Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Car Audio > VERSUS AUDIO

Reply
 
Thread Tools
Old 04-04-06, 22:26   #46
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default Re: versus din floare in floare - mesaje off-topic

Quote:
Originally Posted by SoundIdentity
io te-am vazuttt io am participat cu renaultu laguna doar de a nu ii duce lipsa db dragului fara mari rezultate doar show nu e totdeauna nevoie mari rezultate
asa zic io ca de la masina mea am cele mai mari pretentii!!!!ca si oricine nu?

Cred ca trebuiesc lamurite citeva aspecte :
- Trebuie sa recunoastem ca Aradul , Oradea , Cluj , au avut cele mai multe masini participante la dbdrag .
- Majoritatea masinilor din Buc. participante la dbdrag au fost facute la Cluj !!!
- Ca nu au participat multi la SQ e alta poveste .

Trebuie sa recunoastem ca suntem la inceput si spl-ul e inca o MARE necunoscuta pentru noi TOTI . Cine nu recunoaste nu e barbat ...
Am vazut cu totii de ce e in stare o masina facuta 100% afara si am putut compara cu ce am obtinut NOI . E absolut normal , nu trebuie decit sa ne ambitioneze sa ajungem si noi la nivelul celor de afara . Nu va fi deloc usor , dar in nici un caz imposibil !
Cum spune si Sandu , NU conteaza cine cistiga , azi unul , miine altul , ca in orice sport , nu ? Competitia in sine e importanta pentru ca fara competitii nu avem cum evolua .
__________________
Quality first !
saxo is offline   Reply With Quote
Old 06-04-06, 21:07   #47
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: versus din floare in floare - mesaje off-topic

Sincer Totdeauna Locu 1 Sa Fii Si Sa Nu Ai Concurenta Ar Fi Super Plictisitor!!!nu????daca Te Intrece Unu Atunci Iti Simti Sudoarea In Munca Depusa Pentru Depasirea Rezultatelor!!!!
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 06-04-06, 21:16   #48
saxo

Stage 5
 
saxo's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,302
Member of:
[Moderators]
Default Re: versus din floare in floare - mesaje off-topic

Chiar asa !!
saxo is offline   Reply With Quote
Old 12-04-06, 23:27   #49
Mamut

Stage 3
 
Mamut's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 133
Member of:
[Midnight Racers]
[Observator 4tuning]
Default Re: versus din floare in floare - mesaje off-topic

Relu, in cat timp a fost facuta masina aia? noi suntem inca la inceput, am avut 2 etape la interval de 1 luna(fff putin) si mai vine una in 2 saptamani si nu e timp. teoretic te apuci de o masina si o faci babeste, "ca la carte", si, cum a zis si GZ, vi cu ea cand e gata.
noi am fost un pic mai nerabdatori. la urma urmei e distractiv...pana ramai fara bani
__________________
Mamut is offline   Reply With Quote
Old 15-04-06, 19:25   #50
margineanu ovidiu

Stage 5
 
margineanu ovidiu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 849
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: versus din floare in floare - mesaje off-topic

Quote:
Originally Posted by Mamut
Relu, in cat timp a fost facuta masina aia? noi suntem inca la inceput, am avut 2 etape la interval de 1 luna(fff putin) si mai vine una in 2 saptamani si nu e timp. teoretic te apuci de o masina si o faci babeste, "ca la carte", si, cum a zis si GZ, vi cu ea cand e gata.
noi am fost un pic mai nerabdatori. la urma urmei e distractiv...pana ramai fara bani
si de obicei chiar ramai cand ti-ar trebui mai mult,dar asta e la noi puterea de cumparare,eu unul nu vad cand voi ajunge sa fiu in urma lor dar ma straduiesc, Bucurestiul asta e cam departe si etape nu prea mai sunt decat acolo si tare mi-as dori sa mai prind macar vreo doua din ce a ramas pe anul acesta ca feelingul e foarte ok.bafta Mamut la Constanta daca mergi si sa ne vedem cit mai repede pe cit posibil tot in finala ca e randul tau
__________________
TEAM SQNLL
DIY Mobile Audio
7ch active,audison&soundstream&u dimension
scanspeak D2904/7100,15M ,21W/8554-00,jl12w7,d511r,h701,400bt,2xhollywood spv20,2xspv45
margineanu ovidiu is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 12:02   #51
Ground Zero
Guest

Stage 4
 
Ground Zero's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 291
Default Re: Amplificator Audison-DLS-JL-GZ

Este greu sa raspund la intrebarea ta.
In primul rand, produsele entry-level nu sunt la fel nici din punct de vedere al performantelor si nici din punct de vedere al pretului.
De exemplu ce este entry-level la JL poate corespunde cu medi-gama la GZ care are 6 categorii iar din aceasta luna vor fi chiar 7, avand amplificatoare de la 80Euro pana la 4400Euro.
Trebuie tinut cont de raportul calitate/pret.
Pentru aceasta eu iti recomand sa studiezi revistele de specialitate straine gen Car&Hifi, autohifi, in care sunt testate in conditii identice de laborator produsele diferitelor companii, fiind impartite pe clase...
Pentru revista Car&Hifi, ma poti contacta pe mine si contra-cost iti pot trimite oricare din ultimele doua numere.
Ground Zero is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 16:36   #52
Ground Zero
Guest

Stage 4
 
Ground Zero's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 291
Default Re: Amplificator Audison-DLS-JL-GZ

Quote:
Originally Posted by guru34
Pai am spus, voi achizitiona Audison SRX 4, hotararea e luata,dar as vrea sa stiu cum clasati voi gama entry- level de la aceste firme, si de ce - de exemplu, x are dinamica cea mai buna, y are claritatea cea mai slaba, z se distinge prin.... etc.
Cauta o revista din cele recomandate de mine. Ofera exact informatiile pe care le cauti. Gusturile noastre pot fi in mare masura subiective.
Ground Zero is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 17:21   #53
viperu

Stage 5
 
viperu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 386
Member of:
[Moderators]
Default Re: Amplificator Audison-DLS-JL-GZ

Quote:
Originally Posted by Ground Zero
Este greu sa raspund la intrebarea ta.
In primul rand, produsele entry-level nu sunt la fel nici din punct de vedere al performantelor si nici din punct de vedere al pretului.
De exemplu ce este entry-level la JL poate corespunde cu medi-gama la GZ care are 6 categorii iar din aceasta luna vor fi chiar 7, avand amplificatoare de la 80Euro pana la 4400Euro.
Trebuie tinut cont de raportul calitate/pret.
Pentru aceasta eu iti recomand sa studiezi revistele de specialitate straine gen Car&Hifi, autohifi, in care sunt testate in conditii identice de laborator produsele diferitelor companii, fiind impartite pe clase...
Pentru revista Car&Hifi, ma poti contacta pe mine si contra-cost iti pot trimite oricare din ultimele doua numere.
Ionut, daca vrei sa ajuti omul cu tabelul din revista, scaneaza-l si posteaza-l. Daca vrei sa-i vinzi revista, foloseste mesageria privata sau aria de publicitate.
viperu is offline   Reply With Quote
Old 16-04-06, 17:45   #54
Ground Zero
Guest

Stage 4
 
Ground Zero's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 291
Default Re: Amplificator Audison-DLS-JL-GZ

Radu,
Multumesc pentru sfat!
Am sa fac exact precum mi-ai recomandat.
Ground Zero is offline   Reply With Quote
Old 19-04-06, 00:45   #55
Mamut

Stage 3
 
Mamut's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 133
Member of:
[Midnight Racers]
[Observator 4tuning]
Default Re: versus din floare in floare - mesaje off-topic

Ovidiule...merci, poate ma duc la CT dar nu sunt sigur inca. pe masina asta nu mai fac multe, urmeaza o schimbare de planuri, care cere mai mult timp.
vom trai si vom vedea
Mamut is offline   Reply With Quote
Old 30-04-06, 20:12   #56
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: versus din floare in floare - mesaje off-topic

sa speram ca la urmatoru db drag sa fie prezente cat mai multe masinute echipate cu sound si sa fie mai grele ''bataliile'' si mai tentante!!!rezultate mai mari mai mari si si mai mari!!!
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 18-01-07, 12:57   #57
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: INTREBARE intrebatoare pt un sistem.

Vreau sa-mi cumpar si eu un Mp3.
O sa aleg intre Sony si Pioneer.
Intrebarea este ce boxe sa iau ca sa se pupe bine cu cd playerul, indiferent care ar fi acesta?
Am auzit ca sunt unele boxe care nu se aud bine pe anumite cd playere... Help me, pls...
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 19-01-07, 14:22   #58
C8V5S

Stage 4
 
C8V5S's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 285
Default Re: versus din floare in floare - mesaje off-topic

Cati banuti ai avea disponibili? Vrei coaxiale sau sistem?
C8V5S is offline   Reply With Quote
Old 20-01-07, 09:59   #59
tico_rs
Speed Daemons Member

Stage 5
 
tico_rs's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 513
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Speed Daemons]
[DAEWOO]
Default Re: versus din floare in floare - mesaje off-topic

Daca vrei sa folosesti pentru boxe doar HU, mergi pe Pioneer din comparatia asta, Sony nu are amplificatoare prea tari pe mp3-urile lor. La fel poti sa vezi si ceva Clarion, dar tine minte : looks are deceiving, chiar daca nu arata cine stie ce, Clarion suna bine... In schimb daca vrei sa legi si o statie, poti merge si pe Sony...
__________________
daca singura scula de care dispui e un ciocan tinzi sa vezi orice problema ca pe un cui...
Speed daemon...
tico_rs is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -