-   -   amplificator JBL GTO 75,4 sau MAGNAT Phantom 4500 (https://forum.4tuning.ro/183-versus-audio/19247-amplificator-jbl-gto-75-4-magnat-phantom-4500-a.html)

VFFtuning 21-06-06 10:49

amplificator JBL GTO 75,4 sau MAGNAT Phantom 4500
 
Salut as dori sa imi iau un amplif pe 4 canale....pentru 2 boxe componente fata( inca nu stiu ce ma gandeam la hertz) si un sub spate.....am un kenwood deocamdata. Care credeti ca este mai buna mai stabila......

vpower16v 21-06-06 13:09

Re: amplificator JBL GTO 75,4 sau MAGNAT Phantom 4500
 
dak e sa alegi din cele doua ...atunci ....dupa mine jbl....e sub tehnologie crown....cred k sunt mult mai d calitate..

ReLLaXX 21-06-06 15:48

Re: amplificator JBL GTO 75,4 sau MAGNAT Phantom 4500
 
Din cate stiu eu Crown si-a pus amprenta doar pe seria de top din gama de amplificatoare JBL. In rest... same old stuff.

Asculta si compara. E cel mai sigur. Nici Magnat nu mai e ce a fost candva. Eu te sfatuiesc sa alegi o solutie cu amplificatoare dedicate fata si sub. Daca tot ai pomenit de boxe Hertz ai putea sa mergi cu un amp Audison SRX2 pe ele. Tot un SRX2 ti-ar duce in punte si sub-ul... Si pretul final ar fi comparabil cu ce am vazut pe site-uri in dreptul Magnat-ului. Eu zic sa mai cauti variante...ca sunt.

VFFtuning 22-06-06 10:55

Re: amplificator JBL GTO 75,4 sau MAGNAT Phantom 4500
 
cam la ce suma ajunge un amplif audison SRX 2?

saxo 22-06-06 11:48

Re: amplificator JBL GTO 75,4 sau MAGNAT Phantom 4500
 
Quote:

Originally Posted by VFFtuning
cam la ce suma ajunge un amplif audison SRX 2?

Acum sunt la promotie. Vezi PM


All times are GMT +2. The time now is 00:12.

- Copyright 2026 4Tuning